Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 липня, 03:32:04

Від початку року обсяг транспортування природного газу по Чернігівській області знизився на 18%

24.10.2015   09:06Агенцiя

У січні-вересні 2015 року ПАТ «Чернігівгаз» протранспортувало близько 378 млн куб. м природного газу, що на 82 млн куб. м, або 18% менше ніж за аналогічний період 2014 року. Зменшення транспортування газу призвело до недоотримання компанією 35 млн грн тарифної виручки.

Падіння обсягів транспортування газу в регіоні торкнулося всіх категорій споживачів. Так, у поточному році промислові підприємства використали газу на 14,7 млн куб. м або на 25% менше, аніж за 2014 рік, підприємства теплокомуненергетики – на 12,5 млн куб. м (10,5%), бюджетні організації – на 2,9 млн кубометрів (18,5%), релігійні установи - на 70 тис куб. м (30%), побутові споживачі – на 52 млн куб. м або на 19,5%.

Наслідком такого скорочення стало недоотримання «Чернігівгазом» за 9 місяців 2015 року понад 35 мільйонів гривень доходів, закладених у тариф.

Тарифна виручка є єдиним джерелом доходів компанії, левова частка яких витрачається на фінансування програм з розвитку газових мереж та заходів спрямованих на підвищення безпеки газопостачання. Але на сьогодні грошей ледве вистачає на проведення поточних ремонтних та регламентних робіт, а ще на оплату праці персоналу.

«Окрім тарифу на розподіл газу, що складає 82 коп. з одного протранспортованого кубометра, «Чернігівгаз» більше джерел доходів не має. Звичайно, ми не виступаємо проти ощадливого використання газу, але сьогоднішня ситуація ставить нас в жорсткі рамки економії. Компанія змушена згортати програми з розвитку мереж, надаючи переваги роботам, що принаймні забезпечать стабільне газопостачання в зимовий період», - повідомила голова правління «Чернігівгазу» Алла Ярова.

Нагадаємо, з 1 жовтня 2015 року НКРЕКП підвищило для ПАТ «Чернігівгаз» тариф на розподіл газу на 10% або на 63,5 грн., який на сьогодні становить 684,60 грн. за тисячу протранспортованих кубометрів енергоносія.

Останні новини Чернігівщини

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання 12:15

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину 12:07

На початку липня у Городні завершили будівництво артезіанської свердловини. Її глибина – 508 метрів. Це резервна свердловина, що дозволить забезпечити стабільне водопостачання якісної питної води жителям міста, пишуть на сайті громади.