Білоруські аграрії цікавились на Чернігівщині соняшником та соєю
Вчора Чернігівщину з одноденним робочим візитом відвідала делегація білоруських аграріїв на чолі із заступником голови комітету з сільського господарства та продовольства Гомельського облвиконкому Ігорем Борищиком.

В рамках угоди Міжурядової українсько-білоруської комісії з питань торгівельно-економічного співробітництва представники агарного активу Гомельщини побували у Чернігівському інституті сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААНУ, де ознайомились із науковими новинками наших біологів. Зокрема, білорусам були презентовані біологічні препарати, що підвищують врожайність сільськогосподарських культур і які вже встигли завоювати популярність як у нас, та і за межами країни. Білоруська делегація також відвідала Ічнянський район, де ознайомилась із роботою ТОВ “Інтер” (м. Ічня) – одного з найбільших у районі виробників продукції рослинництва.
У Ніжинському районі білоруські аграрії відвідали сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю “Злагода” (с. Дорогінка) та приватне підприємство “Ніжин-Агро” (с. Вертіївка). Гомельські аграрії активно цікавились українськими технологіями вирощування соняшника та сої з метою накопичення досвіду та запровадження у себе – у Білорусії ці культури наразі вирощуються у незначних обсягах, що не задовольняють внутрішній попит.
“У ваших сільгоспвиробників є чому повчитись, – сказав за підсумками візиту на Чернігівщину заступник голови комітету з сільського господарства та продовольства Гомельського облвиконкому Ігор Борищик. – Сьогодні ми побачили, як кращі технології, адоптовані до ваших умов допомагають вирощувати високі врожаї, економити ресурси та зберігати родючість землі”.
Прес-служба головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).