“Відновлення торфових боліт для збереження біорізноманіття, скорочення парникових газів та економічного зростання Українського Полісся”
12 березня перший заступник голови обласної ради Іван Коробка зустрівся з керівником Проекту “Відновлення торфових боліт для збереження біорізноманіття, скорочення парникових газів та економічного зростання Українського Полісся” (вуглецевий проект) Олександром Микитюком та координатором цього проекту по Чернігівській області Риммою Олексенко.

Даний проект – пілотний, який реалізується з кінця 2010 року на території Волинської, Рівненської та Чернігівської областей.
Фінансується Проект за рахунок коштів Німецького банку реконструкції та розвитку і Королівського товариства охорони птахів Великобританії.
Існує загроза виникнення чисельних пожеж, що призводять до втрати значних запасів торфу, лісу, фінансових ресурсів, що йдуть на тушіння пожеж, тощо. Внаслідок чого відбувається зниження продуктивності сіножатей та пасовищ за рахунок збільшення водного дефіциту осушених торфовищ та скорочення їх площ через заростання території чагарниками та бур’янами, а також спричиняє неможливість ефективного використання дрібних земельних ділянок, розташованих в межах однієї меліоративної системи.
Метою Проекту є використання торфовищ після контрольованого підйому ґрунтових вод. Це – відновлення заплавних лук під сіножаті та пасовища, розвиток тваринництва, а також використання біомаси чагарників, очерету для виготовлення паливних брикетів, як одного з альтернативних видів палива.
Для області це дає змогу залучити додаткові інвестиції на реконструкцію меліоративних систем – державних та комунальних. Кошторисом проекту передбачено фінансування в розмірі 1,1 млн. євро, на розвиток відновлювальних видів палива – 150 тис. євро та у розвиток сільських виробничих кооперативів – 120 тис. євро. У рамках реалізації даного проекту профінансовано близько 600 тис. грн.
Так, у Городнянському районі, у Тупичівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, згідно з цим проектом профінансовано реконструкцію шкільної котельні. На придбання котлів на альтернативних видах палива витрачено 192,00 тис. грн., на придбання труб для подачі тепла – 27, 956 тис. грн.
У зустрічі взяли участь представники UNDP “Зміцнення управління та фінансової стійкості національної системи природоохоронних територій в Україні”, які займаються проектом відновлення торф’яників у Поліссі. Це у майбутньому дозволить залучити додаткові кошти на реалізацію даного проекту.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.