Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 9 січня, 16:45:14

Санаторій “Остреч” не опалювався з осені, від замерзлого льоду розірвалися батареї

20.03.2012   08:37Агенцiя

Котельню оздоровчого закладу на зиму зупиняли, від замерзлого льоду в опалювальній системі розірвалися батареї, пише тижневик “Вісник Ч”.

Санаторій розташований за п’ять кілометрів від райцентру Мена, на березі річки Мена. У межах території добувають популярну на Чернігівщині мінеральну воду “Остреч”. Поруч із корпусами санаторію розташовані три двоповерхівки. Тут живе близько сотні людей. Опалення у квартирах – автономне газове, а от вода і каналізація – від санаторію. Цієї зими були перебої з водою.

13 березня в приміщенні санаторію холодно. Надворі плюс два градуси, тому працівники відчиняють вікна, щоб якось нагріти приміщення. По холу ходить жінка в куртці та чорний з білою плямою на грудях кіт. У приймальні стоїть електрообігрівач, секретарка вдивляється в монітор ком’ютера.

– Нікого з начальства немає і ще місяць не буде, – відказує дівчина.

Але зрештою набирає на своєму мобільному директора й дає поговорити.

– Те, що розірвало дві батареї, це нічого не значить. Ми їх замінимо. Санаторій не працював, бо всі державні фонди на 50 процентів зменшили фінансування послуг з оздоровлення, – говорить директор санаторію “Остреч” Володимир Борейко. – Не ми такі одні. 90 санаторіїв по Україні стоять стільки часу. Зараз ми беремо участь у тендерах, і маю надію, що 2 травня запрацюємо. Як потеплішає, запустимо котельню. Ми її переводимо з газу на дрова та брикет.

– Люди з трьох будинків при санаторії скаржаться, що у них місяць не було води. Це правда?

– Водонапірна вежа розрахована на цілий санаторій, і при малому розборі води вона може перемерзнути. Жителі 27 квартир не могли розбирати стільки води, щоб не було загрози перемерзання. Тому ми воду давали по годинах, з 12-ої до 15-ої.

– Неправда, тиждень, як стояли морози більше 30 градусів, ми возили питну воду за п’ять кілометрів з Мени, а технічну брали з озера, топили сніг, – говорить 61-річний пенсіонер Анатолій Фадєєв.

– А тепер нам головний інженер санаторію Володимир Богдан каже, щоб ми на майбутнє не розраховували на санаторний водогін та каналізацію, – додає голова ОСМД будинку №2 по вулиці Остреч 55-річна Василина Кордибанюк. Її чоловік, нині покійний, був заступником головного лікаря санаторію.

У лютому прес-служба прокуратури Чернігівської області повідомила, що Господарський суд підтвердив наявність 98 відсотків державної частки в майні санаторію “Остреч”.

– Санаторій належить приватній структурі, – заперечив телефоном директор “Остречу” Володимир Борейко.

Останні новини Чернігівщини

Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня

Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02

У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.

Грант до 1 млн грн для креативних індустрій

Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33

Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».

Голова Чернігівської ОВА зустрівся з Послом Китаю в Україні 11:15

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ма Шенкунем.

В області за понад шістьма тисячами заяв нараховано більш ніж 2,5 мільярда гривень компенсацій за пошкоджене та знищене житло 10:36

Жителі Чернігівщини за період реалізації державної програми «єВідновлення» з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло подали більш ніж 8,5 тисячі заяв. З них за понад шістьма тисячами нараховано компенсацій на загальну суму понад 2,5 мільярда гривень.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:33

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 2 особи постраждало.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини