Операція “Первоцвіт-2012” стартувала на Чернігівщині напередодні 8 берзня
На виконання вимог Законів України “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про рослинний світ” та “Про Червону книгу України” та з метою захисту, відтворення видів рослин, занесених до Червоної книги, Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області щороку проводиться операція “Первоцвіт”.

В ході операції перевіряється дотримання вимог природоохоронного законодавства в місцях зростання найбільших популяцій ранньоквітучих рослин на території області та здійснюються перевірки у місцях продажу рідкісними видами ранньовесняних червонокнижних видів рослин. До проведення перевірок крім держінспекторів, в обов’язковому порядку, залучаються працівники МВС, лісової охорони, представники центральних органів виконавчої влади, ЗМІ та громадськості.
Варто нагадати, що діюче законодавство передбачає суворе покарання за знищення рослин, занесених до Червоної книги України, або збір яких на території області заборонено.
Відповідно до ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від трьох до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 – 255 грн.) з конфіскацією об'єктів рослинного світу чи без такої.
Ті самі дії, вчинені щодо об'єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від дев'яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (153 – 408 грн.) з конфіскацією об'єктів рослинного світу чи без такої. Справи про адміністративні правопорушення розглядаються судовими органами за місцем їх вчинення.
Крім того, згідно ст. 90 КУпАП знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладення штрафу: на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 – 510 грн.) з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб: від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 – 850 грн.) з конфіскацією незаконно добутого.
Оперативна робота рейдових бригад буде зосереджена в місцях збору та збуту рослин, шляхах перевезення та в пунктах пропуску через державний кордон. При виявленні порушень природоохоронного законодавства на порушників складатимуться протоколи про адміністративні правопорушення з наступною їх передачею на розгляд відповідним судовим органам.
Держекоінспекція у Чернігівській області закликає всіх небайдужих до стану навколишнього середовища громадян приєднатися до операції “Первоцвіт” заради збереження унікальної української природи та, зокрема, мальовничої Чернігівщини.
Тетяна Петрівна Войтенко, головний спеціаліст у зв’язках з громадськістю та ЗМІ Держекоінспекції у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.