Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 грудня, 13:45:04

Чотири відра молока на добу від корови - це реально, якщо...

19.03.2012   12:30Агенцiя

Сучасні науково обґрунтовані технології утримання та годування корів дозволяють підняти їх продуктивність до 9 тисяч літрів молока від однієї корови на рік або до 40 літрів на добу у період лактації. Про це йшлося на обласній нараді-навчанні "Аспекти ефективного ведення галузі тваринництва. Особливості використання сої у годівлі тварин", яка пройшла днями у Чернігові, повідомляє прес-служба головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Як повідомив на нараді начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Максак, Чернігівщина є регіоном, де умови для ведення тваринництва дуже сприятливі - треба лише знання та бажання, щоб розвивати цю трудомістку галузь: "Декілька років назад ми визнали тваринництво у нашій області пріоритетом номер один і працюємо над його розвитком - у нас понад півмільйона лук і пасовищ, одне з найбільших у країні поголів'я ВРХ та корів, поступово збільшуються привіси м'яса та надої молока ".

Як повідомив заступник генерального директора корпорації "Укрзооветпромпостач", кандидат ветеринарних наук Павло Достоєвський, в Ізраїлі, який є світовим лідером з надоїв, наразі отримують 12 тисяч літрів молока від однієї корови на рік. В Америці та Європі стандартом виробництва є 9 тисяч літрів молока на рік. В Україні поки виробляється в межах 4-х тисяч літрів на рік,  але ситуація поступово змінюється на краще. У країні та на Чернігівщині стає все більше господарств, де обсяги виробництва молока вже сягають європейського рівня.

"П'ять-щість тисяч літрів молока від корови можна отримувати без застосування концентрованих кормів, лише за рахунок збалансованого раціону, в якому головним кормом вважаю сінаж" - підкреслив П.Достоєвський. - Решта - генетика, технології та інші нюанси, без яких сьогодні у тваринництві успіх неможливий". На думку Павла Достоєвського, дев'ять тисяч літрів молока на рік від корови - цілком реально за умови застосування науково обґрунтованих підходів до справи.

На нараді сільгоспвиробники області, які займаються тваринництвом, були детально поінформовані про новинки у системі годівлі тварин. Зокрема, про ефективне застосування кормів із сої, які значно підвищують продуктивність виробництва молока та м'яса. Крім цього були розглянуті питання сучасних методів консервування грубих кормів, організації зеленого конвеєра, застосування мікробних препаратів у тваринництві, страхування тварин тощо.
 

Останні новини Чернігівщини

Станом на 5 грудня в Україні зафіксовано 6622 нових випадків COVID-19

Станом на 5 грудня в Україні зафіксовано 6622 нових випадків COVID-19 13:29

6 622 нових випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 5 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 690 дітей та 68 медпрацівників.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 13:16

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 04 грудня по 8:00 05 грудня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 6 до 12 грудня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 6 до 12 грудня 2021 року 13:07

Тиждень після сонячного затемнення не найпростіший. Не поспішайте зараз ініціювати суперечки, важливо зібрати максимум інформації, перш ніж пред’являти будь-які звинувачення. Під кінець тижня, 11 грудня, посилюються переживання щодо взаємин з іншими людьми. Можливі спалахи ревнощів, конфлікти на підставі почуття власності.

5 грудня - свята, прикмети та іменинники

5 грудня - свята, прикмети та іменинники 12:42

5 грудня в Україні відзначають День працівників статистики, в Україні та світі – День волонтера, Міжнародний день добровольців в ім'я економічного та соціального розвитку, Всесвітній день ґрунтів, у православних – День пам'яті мученика Прокопія Кесарійського, а у католиків другу неділю Адвента.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини