Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 листопада, 13:16:48

Електронні державні закупівлі: як це працює в області

13.10.2015   08:25Агенцiя

12 жовтня, в обласній державній адміністрації відбувся брифінг з питань запровадження електронних державних закупівель.

Говорили про відповідну законодавчу базу, про перші кроки прозорих закупівель в нашій області.

На думку директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Юлії Свириденко, електронні державні закупівлі – переконливий важіль у запобіганні корупції, створенні добросовісного конкурентного середовища у сфері державних закупівель. Це дасть реальну економію бюджетних коштів. Також це має полегшити участь бізнесу в державних закупівлях. Директор Департаменту вважає, що перевагами електронних державних закупівель мають скористатися місцеві підприємці. Адже на сьогодні їх участь у державних закупівлях досить слаба.

Юлія Свириденко зазначила, що обласна державна адміністрація вже з вересня цього року офіційно долучилась до участі у пілотному проекті з електронних закупівель. Розпорядники бюджетних коштів поступово почали реєструватися на електронних торгових майданчиках та проводити електронні торги.

Так, всі структурні підрозділи облдержадміністрації – головні розпорядники бюджетних коштів – вже зареєстровані. 17 розпорядників коштів, підпорядкованих ОДА, розпочали 24 електронні закупівлі товарів. 2 процедури вже успішно завершено.

Вісім розпорядників бюджетних коштів, розташованих на території області, але не підпорядкованих ОДА, також розпочали 90 електронних процедур, з яких успішно проведено вже 18.

Перші результати електронних державних закупівель – економія бюджетних коштів понад 40 тисяч гривень. І це лише початок.

Довідково.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 травня 2015 року № 501-р запроваджено пілотний проект щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів, вартість яких не перевищує допорогових сум (для товарів і послуг – 200 тисяч гривень, для робіт – 1 мільйон 500 тисяч гривень).

Електронні закупівлі здійснюються через автономну систему електронних торгів «ProZorro» (www.prozorro.org), створену з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців. Система створена без використання державних коштів. На даний час вона формально належить Transparency International Україна – міжнародній організації, яка займається боротьбою з корупцією. Після завершення пілотного проекту заплановано безкоштовну передачу системи державі в особі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Наразі здійснюється розробка відповідної законодавчої бази. В її основу буде покладено чинний Закон України «Про здійснення державних закупівель», доповнений рядом новацій, а також новий законопроект «Про публічні закупівлі».

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 12:56

Упродовж минулого тижня з 23 по 30 листопада щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 192 чоловіка особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:26

30 листопада відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Олександра Кодоли.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 12:05

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Срібне: рятувальники дістали з річки тіло потонулого чоловіка

Срібне: рятувальники дістали з річки тіло потонулого чоловіка 11:56

28 листопада об 19:10 до Служби порятунку "101" у смт Срібне від працівників Національної поліції надійшло повідомлення про те, що в межах районного центру у озері Графське знаходиться тіло людини.

Відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн

Відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн 11:42

У рамках проєкту етер "Бібліотайм" відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн. Тема заходу "Музика листопада".