Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 14 липня, 10:07:53

Селянські господарства Чернігівщини та їх роль у виробництві валового аграрного продукту

18.09.2015   06:40Агенцiя

Фахівцями Департаменту агропромислового розвитку проведено аналіз стану виробництва валової продукції за 8 місяців поточного року.

За обсягом виробництва на 1 особу область посідає 12 місце, а за темпами – 19. Цей показник є вищим проти підсумкового за сім попередніх місяців.

Необхідно підкреслити, що господарства населення в галузі тваринництва залишаються значимими «гравцями», маючи питому вагу за окремими позиціями. Так за 8 місяців поточного року населенням вироблено 60% загальної кількості молока, 82% яєць. Та і поголів’я тварин сільські жителі області утримують чимале: корів, свиней та птиці відповідно 58%, 51% та 93%.

В області, як і в державі, селянські господарства, не дивлячись на зменшення чисельності тварин, продовжують постачати молоко-сировину на переробку. Першопричиною зниження поголів’я корів у господарів є низькі закупівельні ціни на молоко. На сьогоднішній день роздрібні ціни на молоко на прилавках магазинів в 3-5 разів перевищують закупівельні ціни від населення. В умовах економічної кризи та девальвації національної валюти витрати на утримання худоби (ПММ, добрива, корм) постійно зростають. Це призводить до того, що селянин змушений збувати велику рогату худобу.

15 липня поточного року Верховна Рада України зробила перший крок на зустріч виробникам молочної продукції - прийняла законопроект № 2089, що пропонує доповнити закон «Про молоко та молочні продукти» статтею, в якій визначається, що держава встановлює мінімальну закупівельну ціну на незбиране сире товарне молоко другого ґатунку у розрахунку за 1 кілограм в розмірі 4 грн (без ПДВ).

Документ передбачає, що така ціна поширюватиметься на всіх виробників молока, незалежно від форми власності. Це підвищить рівень економічної зацікавленості виробників молока та молочної сировини у подальшій діяльності, стимулюватиме збільшення його виробництва.

У нинішніх реаліях, враховуючи масове безробіття, стрибок долара та низькі прибутки населення, підсобне господарство для мешканців села є одним з основних джерел доходів. Тож вищезгаданий законопроект повинен врятувати галузь і селянство від глибокої кризи.

На думку директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяни Мілютенко, не можна вважати законопроект популіським. Селянин є найбільш вразливою верствою населення. Він, виробляючи свою краплину молока, стикається з низкою проблем в сьогоднішніх умовах ведення господарства, а корова для нього залишається чи не єдиною годувальницею.

«На мою думку законопроект  дасть селянам можливість виживати та заохотить утримувати худобу. Не можна стояти осторонь, бо якщо знищити  село - зникне й Україна»,  - зазначила Тетяна Мілютенко.

Віримо й в те, що молокопереробники скористаються даним законом на користь стимулювання інвестиційних заходів в технологічне переоснащення пунктів приймання молока для зниження витрат на його заготівлю та підвищення якості молока.

Єдине, і головне над чим слід працювати селянинові - це якість молока. Щоб отримувати більше коштів від здачі молочної сировини необхідно приводити якість до відповідного ґатунку. Як це зробити?

Найбільш реальним шляхом виробництва молочної сировини високої якості для господарств населення є об’єднання в кооперативи. Це дозволить більш прозоро працювати з переробниками молока. Тоді молокопереробні підприємства зможуть закуповувати кращої якості молоко, а люди – дешевше спільно купувати обладнання для охолодження молока, апарати для доїння, легше дотримуватися стандартів догляду за тваринами, а отже, менше шансів, що молоко буде неякісне.

Також перспективним можна вважати розвиток малих сімейних ферм. За даними Міжнародного благодійного фонду «Добробут громад», застосування системи виробництва молока шляхом будівництва та реконструкції міні ферм – дозволяє збільшити надої корів на 14-19%, знизити затрати праці до 20%, покращити інтенсивність використання тваринницьких приміщень на 15-20%, а також суттєво зменшити витрати кормів та знизити собівартість молока.

Останні новини Чернігівщини

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП у Ніжинському районі 16:12

11 липня близько 17-ї години до поліції надійшло повідомлення про те, що на трасі М-02 « Кіпті-Глухів-Бачівськ» поблизу Батурина сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої загинула людина.

Підлітки зі Сновщини взяли участь у менторській програмі "Покоління Перемоги" 15:39

Досягати спільних цілей навчилися десятикласники та десятикласниці Сновської громади під час участі в менторській програмі «Покоління перемоги» від GoGlobal. Крім цього, надолужили прогалини зі шкільних предметів, удосконалили свої комунікаційні навички та підтягнули фінансову грамотність.

Майже мільярд гривень компенсацій: на Чернігівщині триває реалізація програми «єВідновлення» 15:15

Програма «єВідновлення», яка передбачає надання компенсації за пошкоджене та зруйноване житло, реалізується в області більше року. За цей час на Чернігівщині нараховано компенсацій на майже мільярд гривень.

Чотири ліцеї та 23 гімназії. У Чернігові перепрофілювали заклади загальної середньої освіти 14:33

Тобто, змінили тип шкіл та затвердили їхні статути у новій редакції. Відповідне рішення затверджене на 41-й (позачерговій) сесії Чернігівської міської ради VIIІ скликання 10 липня.

Чернігівські поліцейські розкрили крадіжку грошей з втраченої банківської картки 13:48

Оперативники Чернігівського райуправління поліції викрили зловмисницю, яка привласнила знайдену банківську картку, а потім викрала з неї 180 тисяч гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини