Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 грудня, 03:06:21

Проект GIZ Україна – задля просування місцевого бізнесуна міжнародному рівні

23.10.2015   09:07Агенцiя

22 жовтня, в обласній державній адміністрації відбулася робоча зустріч з представниками проекту GIZ Україна (Німецького товариства міжнародного співробітництва в Україні).

Проект представляли його директор Світлана Степащенко та експерти. Детальною презентацією вони продемонстрували значимість проекту для підвищення експортного потенціалу місцевого бізнесу. Проект працює в Україні з 2001 року, проте, на їх думку, недостатньо реалізований у регіонах.

Тож на зустрічі детально говорилося про можливості й перспективи стажування представників місцевого бізнесу в Німеччині. Це, на думку експертів, може бути інструментом для підвищення кваліфікації українських менеджерів у сфері зовнішньоекономічної діяльності, виходу українських підприємств на міжнародні ринки.

Адже стажування дає можливість ознайомитися з підприємствами Німеччини зсередини, спілкуватися з їх менеджерами, запозичити бізнес-ідеї, вести переговори з представниками інших країн. Тобто отримати нові компетенції у сферах ведення бізнесу з німецькими та іншими іноземними партнерами.

Українські підприємства, на думку експертів, мають неоціненний потенціал для розвитку на світовому рівні. Головне – правильне позиціонування бізнесу та накопичення досвіду, у тому числі, таких світових лідерів як Німеччина.

Говорили також про важливість участі місцевих підприємств у міжнародних виставках задля перспектив розвитку вітчизняного бізнесу. Такі заходи, на думку експертів, допомагають розвивати уміння презентувати себе, знаходити бізнес-партнера, розуміти його бізнес-культуру.

Від області в зустрічі взяли участь директор Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Юлія Свириденко, Президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов,представники об’єднань та асоціацій підприємців області.

Вони підтримали думку, що чернігівці мають бути конкурентоспроможними, щоб «грати на європейському полі» в бізнесі. Тож висловили велику зацікавленість проектом. Говорили про те, що представники чернігівського бізнесу в певній мірі вже долучаються до його реалізації з 2006 року. Зазначили, що місцеві підприємці готові практично використати візит представників GIZ Україна до Чернігова – а саме: не лише ознайомитися з проектом під час семінару, який відбувся 21 жовтня, а й пройти інтерв’ю для можливого подальшого зарахування на стажування. До речі, для проходження стажування в Німеччині є певні обмеження (вікові – до 45 років, мовні – володіння англійською чи німецькою мовами).

Під час зустрічі також обговорили перспективу створення в Чернігові платформи для реалізації проекту задля більш ефективного його просування в області. Висловили переконання, що проект створює чудові умови для розвитку бізнесу. Проте, як ним скористатися, залежить від самих підприємців.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 338 нових випадків COVID-19

Виявлено 338 нових випадків COVID-19 17:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 1 грудня в області зафіксовано 338 нових випадків COVID-19.

Засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації

Засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації 13:29

1.12.2020 за публічного обвинувачення військової прокуратури Чернігівського гарнізону Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації.

Упродовж минулої доби виникло 6 пожеж

Упродовж минулої доби виникло 6 пожеж 13:04

Упродовж минулої доби на Чернігівщині виникло 6 пожеж, їх причинами послужило порушення господарями правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електромереж, нагрівальних печей і димарів.

Керівник обласної прокуратури привітав колег з Днем працівників прокуратури України

Керівник обласної прокуратури привітав колег з Днем працівників прокуратури України 12:18

Сьогодні в обласній прокуратурі під головуванням керівника Сергія Василини відбулися урочистості з нагоди Дня працівників прокуратури України.

Результати ревізії комунального некомерційного підприємства

Результати ревізії комунального некомерційного підприємства "Ріпкинська центральна районна лікарня" Ріпкинської райради 11:58

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели ревізію фінансово - господарської діяльності на комунальному некомерційному підприємстві «Ріпкинська центральна районна лікарня» Ріпкинської районної ради за період з 01.01.2016 по 30.07.2020, якою установили порушень вимог законодавства на суму майже 2 млн грн, зокрема порушень, що призвели до втрат на суму 600 тис. грн.

АНОНСИ ПОДІЙ