Звертайтеся до податкової, якщо митники або податківці вимагають у вас хабар, - Сергій Бойко
19 серпня відбулася прес-конференція в.о. відділу власної безпеки, який і займається виявленням та протидією корупційним правопорушенням ГУ Фіскальної служби в Чернігівській області Сергія Бойка.

Він розказав представникам ЗМІ про те, яким чином працює відділ, як виявляються порушники законодавства та чому важливо повідомляти про незаконні дії податківців або митників.
За минулий рік серед податківців в області було 6 корупційних справ. Тоді як у 2015 вже зафіксовано і підтверджено 6 фактів. Причому це більше заслуга робітників відділу безпеки, ніж підприємців чи фізичних осіб. Фахівці відділу провели з початку року більше, ніж півсотні службових перевірок, в результаті яких 15 справ направлено до прокуратури і відкрито п’ять кримінальних проваджень.
За словами Сергія Бойка громадяни, в основному, спочатку йдуть на «залагодження ситуації», а потім вже звертаються із скаргами. І наводить приклад: звернулася громадянка з Білорусі, у якої митники вимагали 100 гривень за провезення консервації надійшло вже після того, як вона дала гроші. На питання, чому скаржиться відповіла, що стало жалко грошей. «І таких випадків багато», - каже податківець. І звертається до всіх: «Будь-ласка, повідомляйте, ми реагуємо. А то всі кричать, що корупція, гроші беруть, а самі ж дають, а потім скаржаться, що от я дала. А чого ти давала? А чого ж ти до нас не прийшла?»
Але бувають випадки, коли скарги на корупційні діяння не підтверджуються фактами. Наприклад, з 19 повідомлень, які надійшли цього року на лінію служби «Пульс» лише 5 знайшли своє підтвердження.
За словами податківця якщо когось із працівників підозрюють у корупції, то за відсутністю доказів його можуть перевіряти на детекторі брехні. Але тільки за згодою. Якщо є скарга на неправомірні дії або незаконні перевірки, то можуть перевести на іншу посаду. Якщо дії доведені – людина звільняється практично миттєво. Крім того, зараз створюється реєстр корупціонерів, і прізвище хабарника потрапляє до цієї бази. «Після чого ні ця людина, ні його рідні, ні діти не зможуть влаштуватися на службу в СБУ, прокуратуру або податкову», - запевнив Сергій Бойко.
Нагадаємо, що при Державній фіскальній службі працює антикорупційний сервіс «Пульс», а у головному управлінні діє телефон довіри. Тож для того, щоб позбавити суспільство корупції треба діяти і змінювати мислення вже сьогодні.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.