Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 8 грудня, 02:03:20

Проект GIZ Україна – задля просування місцевого бізнесуна міжнародному рівні

23.10.2015   09:07Агенцiя

22 жовтня, в обласній державній адміністрації відбулася робоча зустріч з представниками проекту GIZ Україна (Німецького товариства міжнародного співробітництва в Україні).

Проект представляли його директор Світлана Степащенко та експерти. Детальною презентацією вони продемонстрували значимість проекту для підвищення експортного потенціалу місцевого бізнесу. Проект працює в Україні з 2001 року, проте, на їх думку, недостатньо реалізований у регіонах.

Тож на зустрічі детально говорилося про можливості й перспективи стажування представників місцевого бізнесу в Німеччині. Це, на думку експертів, може бути інструментом для підвищення кваліфікації українських менеджерів у сфері зовнішньоекономічної діяльності, виходу українських підприємств на міжнародні ринки.

Адже стажування дає можливість ознайомитися з підприємствами Німеччини зсередини, спілкуватися з їх менеджерами, запозичити бізнес-ідеї, вести переговори з представниками інших країн. Тобто отримати нові компетенції у сферах ведення бізнесу з німецькими та іншими іноземними партнерами.

Українські підприємства, на думку експертів, мають неоціненний потенціал для розвитку на світовому рівні. Головне – правильне позиціонування бізнесу та накопичення досвіду, у тому числі, таких світових лідерів як Німеччина.

Говорили також про важливість участі місцевих підприємств у міжнародних виставках задля перспектив розвитку вітчизняного бізнесу. Такі заходи, на думку експертів, допомагають розвивати уміння презентувати себе, знаходити бізнес-партнера, розуміти його бізнес-культуру.

Від області в зустрічі взяли участь директор Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Юлія Свириденко, Президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов,представники об’єднань та асоціацій підприємців області.

Вони підтримали думку, що чернігівці мають бути конкурентоспроможними, щоб «грати на європейському полі» в бізнесі. Тож висловили велику зацікавленість проектом. Говорили про те, що представники чернігівського бізнесу в певній мірі вже долучаються до його реалізації з 2006 року. Зазначили, що місцеві підприємці готові практично використати візит представників GIZ Україна до Чернігова – а саме: не лише ознайомитися з проектом під час семінару, який відбувся 21 жовтня, а й пройти інтерв’ю для можливого подальшого зарахування на стажування. До речі, для проходження стажування в Німеччині є певні обмеження (вікові – до 45 років, мовні – володіння англійською чи німецькою мовами).

Під час зустрічі також обговорили перспективу створення в Чернігові платформи для реалізації проекту задля більш ефективного його просування в області. Висловили переконання, що проект створює чудові умови для розвитку бізнесу. Проте, як ним скористатися, залежить від самих підприємців.

Останні новини Чернігівщини

Малокомплектні школи у громадах: загрози і маніпуляції, шанси і можливості

Малокомплектні школи у громадах: загрози і маніпуляції, шанси і можливості 19:51

Чи завжди якість освіти у селі неналежного рівня? Чи можливо зробити малокомплектний навчальний заклад успішним і потрібним громаді?

Чернігівські поліцейські затримали підозрюваного, який представлявся лікарем та ошукував пенсіонерок в різних областях України 15:04

Оперативники Чернігівського райуправління поліції спільно з колегами з оперативних служб затримали в Коростені Житомирської області 20-річного чоловіка за підозрою у шахрайських діях щодо літніх жінок.

У Чернігові підсилили напрямок реабілітації, придбавши медобладнання на суму майже 29 млн грн

У Чернігові підсилили напрямок реабілітації, придбавши медобладнання на суму майже 29 млн грн 15:02

Сьогодні, 7 грудня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради надав дозвіл КНП «Чернігівська міська лікарня №2» на укладення договору з переможцем відкритих торгів, який поставить медичне обладнання.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 15:00

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

Ще один дитячий простір з’явився в обласному центрі 14:58

Запрацював він учора, в День Святого Миколая, на базі Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.