Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 11 липня, 07:47:07

Не хитруй з державою

06.03.2012   16:45Агенцiя

Чимало мешканців нашого міста відповідно до Податкового кодексу України отримують податкову соціальну пільгу. Відповідно до Закону України „Про державний бюджет України на 2012 рік”, з 1 січня 2012 року: прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено на рівні 1073 грн., рівень мінімальної заробітної плати – 1073 грн. на місяць.

Відповідно до Кодексу податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (1073 грн. х 1,4 = 1 502,20 грн., після округлення 1 500 грн.).
Отже, з метою застосування податкової соціальної пільги у 2012 році розмір доходу не повинен перевищувати 1 500 грн.

Пільга застосовується виключно за одним місцем виплати заробітної плати.

Проте аналіз податкової звітності свідчить, що окремі особи виявляють фінансову хитрість і порушуючи законодавство користуються пільгою за декільками місцями роботи. Цим страждають, перш за все, працівники – сумісники, лектори, тренери, викладачі, артисти. Тож податківцям доводиться відміняти соцпільги, доутримувати податок на доходи фізичних осіб і донараховувати до сплати у бюджет відповідні суми. А ще на таких пільговиків накладаються штрафи у розмірі 100% суми такої недоплати.

Податківці застерігають: не намагайтеся хитрувати з державою, адже і пільги зникнуть, і штрафи доведеться заплатити.
До речі, з початку року до місцевого бюджету надійшло 59,3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Володимир Луценко, в.о. заступника начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС

Останні новини Чернігівщини

Колегія Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації провела засідання

Колегія Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації провела засідання 14:59

9 липня на засіданні Колегії Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації говорили про проведену роботу у першому півріччі 2020 року, зокрема про результативність співпраці з громадськими організаціями.

Здійснено повторний моніторинговий візит до гауптвахти Чернігівського зонального відділу Військової служби правопорядку

Здійснено повторний моніторинговий візит до гауптвахти Чернігівського зонального відділу Військової служби правопорядку 13:20

Моніторинговою групою у складі працівників Департаменту національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олександра Малого, Максима Побережнюка та громадського монітора Лариси Шумної здійснено повторний моніторинговий візит до гауптвахти Чернігівського зонального відділу Військової служби правопорядку.

За реагування військової прокуратури Чернігівського гарнізону до бюджету повернуто понад 1 мільйон гривень

За реагування військової прокуратури Чернігівського гарнізону до бюджету повернуто понад 1 мільйон гривень 12:44

У 2019-2020 роках Квартирно-експлуатаційним відділом м. Чернігова та одним з приватних підприємств, зареєстрованим у м. Київ, укладено договори про відшкодування вартості теплової та електричної енергії, спожитої в процесі надання послуг з харчування військовослужбовців.

АНОНСИ ПОДІЙ