Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 21:18:02

Про жнива та озиму посівну в області

15.10.2015   08:14Агенцiя

Аграрії Чернігівщини продовжують збирання зернових культур. Станом на 12 жовтня обмолочено 407 тисяч гектарів (60% до прогнозу). Зібрано 1704 тисячі тонн зерна, при середній врожайності – майже 42 центнери з гектара. Повідомляє Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Найвища урожайність зберігається у Бобровицькому – 63,5 ц/га, Прилуцькому – 60,2 ц/га, а також Ічнянському районі – 52 ц/га. Наразі аграрії завершують збирання гречки і проса. Урожайність гречки менша минулорічної на 0,3 ц/га, але вища прогнозу на 3 ц/га. Натомість просо перевищило і минулорічні, і прогнозовані показники.

Продовжується збирання кукурудзи, соняшника та сої. Усі ці культури також перевищили прогнозовані показники.

Товаровиробники області завершили і заготівлю сінажу, сіна та силосу.

Щодо матеріально-технічного забезпечення осінньо-польових робіт, то на сьогодні на ринку області є в достатній кількості нафтопродуктів і господарства їх купують по мірі надходження обігових коштів.

Готовність техніки майже 99%. Забезпеченість засобами захисту рослин становить 110% до потреби. Минулорічному рівню відповідає і забезпеченість мінеральними добривами.

Попри погодні негаразди сільгосппідприємства всіх районів області продовжують посів озимих культур урожаю майбутнього року. Зокрема, засіяно вже 90% прогнозованого обсягу. Зокрема, пшениці — близько 170 тисяч гектар, жита — понад 23 тисячі гектар.

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.