Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 березня, 07:52:01

Про справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин

15.09.2015   06:47

За 8 місяців 2015 року платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин до бюджету міста Чернігова сплачено майже 0,4 млн. грн. Про це повідомила начальник відділу місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових платежів ДПІ у м. Чернігові Людмила Гординська.

Законом України від 28 грудня 2014 року №71-УІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи»  внесено зміни до Податкового кодексу України, яким окремі платежі трансформовано у рентну плату.
       
Згідно з п. 251.1 ст.251 Кодексу рентна плата складається з плати за:
1)користування надрами для видобування корисних копалин;
2)користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням
корисних копалин;
3)користування радіочастотним ресурсом України;
4)спеціальне використання води;
5)спеціальне використання лісових ресурсів;
6)транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України.
         
Базовий податковий період для рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин дорівнює календарному кварталу.
 
Відповідно до  п.252.23 ст.252 Кодексу податкові декларації з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин подаються її платником починаючи з календарного кварталу, що настає за кварталом, у якому такий платник отримав спеціальний дозвіл.
Платник рентної плати самостійно обчислює суму податкових зобов’язань та подає до відповідного контролюючого органу податкову декларацію, яка містить додатки за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини, у разі розміщення такої ділянки надр у межах території України.
  
На даний час нова форма податкової декларації з рентної плати не затверджена. Відповідно до листа ДФС України  № 26467/7/99-99-15-04-02-17 від 21.07.2015р. «Про справляння у ІІ кварталі 2015 року рентної плати» до затвердження нової форми податкової декларації з рентної плати рекомендовано платникам залежно від об’єкта оподаткування звітуватися за формами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 17.09.2012р. № 1000 «Про затвердження форм податкових розрахунків з плати за користування надрами».

«Звертаємо увагу платників рентної плати на  необхідності заповнення рядка 3.4 додатка 2 «назва регламентуючого документа»  та інших обов'язкових реквізитів податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин», - акцентувала Людмила Гординська.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.