Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 07:10:17

Обговорено кращий досвід реформування житлово-комунального господарства

20.10.2011   08:22

19 жовтня у Чернігові відбулося засідання “круглого столу” на тему: “Найефективніші практики та кращий досвід щодо розвитку житлово-комунального господарства України”.

Відкрив засідання Станіслав Прокопенко – перший заступник голови облдержадміністрації. У вступному слові він зазначив, що метою даного “круглого столу” є розгляд найбільш актуальних проблем технічної модернізації в сфері житлово-комунального господарства і шляхів їх ефективного вирішення на основі обміну практичним досвідом учасників.

З доповідями виступили Віктор Геращенко – начальник головного управління житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації, Микола Сенькович – заступник чернігівського міського голови, Андрій Карпенко – генеральний директор ДП “Агенство розвитку ЖКГ”.

У своєму виступі Віктор Геращенко наголосив, що першочерговими завданнями житлово-комунального господарства є стимулювання інноваційної, інвестиційної і енергозберігаючої активності суб’єктів господарювання комунальної сфери, технічне переоснащення комунального господарства, скорочення питомих показників використання енергетичних і матеріальних ресурсів, необхідних для надання комунальних послуг, у тому числі, створення дієвого і прозорого механізму стимулювання використання альтернативних джерел енергії і видів палива.

З 2009 року діє Програма енергоефективності Чернігівської області на 2009-2015 роки. Вона розроблена з урахуванням стратегічних напрямків соціально-економічного розвитку Чернігівщини. Результатом втілення програми є реконструкція котельного господарства бюджетної сфери, що забезпечило значну економію фінансових та енергетичних ресурсів. Близько мільйона гривень економії дала новозбудована котельня у селищі Гончарівське. Реконструйована котельня у Семенівці приноситиме економію 500 тис.грн щороку. У цьому райцентрі також проводиться заміна та ремонт каналізаційних і теплових мереж.

Перспективним напрямком роботи є залучення інвесторів до проекту переробки сміття з трьох міських звалищ та виробництва метану.

Микола Сенькович ще раз підкреслив актуальність піднятих питань, і саме тому, за його словами, вони перебувають на постійному контролі міської ради.

За його словами позитивним результатом роботи підприємств теплопостачання “Облтеплокомуненерго” та “ТехНова” є безперебійне забезпечення мешканців міста гарячою водою вже понад 8 років поспіль і вчасний початок опалювального сезону (10 жовтня – у лікарнях, дитсадках і школах, 15 жовтня – в житлових будинках).

Однією з проблем ЖКГ є повільне створення об’єднання співмешканців багатоквартирних будинків і тому потрібно активізувати роботу в цьому напрямку.

КП “Чернігівводоканал” є учасником проекту “Розвиток міської інфраструктури”. У 2009 році Світовий банк надав підприємству кредит у розмірі майже 23 млн. дол. для модернізації та переходу на енергозберігаючі технології міських систем водопостачання. У рамках проекту цього року було проведено реконструкцію 55 свердловин, які забезпечують чернігівців питною водою, закуплено автотранспортну техніку на суму 3,0 млн. дол., замінено 1550 м каналізаційного трубопроводу.

У планах – розробка проекту заміни 8 км. аварійних мереж методом внутрішньої санації.

Серед проблем було відзначено необхідність капітальних інвестицій на реконструкцію каналізаційної мережі та очисних споруд, підвищення рівня концентрації фосфатів у стічних водах.

У ході роботи “круглого столу” розглянуто питання розвитку житлово-комунального господарства. Представники концерну “Віло Україна” та ТОВ “Віссманн” поділилися досвідом застосування енергозберігаючих технологій та обладнання.

Завершуючи обговорення проблем ефективного розвитку ЖКГ Чернігівщини, Станіслав Прокопенко зазначив, що область змогла напрацювати певний досвід у цій царині, який може поширюватись в Україні.

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини