На Чернігівщині зібрано найбільший за останні вісімнадцять років врожай картоплі
Аграрії Чернігівської області завершили збирання цьогорічного врожаю картоплі – накопано понад 1,7 мільйона тонн, що є найбільшим показником в регіоні за останні вісімнадцять років.
Середня врожайність бульби врожаю 2011 року склала понад 200 центнерів з гектару, що також є рекордом за часів незалежності України.
“Доброму врожаю картоплі в області цього року сприяли два фактори, – говорить головний спеціаліст відділу організації виробництва та маркетингу продукції рослинництва головного управління агропромислового розвитку Олександр Щербатий. – По-перше, це сприятливі погодні умови: коли бульба зацвіла, посуху змінили рясні дощі, і це позначилось на вегетації. По-друге, сортооновлення: виробники картоплі, а це у переважній більшості населення, почали саджати нові ефективні сорти крохмалистої”.
Лише у 1991-1993 роках на Чернігівщині врожаї бульби сягали 2-х мільйонів тонн. Валові показники виробництва крохмалистої у наступні роки в середньому коливались у межах півтора мільйона тонн. А минулорічний врожай картоплі на Чернігівщині, коли було зібрано менше 1,2 мільйона тонн, взагалі став одним з найгірших у нинішньому столітті.
Великий цьогорічний врожай бульби став проблемою для виробників, адже в умовах надмірної пропозиції, ціни значно зменшились. В умовах, що склалися експерти радять або притримати картоплю до зими, коли попит зазвичай зростає, або кооперуватись і формувати товарні партії з метою вивезення у східні та південні регіони, де ціна на крохмалисту у рази перевищує ціну на місцевому картопляному ринку. Аби уникнути збитків, бульбу також можна спрямовувати на потреби тваринництва.
Довідка. За радянських часів у Чернігівській області вироблялась п’ята частину всієї української картоплі. На сьогодні Чернігівщина дає в середньому 10-12% загальнодержавного виробництва бульби.
Прес-служба головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 09:35
Протягом минулої доби зареєстровано 30 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 1 загибель на водних об’єктах та 28 пожеж. Внаслідок цих подій загинуло 2 особи та 1 особа постраждала.
Поліція розшукує зниклу безвісти неповнолітню дівчину 09:32
Поліцейські розшукують безвісти зниклу Колдоб Наталію Валеріївну, 2008 року народження, мешканку м. Чернігова. 24 березня дівчина пішла з лікарні і дотепер місце її перебування невідоме.
Чернігівські спортсмени здобули 27 медалей на чемпіонаті України з зимових видів спорту 09:30
З 18 до 23 березня у селі Поляниця, Івано – Франківської області відбувся чемпіонат України серед юнаків та дівчат (старші та середні).
25 березня: цей день в Україні і світі 09:26
День 1491 Російська агресія - Day 1491 Russian aggression
Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21
Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.