У торгівлі був зайнятий майже кожен п`ятий мешканець області
Торгівля на сьогодні залишається однією з основних складових внутрішнього ринку, яка забезпечує життєві потреби населення в продуктах харчування, предметах домашнього вжитку, товарах тривалого користування.
Серед усього населення Чернігівської області віком від 15 до 70 років у торгівлі був зайнятий майже кожен п`ятий мешканець області. Проте лише 22% – наймані працівники підприємств, установ та організацій області.
За даними проведених статистичних спостережень у І кварталі 2015р. на торгівельних підприємствах області (з кількістю працівників 10 осіб і більше) працювали майже 13 тис. осіб. Серед них 60,8% – жінки.
Близько половини працюючих складала молодь у віці від 15 до 35 років.
За статистичною оцінкою на початок 2015р. в області налічувалося понад 26 тис. об’єктів роздрібної торгівлі, які належали підприємствам (юридичним особам) та фізичним особам–підприємцям, враховуючи ринки з продажу продовольчих і непродовольчих товарів та сільськогосподарської продукції.
У 2014р. обсяг продажу споживчих товарів за всіма каналами реалізації визначився в сумі 18,4 млрд.грн. і становив 98,8% проти рівня 2013 р. (у порівнянних цінах). У загальному обсязі продажу понад половину обсягів сформовано фізичними особами-підприємцями, 42% – підприємствами–юридичними особами, решта припадала на продаж сільськогосподарських продуктів на організованих та неформальних ринках.
За оперативними даними оборот роздрібної торгівлі в Чернігівській області за І півріччя 2015 р. становив майже 10 млрд.грн., що на 18% менше січня–червня 2014 р.
Останні новини Чернігівщини
Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20
Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.
Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36
Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.
Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13
19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.
Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44
З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.
Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).