Молокопереробники заборгували більше 31 мільйона гривень виробникам молока
Стан справ, що склався на сьогодні в області стосовно розрахунків молокопереробних підприємств за сировину, придбану як в сільгосппідприємствах, так і в господарствах населення, викликає гостре занепокоєння.

Молокопереробники заборгували більше 31 мільйона гривень виробникам молока. Щоб напрацювати шляхи вирішення непростої ситуації, до конструктивного діалогу 6 серпня запросили представників органів влади, регіонального відділення Антимонопольного комітету, переробників, торгівлі.
Інтенсивний розвиток молочного скотарства, що має місце в нашій області, за словами заступника директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Тетяни Мілютенко, дозволяє переробнику отримувати якісну сировину. Завдяки інноваціям в молочному скотарстві вдалося створити потужну сировинну базу. Лише тільки за останні шість років побудовано і реконструйовано 28 об’єктів на 14 тисяч голів.
Основними постачальниками молока на ринок залишаються сільгосппідприємства, тримаючи обсяг 60%, а 40% — дають господарства населення. Зростає питома вага високоякісного молока. Проте, на жаль, майже 86% молока класу «екстра», виробленого в області, закуповується заводами інших регіонів.
Такий стан розрахунків переробників, як вважає Тетяна Мілютенко, призведе до втрати якісної сировини, оскільки конкуренція з боку молокозаводів сусідніх областей є жорсткою.
Сьогодні на сировинному ринку Чернігівщини працюють 19 молокопереробних підприємств, з яких більше половини – заводи сусідніх областей: Київської, Сумської, Полтавської та Черкаської областей. Ще більше 30 приватних підприємців здійснюють заготівлю молока, в основному, в господарствах населення.
Керівники молокопереробних підприємств області зазначають, що вчасно платити за молоко, на жаль, не можуть. Серед основних причин називають — затримку розрахунків торгівельними мережами за вироблену і поставлену молочну продукцію. Не йдуть на зустріч молокопереробникам і банки, відмовляючи у позиках. Також дуже доляче «вдарило» по виробникам втрата окремих ринків збуту.
У свою чергу, представники торгівлі наголошують, що виконують умови угод, укладені з підприємствами. Розраховуються за продукцію, у кращому випадку, протягом 30 днів. Коло замикається: виробник не отримує коштів за здане молоко, переробник — за молочну продукцію, і при цьому не може її реалізувати в повному обсязі.
— Треба шукати вихід з цієї ситуації. Можливо, для вирішення проблем, необхідно попрацювати над маркетингом. Шукати нові ринки збуту та форми реалізації продукції. Наша мета сьогодні — почути кожного керівника з цього приводу та спільними зусиллями сприяти у вирішенні проблеми. Усі озвучені пропозиції і думки ми обов’язково врахуємо і виробимо конкретне виважене рішення, — підкреслив перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.