Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 березня, 23:36:55

Чернігівська митниця - реформування чи погіршення бізнес-клімату області?

16.09.2015   18:30Агенцiя

16 вересня у дискусійному клубі "Експертна думка" експортери та імпортери Чернігівщини провели прес-конференцію щодо закриття та перенесення до Козельця митний пост «Чернігів – вантажний».

15 вересня 2015 року керівництво митного посту “Чернігів вантажний” зібрало митних брокерів Чернігівщини та офіційно оголосило про подальшу неможливість (з 01.10.2015) оформлення зовнішньоекономічних вантажів у місті Чернігові та перенесення цієї діяльності Чернігівської митниці до смт. Козелець Чернігівської області.

Представники підприємств Чернігівщини, які здійснюють експорт-імпорт продукції та митні брокери, стурбовані таким раптовим, мало зрозумілим рішенням ДФС України.

Це рішення, яке було оголошене офіційно та публічно, значно погіршує умови роботи десятків підприємств регіону з оформлення митних вантажів та вносить додаткові затрати на логістичні операції. Це ніщо інше як погіршення бізнес-клімату Чернігівщини, що суперечить політиці Президента та Кабміну України. Це приклад прийняття кулуарних, непрозорих рішень, які є передумовою для корупції.

В обласному центрі Держмитслужбою України було погоджено створення митно-вантажного комплексу, що сім останніх років діє за принципом єдиного вікна. Тут розташовані не тільки необхідні підрозділи Чернігівської митниці, а і сервісні служби та офіси інших контролюючих органів, які причетні до митного оформлення вантажів.

Виникає питання, в зв'язку з чим постає необхідність руйнування відпрацьованого роками механізму здійснення експортно-імпортних операцій, що бездоганно відповідає всім вимогам чинного законодавства?

Чи є дії керівника Чернігівської митниці Шавлака О.В. з переносу митного посту з обласного центру за 70 км від нього економічно, логістично та організаційно обґрунтованими?

Чи знову під прикриттям проведення реформ, здійснюється перерозподіл бізнесу?

І, взагалі, чи існує наказ ДФС про закриття митного посту “Чернігів вантажний” та переносу митного оформлення зовнішньоекономічних вантажів у смт. Козелець? Оскільки, Керівництво Чернігівської митниці відмовляється надати копію наказу ДФС або, навіть, назвати його реквізити (номер, дату і т.п.)

Експортери та імпортери Чернігівщини нагадують керівництву ДФС України та особисто керівнику Чернігівської митниці Шавлаку О.В., що митниця — в першу чергу сервісна організація, яка зобов'язана сприяти суб'єктам ЗЕД в їх діяльності, в тому числі, і для наповнення обласного та державного бюджетів.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська поліція відкрила кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів 16:42

Сьогодні близько 13-ї години до поліції звернулася знімальна група одного з чернігівських телеканалів.

Бронювання військовозобов’язаних на Чернігівщині. Куди звертатися та які документи подавати? 15:55

В Україні запрацював новий Порядок бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.

Сьогодні вночі на проспекті Левка Лук’яненка патрульні поліцейські виявили громадянина. 15:49

На запитання інспекторів чому він у комендантську годину не вдома, чоловік став лихословити та ображати поліцейських.

Поліція Чернігівщини скерувала до суду справу щодо організованої транснаціональної злочинної групи торгівців людьми 15:47

Співробітники відділу міграційної поліції Чернігівщини разом з слідчими обласної поліції спільно зі Службою безпеки України завершили досудове розслідування та передали прокурору Чернігівської обласної прокуратури для направлення до суду обвинувальний акт щодо організованої групи торгівців людьми.

На Чернігівщині стартував проєкт «Лабораторії творчого діалогу» 15:42

Місцеве самоврядування та мешканці громад із допомогою U-LEAD заново вчаться комунікувати