Аграрії Черныгывщини розпочали посів озимих культур
Цьогорічні погодні умови, що склались перед початком оптимальних строків сівби озимих колосових культур, є вкрай несприятливими і, мабуть, найгіршими за останні мінімум п’ятдесят, а може, і понад сто років.

Але, незважаючи на таку ситуацію, як повідомляють у Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, в більшості районів області, хоч і повільними темпами, продовжується підготовка ґрунту під озимі культури.
На сьогодні вже підготовлено 128 тисяч гектарів – 54% прогнозованого обсягу. Деякі сільськогосподарські підприємства північної частини області розпочали посів озимої пшениці. Наразі посіяно перші 2 тисячі гектарів.
Загалом же під урожай 2016 року по всіх категоріях господарств прогнозується зайняти понад 238 тисяч гектарів: пшениці – 191 тисячу гектарів, жита – більше 25, ріпаку – 19 та майже 3 тисячі гектарів озимих культур на зелений корм.
Особливістю посухи поточного року, за інформацією Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, є поєднання 3-х її видів – метеорологічної (повітряної), сільськогосподарської (ґрунтової) та гідрологічної, що надалі може мати негативні соціально-економічні наслідки. Виникнення такої ситуації обумовлено синоптичними процесами, що формували підвищений температурний фон упродовж усього року, особливо теплого періоду, та відсутність ефективних опадів на території області.
Схожі для сівби озимини погодні умови у другій половині літа спостерігалися у 1999, 2005, 2010 та 2011 роках.
Фахівці зазначають, що збереження і надалі сухої погоди обумовить подальше погіршення наявної ситуації. Зокрема, підвищиться ймовірність значної затримки або навіть недоцільності проведення посівної компанії в оптимальні та допустимі строки. Це може призвести до недобору врожаю в наступному році. Попри всі негаразди, аграрії області не втрачають надії і сподіваються виконати посів озимини, щоб забезпечити мешканців Чернігівщини хлібом.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.