Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 березня, 12:53:57

Обговорено кращий досвід реформування житлово-комунального господарства

20.10.2011   08:22

19 жовтня у Чернігові відбулося засідання “круглого столу” на тему: “Найефективніші практики та кращий досвід щодо розвитку житлово-комунального господарства України”.

Відкрив засідання Станіслав Прокопенко – перший заступник голови облдержадміністрації. У вступному слові він зазначив, що метою даного “круглого столу” є розгляд найбільш актуальних проблем технічної модернізації в сфері житлово-комунального господарства і шляхів їх ефективного вирішення на основі обміну практичним досвідом учасників.

З доповідями виступили Віктор Геращенко – начальник головного управління житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації, Микола Сенькович – заступник чернігівського міського голови, Андрій Карпенко – генеральний директор ДП “Агенство розвитку ЖКГ”.

У своєму виступі Віктор Геращенко наголосив, що першочерговими завданнями житлово-комунального господарства є стимулювання інноваційної, інвестиційної і енергозберігаючої активності суб’єктів господарювання комунальної сфери, технічне переоснащення комунального господарства, скорочення питомих показників використання енергетичних і матеріальних ресурсів, необхідних для надання комунальних послуг, у тому числі, створення дієвого і прозорого механізму стимулювання використання альтернативних джерел енергії і видів палива.

З 2009 року діє Програма енергоефективності Чернігівської області на 2009-2015 роки. Вона розроблена з урахуванням стратегічних напрямків соціально-економічного розвитку Чернігівщини. Результатом втілення програми є реконструкція котельного господарства бюджетної сфери, що забезпечило значну економію фінансових та енергетичних ресурсів. Близько мільйона гривень економії дала новозбудована котельня у селищі Гончарівське. Реконструйована котельня у Семенівці приноситиме економію 500 тис.грн щороку. У цьому райцентрі також проводиться заміна та ремонт каналізаційних і теплових мереж.

Перспективним напрямком роботи є залучення інвесторів до проекту переробки сміття з трьох міських звалищ та виробництва метану.

Микола Сенькович ще раз підкреслив актуальність піднятих питань, і саме тому, за його словами, вони перебувають на постійному контролі міської ради.

За його словами позитивним результатом роботи підприємств теплопостачання “Облтеплокомуненерго” та “ТехНова” є безперебійне забезпечення мешканців міста гарячою водою вже понад 8 років поспіль і вчасний початок опалювального сезону (10 жовтня – у лікарнях, дитсадках і школах, 15 жовтня – в житлових будинках).

Однією з проблем ЖКГ є повільне створення об’єднання співмешканців багатоквартирних будинків і тому потрібно активізувати роботу в цьому напрямку.

КП “Чернігівводоканал” є учасником проекту “Розвиток міської інфраструктури”. У 2009 році Світовий банк надав підприємству кредит у розмірі майже 23 млн. дол. для модернізації та переходу на енергозберігаючі технології міських систем водопостачання. У рамках проекту цього року було проведено реконструкцію 55 свердловин, які забезпечують чернігівців питною водою, закуплено автотранспортну техніку на суму 3,0 млн. дол., замінено 1550 м каналізаційного трубопроводу.

У планах – розробка проекту заміни 8 км. аварійних мереж методом внутрішньої санації.

Серед проблем було відзначено необхідність капітальних інвестицій на реконструкцію каналізаційної мережі та очисних споруд, підвищення рівня концентрації фосфатів у стічних водах.

У ході роботи “круглого столу” розглянуто питання розвитку житлово-комунального господарства. Представники концерну “Віло Україна” та ТОВ “Віссманн” поділилися досвідом застосування енергозберігаючих технологій та обладнання.

Завершуючи обговорення проблем ефективного розвитку ЖКГ Чернігівщини, Станіслав Прокопенко зазначив, що область змогла напрацювати певний досвід у цій царині, який може поширюватись в Україні.

Останні новини Чернігівщини

Що подивитися: 12 фільмів з минулого року, які ви пропустили

Що подивитися: 12 фільмів з минулого року, які ви пропустили 11:51

Якщо ви давно не дивилися хороших фільмів, то прийшов час надолужити згаяне. Пропонуємо ознайомитися з добіркою з 12 приголомшливих фільмів, що з’явилися в прокаті в минулому 2019 році. Це фільми, які гарантовано не залишать вас байдужими.

Смачні рецепти вихідного дня: 7 страв з ячмінної крупи або

Смачні рецепти вихідного дня: 7 страв з ячмінної крупи або "перловки" 11:39

Перловка — удивительный продукт. Очень питательный. Это обработанное ячменное зерно. А именно ячменная каша поддерживала гладиаторов Древнего Рима перед боями. Достоинство перловой крупы — невысокая калорийность. Всего 109 ккал на 100 г. Кстати, замедлить процесс старения не хотите ли? Бегом за перловкой! Она богата лизином — природным коллагеном. Не нужно никакого дорогущего крема. Вот оно — решение. Простое.

Гороскоп на наступний тиждень 30 березня - 5 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 30 березня - 5 квітня 2020 року 10:50

5 квітня точне сполучення Юпітера та Плутона в Козерозі. Це кінець тотального контролю на користь нового миру. Люди вчаться жити з новим досвідом, з’являються можливості, завдяки серйозним змінам, починається новий цикл життя в глобальних масштабах. Змінюється структура економіки, події у великому бізнесі чи політиці, торкнуться кожної людини.

29 березня створено рецепт найпопулярнішого в світі напою - кока-коли

29 березня створено рецепт найпопулярнішого в світі напою - кока-коли 09:33

У березні 1886 року в Атланті полковник Джон Пембертон, фармацевт за освітою, намагався знайти засіб від головного болю.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини