“Відновлення торфових боліт для збереження біорізноманіття, скорочення парникових газів та економічного зростання Українського Полісся”
12 березня перший заступник голови обласної ради Іван Коробка зустрівся з керівником Проекту “Відновлення торфових боліт для збереження біорізноманіття, скорочення парникових газів та економічного зростання Українського Полісся” (вуглецевий проект) Олександром Микитюком та координатором цього проекту по Чернігівській області Риммою Олексенко.

Даний проект – пілотний, який реалізується з кінця 2010 року на території Волинської, Рівненської та Чернігівської областей.
Фінансується Проект за рахунок коштів Німецького банку реконструкції та розвитку і Королівського товариства охорони птахів Великобританії.
Існує загроза виникнення чисельних пожеж, що призводять до втрати значних запасів торфу, лісу, фінансових ресурсів, що йдуть на тушіння пожеж, тощо. Внаслідок чого відбувається зниження продуктивності сіножатей та пасовищ за рахунок збільшення водного дефіциту осушених торфовищ та скорочення їх площ через заростання території чагарниками та бур’янами, а також спричиняє неможливість ефективного використання дрібних земельних ділянок, розташованих в межах однієї меліоративної системи.
Метою Проекту є використання торфовищ після контрольованого підйому ґрунтових вод. Це – відновлення заплавних лук під сіножаті та пасовища, розвиток тваринництва, а також використання біомаси чагарників, очерету для виготовлення паливних брикетів, як одного з альтернативних видів палива.
Для області це дає змогу залучити додаткові інвестиції на реконструкцію меліоративних систем – державних та комунальних. Кошторисом проекту передбачено фінансування в розмірі 1,1 млн. євро, на розвиток відновлювальних видів палива – 150 тис. євро та у розвиток сільських виробничих кооперативів – 120 тис. євро. У рамках реалізації даного проекту профінансовано близько 600 тис. грн.
Так, у Городнянському районі, у Тупичівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, згідно з цим проектом профінансовано реконструкцію шкільної котельні. На придбання котлів на альтернативних видах палива витрачено 192,00 тис. грн., на придбання труб для подачі тепла – 27, 956 тис. грн.
У зустрічі взяли участь представники UNDP “Зміцнення управління та фінансової стійкості національної системи природоохоронних територій в Україні”, які займаються проектом відновлення торф’яників у Поліссі. Це у майбутньому дозволить залучити додаткові кошти на реалізацію даного проекту.
Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30
За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26
Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.
До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20
За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».
Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14
Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.
Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57
Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».