Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 16 січня, 05:06:11

Власники легкових автомобілів поповнили місцевий бюджет на 1,6 млн. гривень

21.09.2015   16:02Агенцiя

Як повідомила начальник відділу адміністрування майнових податків ДПІ у м. Чернігові Олена Березовська, з початку року власниками легкових автомобілів до місцевого бюджету спрямовано 1,6 млн. грн. транспортного податку.

Нагадуємо, що починаючи із січня 2015 року власники коштовних і потужних автомобілів сплачують транспортний податок, що передбачено   Податковим кодексом України  після внесення змін Законом України від 28.12.2014р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи».

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні власні легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль.

«Варто зазначити, що у разі якщо протягом року фізична особа купує чи продає авто, яке підлягає оподаткуванню, новий власник сплачує податок починаючи з місяця, у якому виникло право власності на такий об’єкт. Відповідно до пп. 267.6.6 п.267.6 ст.267 Кодексу, за об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, у якому проведено реєстрацію такого автомобіля. Для попереднього власника контролюючий орган визначатиме суму податку за період із початку року до місяця, у якому право власності на авто перейшло до іншого власника. Новому власнику буде надіслано податкове повідомлення-рішення після отримання інформації про перехід права власності», - розповіла Олена Березовська.

Податок підлягає сплаті протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення. Реквізити рахунків для сплати транспортного податку зазначені в надісланих платникам податків податкових повідомленнях-рішеннях, а також розміщені на суб - сайті ГУ ДФС у Чернігівській області (ch.sfs.gov.ua)  у розділі «Бюджетні рахунки».

У разі виникнення питань щодо сплати транспортного податку звертайтеся за тел.: 65-28-80 або завітайте до ДПІ у м. Чернігові за адресою: м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 28, каб. 4.

Сектор комунікацій
ДПІ у м. Чернігові

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:46

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 8 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Інвестиція в дитинство: як мікрогрант допоміг розвитку освітнього центру «Ідея»

Інвестиція в дитинство: як мікрогрант допоміг розвитку освітнього центру «Ідея» 10:33

«Ідея» – найбільший приватний заклад позашкільної освіти в Ніжині, який являє собою безпечне, комфортне та сучасне середовище для навчання та розвитку дошкільнят і школярів.

Погоджено виплати чернігівцям, житло яких постраждало внаслідок останніх ударів рф, на суму понад 2 млн грн

Погоджено виплати чернігівцям, житло яких постраждало внаслідок останніх ударів рф, на суму понад 2 млн грн 10:31

Рішеннями виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 15 січня погоджено чергові виплати власникам пошкоджених квартир і приватних житлових будинків унаслідок останніх ударів російської федерації по території міста Чернігова.

15 січня: цей день в Україні і світі

15 січня: цей день в Україні і світі 08:27

День 1422 Російська агресія - Day 1422 Russian aggression

Алія-Беатріс та Арес: якими рідковживаними іменами називали дітей на Чернігівщині у 2025 році 14:40

Українці дають життя, обирають імена та вірять, що кожна реєстрація народження зміцнює націю й наповнює віру в майбутнє реальним змістом.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини