Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 грудня, 05:27:42

"Спрощенці" спрямували до чернігівського бюджету понад 83 млн. гривень єдиного податку

12.01.2016   15:13

ДПІ у м. Чернігові повідомляє, що платниками податків м. Чернігова, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, за 2015 рік до бюджету міста спрямовано 83,7 млн грн єдиного податку. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження єдиного податку зросли майже на 13,3 млн гривень.

За словами начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у м. Чернігові Олега Шуби, за минулий рік підприємці - фізичні особи  поповнили місцеву казну єдиним податком на 63,3 млн грн та збільшили надходження в порівнянні з 2014 роком на 12,4 млн гривень.

Податківець поінформував про запроваджені з 2016 року зміни в спрощеній системі оподаткування, які внесені до Податкового кодексу  України Законом України від 24.12.2015 р. №909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”. 

Зміни торкнулися, зокрема, «спрощенців» ІІІ та IV групи. Так, для суб’єктів господарювання ІІІ групи зменшено дозволений обсяг доходу до 5 млн гривень та збільшено ставки податку - замість 2% та 4 % запроваджено 3 % та 5 %.

Відтепер, суб’єкти господарювання міста, які застосовують спрощену систему оподаткування, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

І група - фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно торгівлю на ринках або надають побутові послуги населенню. Обсяг доходу - не перевищує 300 тис гривень. Ставка податку - у межах до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
    
ІІ група - фізичні особи-підприємці, які надають послуги платникам єдиного податку або населенню, здійснюють виробництво та продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Кількість найманих осіб не перевищує 10 осіб, обсяг доходу не перевищує 1,5 млн гривень. Ставка податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

ІІІ група  - фізичні особи-підприємці та юридичні особи, обсяг доходу яких не перевищує 5 млн грн, кількість найманих осіб не обмежується. Ставка податку - 3 %  доходу для платників ПДВ та 5 % доходу - для неплатників ПДВ.

До ІV групи належать сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %. Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку  з одного гектара сільгоспугідь залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить від 0,16 % до 5,4%  від нормативно-грошової оцінки 1 га землі.

Для чернігівських суб’єктів господарювання  І та ІІ групи ставки єдиного податку встановлені на сорок сьомій сесії шостого скликання рішенням Чернігівської міської ради від 30.01.2015 р. «Про місцеві податки».
 
«Податкова реформа покликана удосконалити систему оподаткування та залучити кошти для стабілізації процесів в економіці. Безперечно, законодавчі зміни направлені на зміцнення економічного становища України, і коли економіка напряму залежить від якості виконання платниками податків своїх зобов’язань, ми сподіваємося, що чернігівська бізнес спільнота і надалі буде демонструвати сумлінне, дійсно патріотичне ставлення до справи наповнення казни», - зазначив Олег Шуба.

Останні новини Чернігівщини

Прокуратура повернула 371 га землі Сновській громаді

Прокуратура повернула 371 га землі Сновській громаді 16:36

Завдяки активній правовій позиції прокурора Господарський суд задовольнив позов прокуратури в інтересах держави в особі Сновської міської ради до одного з фермерських господарств Чернігівщини щодо стягнення майже 135 тис. грн орендної плати, розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею понад 371 га.

В Оперативному командуванні “Північ” відзначили 30-у річницю Збройних Сил України

В Оперативному командуванні “Північ” відзначили 30-у річницю Збройних Сил України 16:33

У День Збройних Сил України голова Чернігівської облдержадміністрації В'ячеслав Чаус відвідав управління Оперативного командування “Північ”. До вітань долучилися народний депутат України Олег Семінський та секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако.

Службове житло, пільги на навчання, матеріальні заохочення: Варвинщина готується приваблювати медиків

Службове житло, пільги на навчання, матеріальні заохочення: Варвинщина готується приваблювати медиків 16:26

Програму місцевих стимулів для медичних працівників на 2022 рік мають розглянути на найближчій сесії Варвинської селищної ради (ОТГ) Прилуцького району. Відповідний проект рішення розміщений на сайті тергромади.

38,7% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19

38,7% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19 16:12

Про це повідомила заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк сьогодні під час брифінгу для місцевих ЗМІ.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 125 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 125 нових випадків COVID-19 16:10

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 грудня в області зафіксовано 125 нових випадків COVID-19. Зокрема 88 — у Чернігівському районі (в тому числі 80 — у Чернігові), 28 — у Прилуцькому, 7 — у Ніжинському та 2 — у Корюківському. 55 захворілих госпіталізовані.