Робота по використанню коштів державного фонду регіонального розвитку продовжується
Питання щодо проектів регіонального розвитку, які будуть профінансовані за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) розглянуті на онлайн семінар-нараді днями в Управлінні капітального будівництва ОДА.
Онлайн семінар-нараду проводив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України - керівник апарату В'ячеслав Негода разом з представниками проекту Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні».
Від Чернігівської області в заході взяли участь представники структурних підрозділів, відповідальні за впровадження проектів державно-приватного партнерства у регіоні, підготовку та реалізацію програм (проектів) регіонального розвитку, а саме: начальник Управління капітального будівництва Людмила Шкуріна, заступник начальника Сергій Нітченко, в.о. директора Департаменту ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури В’ячеслав Сальніков та його заступник Сергій Ситник, начальник відділу з питань інвестиційної політики управління з питань розвитку підприємництва та інвестиційної діяльності Департаменту економічного розвитку Наталія Гудок.
Захід проведено з метою своєчасної підготовки інвестиційних програм і проектів, які можуть бути профінансовані за рахунок коштів ДФРР.
Було розглянуто підсумки підготовки та подання до Мінрегіону переліків проектів, які можуть бути профінансовані у 2015 році, а також основні проблемні питання. Обговорено шляхи вдосконалення підготовки та прийняття рішень щодо таких проектів на середньострокову перспективу, в тому числі на 2016 рік.
Зокрема, в ході онлайн-наради наголошено, що кожна область може сама визначати пріоритети для свого регіонального розвитку. Але проекти повинні відповідати вимогам Стратегії сталого розвитку на період до 2020 року та планам розвитку територій.
Наразі, із поданих проектів, найбільше стосується закладів освіти та охорони здоров’я. Хоча кожне завдання Стратегії повинне бути забезпечене певною кількістю проектів.
Також зазначалося, що 51% від обсягу передбачених коштів уже поданих проектів, спрямовуються на довгобуди, які розпочали будівництво до 2007 року.
До переліку проектів державного фонду регіонального розвитку, які можуть бути профінансовані у 2015 році, від Чернігівщини увійшло 18 проектів.
У числі рекомендацій, для якості розвитку регіональних проектів, запропоновано використовувати кращі практики реалізації проектів. Тобто переймання досвіду в інших регіонах, активний широкий суспільний діалог з громадськістю, координація розвиткових проектів, які мають суспільне значення і прагнуть покращення розвитку територій регіону та інше.
Під час онлайн-наради зосереджувалася увага на необхідності проведення відкритих засідань комісій з відбору проектів регіонального розвитку та на потребі проведення системного навчання для працівників, які займаються підготовкою та відбором проектів.
На завершення представники областей поставили запитання та висловили побажання задля покращення подальшої роботи.
В’ячеслав Сальніков подякував за надані роз’яснення та отриману корисну інформацію під час онлайн семінару-наради.
Також він відмітив, що Чернігівською регіональною комісією з відбору проектів регіонального розвитку, що можуть фінансуватися за рахунок коштів ДФРР затверджено Стратегію сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року та наразі розробляється План заходів регіонального розвитку.
Останні новини Чернігівщини
На шпагаті: як чернігівські медійники борються за свободу слова в умовах війни 16:52
В умовах війни свобода слова, доступ до публічної інформації та права журналістів знаходяться на такому собі шпагаті між суспільним інтересом та обмеженнями національної безпеки.
Сплачуйте податки правильно: детальний розбір на прикладі майнових податків 16:34
Для спрощення процесу сплати податків Державна податкова служба України підготувала для громадян пам’ятку з детальними інструкціями щодо сплати податкових зобов’язань з майнових податків, зокрема земельного податку, як через мобільні застосунки банків, так і у касі банківських установ
В Україні запрацював Ветеран PRO — єдина цифрова платформа для ветеранів, ветеранок та їхніх родин 16:16
Уряд України на виконання доручення Президента України представив Ветеран PRO — державну цифрову платформу для ветеранів, ветеранок і їхніх родин, де зібрано всю інформацію про пільги, програми, послуги та можливості в одному місці.
На місці падіння безпілотника в Чернігові ремонтують покрівлі та допомагають мешканцям 16:10
Сьогодні на вулиці, що постраждала 24 листопада 2025 року від падіння ворожого безпілотника, працюють комунальні служби — КП «Деснянське», КП «Новозаводське», «ЖЕК-13» та «ЖЕК-10».
Маємо залучати молодь до прийняття рішень у громадах: Іван Ващенко – на зустрічі з юнаками та юнками 12:44
Минулої суботи заступник голови ОДА Іван Ващенко зустрівся з активною молоддю регіону. Захід під назвою «Молодь і влада: зустріч без краваток» відбувся в обласному молодіжному центрі та був присвячений Дню Гідності та Свободи.