Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 16 квітня, 16:26:50

Понад 998 мільйонів гривень ЄСВ сплачено в Чернігові

12.10.2015   17:17Агенцiя

За дев’ять місяців цього року платники міста спрямували до бюджету 998,3 млн. гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

У вересні надходження склали 112 млн. гривень, що на 10,7 млн. гривень більше, ніж за  аналогічний період минулого року. Про це поінформувала начальник  відділу адміністрування єдиного внеску ДПІ у м. Чернігові  Галина Мушенок.

На обліку в інспекції знаходяться близько 12 тис. платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з них більше  5 тис. платників використовують працю найманих працівників та 6,5 тис. фізичних осіб–підприємців, які займаються своєю справою самостійно.

Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування без використання праці найманих працівників, нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 34,7 % на суму, визначену такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». При цьому  сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений Законом  на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).

У зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму з 1 вересня 2015 року змінився розмір ЄСВ для фізичних осіб підприємців на єдиному податку. Він становитиме  478,17 грн.(1378 грн. х 34,7%).

«Доволі активну участь беруть громадяни у добровільному страхуванні. Так, протягом січня-вересня цього року платниками  міста укладено 140 договорів про добровільну участь в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування»,- зазначила податківець.

Звітність з єдиного соціального внеску платники можуть подавати в електронному вигляді. Для цього необхідно отримати безкоштовний ключ електронного цифрового підпису. Чекаємо на платників у відділі реєстрації користувачів за адресою: м. Чернігів, вул. Кирпоноса, буд. 28, кім.14, тел. для довідок:  774-927.

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування підлягає обов'язковій сплаті, незалежно від фінансового стану платника. За порушення норм законодавства щодо ЄСВ, до платників, на яких покладений обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати даний внесок застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня).

«Звертаю увагу платників ЄСВ на зміну реквізитів рахунків для сплати внеску, які вступили в дію з 15 вересня 2015 року. Перелік відкритих рахунків в органах Казначейства на ім’я органів ДФС України розміщено на суб-сайті ГУ ДФС у Чернігівській області в розділі «Бюджетні рахунки».   

Шановні платники! Забезпечуйте своєчасну та повну сплату єдиного внеску, що є основою фінансування та виплати пенсій і грошової допомоги громадянам»,- акцентувала Галина Мушенок.

Сектор комунікацій ДПІ у м. Чернігові

Останні новини Чернігівщини

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових 16:02

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» № 1368-ІХ, який парламент ухвалив 30 березня 2021 року.

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону 13:45

Старому мосту через річку Удай було більше 40 років. Збудований у 1979-му з попередньо напруженого залізобетону. Довжина мосту - 64 метри. Серед місцевих він був однією з популярних весільних фотолокацій.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб 13:41

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 16 квітня в області щеплено першою дозою 7841 особу.

Строковики з Чернігівщини поповнили ряди  Державної прикордонної служби

Строковики з Чернігівщини поповнили ряди Державної прикордонної служби 12:11

На території Чернігівського обласного збірного пункту пройшли урочисті заходи з нагоди відправки 15 новобранців до Головного навчального центру Державної прикордонної служби імені генерал-майора Ігоря Момота.

Обговорили нововведення у відборі інвестиційних програм і проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР

Обговорили нововведення у відборі інвестиційних програм і проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР 11:45

15 квітня, відбулося засідання регіональної конкурсної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися коштом ДФРР на 2022 рік.