Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 12 липня, 09:13:49

Троїцький базар у Мені відремонтовано

21.10.2011   13:28Агенцiя

Замість обшарпаних наметів тут облаштували акуратні кіоски та магазинчики. І вода з даху не капає на товар, і умови праці для підприємців поліпшилися. А покупці отримали змогу, наприклад, не лише вибрати одяг у комфортних умовах, а й поміряти його перед дзеркалом.

Будь-яку нову ініціативу народ традиційно сприймає насторожено. Така вже у нас,  українців, ментальність. І реконструкція Троїцького базару в Мені також спочатку викликала у підприємців щирі побоювання: а чи не здеруть з них за цю роботу «три шкури», чи не позбавлять робочого місця, чи не перенесуть кіоск в інше місце базару? Адже дехто з власників торгових точок працює тут багато років, має, так би мовити, «свого» покупця.

У свою чергу споживачі, котрі звикли купувати необхідне саме на Троїцькому базарі, також захвилювалися: чи не стануть речі та продукти на цьому ринку значно дорожчими, адже підприємцям таки довелося вкласти у реконструкцію копієчку, і немалу.

Директор ПП «Мена» Оксана Шаповаленко каже, що ця реконструкція назрівала давно. Ну скільки можна було терпіти у центрі міста оті пошарпані павільйони? Дах для них свого часу виготовили з металевих бочок, тож нерідко на товар згори капала смола. На переконання директорки, для того, аби здавати в оренду торгові місця, брати за це платню, потрібно облаштувати ринок на належному рівні.

Підготовка до переобладнання Троїцького тривала не один місяць. Лише на виготовлення  генерального плану базару пішло півроку, було витрачено кількасот тисяч гривень.

Вартість оренди торгових точок для підприємців визначається за тим, у якому саме місці ця точка розташована. Окрім того, оренда кіоску дешевша – 40 гривень за квадратний метр, а магазину – дорожча, 55 гривень за квадратний метр. Адже магазин можна утеплити, обладнати опаленням. Дирекція ринку надає підприємцям лише каркас торгової точки, а всередині можна, за бажанням, як завгодно оздоблювати.

Декому вже зараз справжній «бутік» вдалося відкрити.  Договори про оренду торгових точок наразі укладені до кінця року.

Оксана Шаповаленко запевнила: жоден із підприємців не втратить можливість працювати на тому місці, на котрому звик торгувати. Та й покупці вже звикли до такого розміщення кіосків.

У найближчій перспективі – обладнати на Троїцькому базарі павільйон для торгівлі сільгосппродукцією.

За словами самих підприємців, котрі не один рік торгують на Троїцькому, в реконструкцію їм довелося вкласти гроші. Орендарі кіосків за власний кошт купували ролети. А ще обладнували підлогу, полички. Загалом, в середньому, витратили до п’яти тисяч гривень.

Облаштувати магазини коштувало значно дорожче: тут і вікна, і двері, і обладнання довелося встановлювати власним коштом. Плюс придбати лінолеум, пластик, провести освітлення і опалення. Зросла і орендна плата. Приміром, за магазинчик площею 20 квадратних метрів доведеться підприємцю викласти трохи більше тисячі гривень (раніше було – 300 гривень).

Усі ці цифри підприємці озвучують, як-то кажуть, «не для преси», і не називаючи прізвищ. Але не обурюються нововведеннями і потроху обживають нові робочі місця. А нам, покупцям, від того тільки вигода. До того ж, продавці запевняють: товар не подорожчає, хоч би купували за нинішніми цінами…

Примак Ірина, "Наше слово"

Останні новини Чернігівщини

12 липня - День рибалки

12 липня - День рибалки 08:36

Багато хто з нас, особливо особи чоловічої статі, люблять посидіти де-небудь за вудкою в спокійній обстановці, сподіваючись при цьому на хороший улов.

12 липня – дeнь aнгела Петpа і Пaвла

12 липня – дeнь aнгела Петpа і Пaвла 08:34

У православному церковному календарі цей день присвячується пам'яті відразу двох апостолів - Петра і Павла.

У зв’язку зі станом води чернігівцям тимчасово не рекомендується купатися в Стрижні

У зв’язку зі станом води чернігівцям тимчасово не рекомендується купатися в Стрижні 14:11

Від Чернігівського міського відділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» надійшла інформація про те, що в ході здійснення соціально – гігієнічного моніторингу при плановому дослідженні проби води р. Стрижень, відібраної у місті відпочинку в районі ландшафтного парку «Ялівщина» 9 липня 2020 року, було встановлено її невідповідність вимогам «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» №173-96 за мікробіологічними показниками.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини