Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 січня, 08:56:08

На Новгород-Сіверщині вже зібрана третина ранніх зернових

06.08.2015   10:10

Жнива на Н-Сіверщині тривають тільки півтора тижні, проте вже зібрано близько третини ранніх зернових. Незважаючи на деякі труднощі, збиральна кампанія в районі проходить досить добре і врожайність культур краща, ніж у попередні роки.

Чимало людей не люблять спеку, проте, це найкраща пора для жнив. Аграрії це добре знають, тому намагаються скористатися цими теплими сухими днями та якомога швидше зібрати врожай. З ранку і до пізнього вечора на полях працює техніка "Н.-Сіверських аграрних інвестицій". Це підприємство на Н.-Сіверщині обробляє найбільшу площу землі з-поміж інших сільгоспвиробників району. Цьогоріч в аграрних інвестиціях було посіяно близько 3 тис. 600 гектарів пшениці. І саме зараз іде активне збирання врожаю цієї культури.

Анатолій Луцюк - директор ПП "Н.-Сіверські аграрні інвестиції": "Почали ми відповідно з полів, які дозріли першими. Це більш піщані грунти в районі Дігтярівки. Задіяли ми там поле. 180 га вбрали, 55,9 ц ми отримали, можна сказати, не на кращих землях. Зараз ми вбирали на Кіровських землях поля. В середньому зараз ми вбираємо по 60 ц . Виходить одне поле в 123 га ось дало в районі 70 ц".


Зараз на полях аграрних інвестицій залучено 11 комбайнів та 10 одиниць автомобілів. Невдовзі очікується приїзд ще додаткової техніки. Тож завершити збирання врожаю в підприємстві планують до 15 серпня. За словами Анатолія Миколайовича, суттєвих проблем під час жнив немає. Техніка гарна, ціна на пальне на рівні минулого року, а от вартість послуг та добрив значно зросла.

Анатолій Луцюк - директор ПП "Н.-Сіверські аграрні інвестиції": "Послуги збільшилися відповідно до долара і відповідно збільшилися мінеральні добрива в 2 рази, засоби захисту рослин також більше ніж в 2 рази, тому що засоби захисту рослин закуповуються в доларах. Вони були в доларах і є в доларах".
Цьогоріч жнива розпочалися з запізненням - каже начальник АПР РДА Володимир Радченко. Погода не сприяла дозріванню зернових, тому жнива розпочалися лише в кінці липня.

Володимир Радченко - начальник АПР Н.-Сіверської РДА: "В цьому році зернових в районі посіяно 27 тис. га, але ранньозернові займають 14 тис. 790 га. Це озимі культури: озима пшениця та озиме жито 12, 5 тис. займають, до тисячі га ячменю і 1 тис. 200 га вівсу. Це такі ранні зернові культури".

Насьогодні в районі зібрано вже 32 % озимих культур. Як каже Володимир Михайлович, цьогорічний врожай кращий за попередні роки. В сереньому 41 ц з 1 га. Загалом збиральна кампанія проходить добре, проте є і деякі труднощі.

Володимир Радченко - начальник АПР Н.-Сіверської РДА: "З особливостей таких, багато посівів вилягло від дощової погоди і вітру, тому це перешкоджає збиранню зернових, комбайни йдуть дуже повільно. Насьогоднішній день в районі працює залучених комбайнів, крім своїх - 21. Своїх у господарствах залучено вже 28 комбайнів і ще до десятка комбайнів буде залучених".

trksiver.com.ua

Останні новини Чернігівщини

“Один з пресвітлого роду Тарновських”

“Один з пресвітлого роду Тарновських” 08:39

24 січня до 155-річчя від дня народження Михайла Володимировича Тарновського в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відбулося відкриття виставки “Один з пресвітлого роду Тарновських”.

Лекція

Лекція "Бій під Крутами у січні 1918 року". ВІДЕО 08:34

25 січня у приміщенні Чернігівського обласного об’єднання «Просвіта» відбулася лекція «Крути: історія та сьогодення».

День Тетяни відсвяткували в філармонійному центрі

День Тетяни відсвяткували в філармонійному центрі 08:24

День Тетяни (Тетяни Водохресної) - свято, яке християни відзначають 25 січня. Цього дня у Чернігівському обласному філармонійному центрі відбувся традиційний великий концерт, режисером, вокалісткою і ведучою якого, так само вже традиційно, виступила артистка центру, лауреатка міжнародних конкурсів Тетяна Олійник. Допомагав їй - ведучий Дмитро Обєдніков.

Прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом умисного неподання декларації

Прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом умисного неподання декларації 08:17

Прилуцька місцева прокуратура внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ст. 366-1 КК України (декларування недостовірної інформації), яке відповідно до ст. 45 КК України є корупційним.

В Чернігові поліція викрила покерний клуб

В Чернігові поліція викрила покерний клуб 08:00

Незважаючи на заборону, поодинокі зухвальці все ж наважуються здійснювати незаконну діяльність з організації грального бізнесу. Правоохоронці продовжують боротьбу з «нелегалами».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини