Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 січня, 19:55:28

До чого тільки не вдаються ділки, аби надурити податківців

12.10.2015   08:18Агенцiя

Але якщо вони, податківці, проводять прес-конференцію «Результати роботи податкової міліції», це означає одне – у ділків не вийшло.

Держава повернула собі майже мільйон украдених злочинцями гривень. Поки-що мільйон – із дев’яти мільйонів нанесених державі збитків тільки по закінчених кримінальних провадженнях. Всього ж, звітує податкова міліція області, кримінальних проваджень за останні 9 місяців розпочато 57, причому майже половина з них – тяжкі правопорушення.

Великою популярністю серед податкових злочинців користується приховування обсягів виробництва. До такого способу вдався один із хлібзаводів на Чернігівщині, який частину продукції продавав за готівку і податки за неї не сплачував — податківці вилучили чорну бухгалтерію, наразі іде слідство. Гучна справа, розкрита податковою міліцією – незаконна діяльність на території Чернігівської, Полтавської і Харківської областей лікеро-горілчаного заводу. Справжні обсяги реалізації цієї горілки у тисячі разів перевищували заявлені кілька десятків ящиків. Лише під час обшуку їх знайшли близько 3 тисяч – і 246 тисяч підробних акцизних марок. Вадим Нечай, 1-й заступник начальника ГУ ДФС в області: «Ця продукція розповсюджувалась на території трьох областей без сплати акцизного мита. Вартість однієї акцизної марки – 14.60 грн., загальна вартість – близько 3 мільйонів. Так що лише вилучена нами партія — це більше 3 мільйонів податків».

Не гребують правопорушники і державними коштами. Зі сфери державних закупівель накрали їх якраз на 10 кримінальних правопорушень – всього 5 мільйонів гривень. Один із прикладів – підприємство при викритому СБУ та Фіскальною службою конвертаційному центрі отримані від військової частини Київської області гроші за будівництво вагончиків для військових перераховували на фіктивні підприємства. Усього ж до конвертаційного центру входило більше двохсот юридичних осіб. Усі разом за два роки вони «проконвертували» 150 мільйонів гривень. Валерій Блоха, в.о. начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в області: «Конвертаційний центр здійснював свою діяльність не в тому, що формував незаконні кредити, там спрямованість була саме конвертація – кошти переводили в готівку. Оскільки Нацбанком обмежено зняття готівки, ділки знайшли інший спосіб – через кожну юридичну особу знімали по 150 тисяч в день. Те, що вони не реєстрували цих юридичних осіб, дозволяло знімати їм різні суми в різні дні – і по1,5 мільйона гривень».

 Повністю збитки від діяльності центру ще не встановлені, але вже є перше відшкодування частини з них — півмільйона гривень. 3,5 мільйона гривень заарештовано на рахунках фіктивних підприємств. Ще на 5 мільйонів арештовано майна по інших кримінальних провадженнях. Таким чином фіскальна служба попереджає: жарти із податками – погані жарти.

Останні новини Чернігівщини

В ОДА відбулися консультації стосовно приєднання до ОТГ двох сільських рад Сосницького району

В ОДА відбулися консультації стосовно приєднання до ОТГ двох сільських рад Сосницького району 19:06

Сьогодні в Чернігівській ОДА продовжилися консультації з громадами. Заступники голови ОДА Олександр Савченко та директор Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Олександра Хомик зустрілися з представниками Авдіївської та Шаболтасівської сільських рад Сосницького району.

Герої Крут: пам’ятаємо і шануємо

Герої Крут: пам’ятаємо і шануємо 18:55

29 січня на Чернігівщині на території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» відбувся пам’ятний захід до чергової річниці подвигу студентського війська українських патріотів.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 15:41

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Третина серед зареєстрованих безробітних - молодь

Третина серед зареєстрованих безробітних - молодь 11:45

Протягом минулого року на обліку в службі зайнятості перебували 9,8 тис. громадян віком до 35 років, а це майже 30% від загальної кількості безробітних, - кажуть у службі зайнятості.

УКБ Чернігівської міської ради: підсумки роботи за рік

УКБ Чернігівської міської ради: підсумки роботи за рік 11:20

Будівництво нового сучасного дитячого садка на Масанах, капітальні ремонти й тепломодернізація будівель шкіл, капітальний ремонт пологового будинку, будівництво нового корпусу музичної школи №1 - ці та багато інших робіт виконувалися минулого року в Чернігові коштом міського бюджету. Організацію цих будівництв від імені міста забезпечує Управління капітального будівництва (УКБ) Чернігівської міської ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини