Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 січня, 13:06:05

Чотири відра молока на добу від корови - це реально, якщо...

19.03.2012   12:30Агенцiя

Сучасні науково обґрунтовані технології утримання та годування корів дозволяють підняти їх продуктивність до 9 тисяч літрів молока від однієї корови на рік або до 40 літрів на добу у період лактації. Про це йшлося на обласній нараді-навчанні "Аспекти ефективного ведення галузі тваринництва. Особливості використання сої у годівлі тварин", яка пройшла днями у Чернігові, повідомляє прес-служба головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Як повідомив на нараді начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Максак, Чернігівщина є регіоном, де умови для ведення тваринництва дуже сприятливі - треба лише знання та бажання, щоб розвивати цю трудомістку галузь: "Декілька років назад ми визнали тваринництво у нашій області пріоритетом номер один і працюємо над його розвитком - у нас понад півмільйона лук і пасовищ, одне з найбільших у країні поголів'я ВРХ та корів, поступово збільшуються привіси м'яса та надої молока ".

Як повідомив заступник генерального директора корпорації "Укрзооветпромпостач", кандидат ветеринарних наук Павло Достоєвський, в Ізраїлі, який є світовим лідером з надоїв, наразі отримують 12 тисяч літрів молока від однієї корови на рік. В Америці та Європі стандартом виробництва є 9 тисяч літрів молока на рік. В Україні поки виробляється в межах 4-х тисяч літрів на рік,  але ситуація поступово змінюється на краще. У країні та на Чернігівщині стає все більше господарств, де обсяги виробництва молока вже сягають європейського рівня.

"П'ять-щість тисяч літрів молока від корови можна отримувати без застосування концентрованих кормів, лише за рахунок збалансованого раціону, в якому головним кормом вважаю сінаж" - підкреслив П.Достоєвський. - Решта - генетика, технології та інші нюанси, без яких сьогодні у тваринництві успіх неможливий". На думку Павла Достоєвського, дев'ять тисяч літрів молока на рік від корови - цілком реально за умови застосування науково обґрунтованих підходів до справи.

На нараді сільгоспвиробники області, які займаються тваринництвом, були детально поінформовані про новинки у системі годівлі тварин. Зокрема, про ефективне застосування кормів із сої, які значно підвищують продуктивність виробництва молока та м'яса. Крім цього були розглянуті питання сучасних методів консервування грубих кормів, організації зеленого конвеєра, застосування мікробних препаратів у тваринництві, страхування тварин тощо.
 

Останні новини Чернігівщини

Навчитися жити далі: 12-річна бранка підвалу в Ягідному пройшла психологічну реабілітацію та бореться зі своїми страхами 11:30

“Я боялася всього” — 12-річна Аня може знову зайти у підвал в Ягідному, де її та ще 366 людей примусово утримували росіяни. Може відверто розповідати, що з нею сталося, жити з цим досвідом і допомагати одноліткам. Дівчинка стала учасницею програми — понад пів сотні дітей з різних куточків країни, які втратили батьків або пережили окупацію, протягом місяця перебували в Іспанії та щодня отримували психологічну терапію. Заснувала реабілітаційний табір для дітей киянка Оксана Лебедєва.

  Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною

Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною 11:16

В розпал зими рівень води в найбільших річках в межах Чернігівщини – Десні та Дніпрі підвищився немов під час весняного водопілля.

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня 11:07

Російська армія за минулу добу із мінометів обстріляли громади Чернігівського та Новгород-Сіверського району.

 На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора

На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора 10:58

Господарським судом Чернігівської області 24.01.2023 задоволено позов прокуратури в інтересах Ніжинської міської ради до приватного товариства щодо стягнення 1 млн 717 тис. грн безпідставно збережених коштів внаслідок використання земельної ділянки комунальної власності площею майже 5,5 га без правовстановлюючих документів.

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області 10:52

На Чернігівщині чимало хороших пропозицій від роботодавців, які готові платити гідну заробітну плату. База вакансій служби зайнятості оновлюється щодня, переглянути її можна на порталі державної служби зайнятості за посиланням https://chg.dcz.gov.ua. Найбільше вакансій для лікарів, слюсарів, водіїв, швачок, електромонтерів,підсобних робітників тощо.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини