Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 22 жовтня, 13:22:29

Встановлення лічильників від фонду "Поліський оберіг" розпочалося!

30.06.2015   11:58Агенцiя

На минулому тижні розпочався монтаж перших семи лічильників тепла в багатоквартирних будинках Чернігова за програмою енергозбереження в будівлях від БФ "Поліський оберіг" народного депутата України Владислава Атрошенка. Детальніше про хід виконання цієї важливої для чернігівців програми нам розповів директор фонду Роман Старіков.

– Пане Романе, наскільки активно чернігівці відгукнулись на ініціативу «Поліського оберегу» і як іде виконання програми енергозбереження в будівлях?
– На сьогоднішній день до Благодійного фонду надійшло вже понад 170 звернень мешканців багатоквартирних будинків Чернігова щодо сприяння у встановленні лічильників теплової енергії. Робота ведеться з кожним будинком індивідуально. Процес встановлення лічильників уже розпочато. На черзі перші 7 будинків, мешканці яких показали злагоджену роботу по реалізації програми «Енергозбереження» спільно з Благодійним фондом «Поліський оберіг» Владислава Атрошенка. Щодо інших будинків, то робота триває: наприклад, на понад 20 будинків вже отримують технічні умови; мешканці більш ніж 60 будинків проводять уточнюючі консультації. Терміни виконання програми залежать від активності самих громадян – мешканців багатоквартирних будинків.

– Яка процедура встановлення лічильників?
– Спочатку мешканці будинків на загальних зборах приймають рішення щодо встановлення лічильника. Після цього необхідно звернутися до Благодійного фонду з відповідною письмовою заявою підписаною мешканцями будинку. Потім фірма-партнер проводить огляд будинку і готує технічні умови із зазначенням діаметра труби лічильника, який підлягає встановленню у кожному конкретному будинку. Фінансування зазначених робіт здійснюється Фондом в рамках програми «Енергозбереження» спільно з мешканцями будинків.

– Від чого залежить вартість робіт і хто проводить встановлення лічильників?
– Вартість лічильника з встановленням залежить від діаметра труби, на яку він встановлюється. Якщо труба діаметром 50 мм, мешканцям потрібно зібрати 17 300 грн., якщо 65 мм – 18 500 грн. В окремих випадках діаметр труби може бути більшим, або, навпаки, меншим, тоді вартість обліковується індивідуально. До названих сум не входить вартість робіт з обладнання приміщення, встановлення дверей, замків тощо. Встановлення лічильника «під ключ» проводить Чернігівська фірма-партнер програми «Енергозбереження» ТОВ «ПівнічБудПостач». Фірма має ліцензію на даний вид робіт і співпрацює як з Чернігівською ТЕЦ, так і з «Облтеплокомуненерго». Важливим аспектом програми є те, що ми встановлюємо лічильники європейського виробництва, закуплені у офіційного дилера в Україні. Тому гарантійні зобов’язання несе офіційний представник європейської компанії в Україні. Лічильник сертифікований в Україні і його використання погоджується з теплопостачальниками Чернігова. Лічильник має проходити держповірку раз на чотири роки. Оскільки власниками лічильника є мешканці будинку, вони і будуть надалі сплачувати за його повірку – це передбачено діючим законодавством.

– Кому належатиме лічильник після встановлення?
– Після встановлення лічильника він передається мешканцям будинку за актом приймання-передачі. Таким чином, лічильник і все допоміжне обладнання стає спільною власністю мешканців будинку.

Більш детальну інформацію щодо реалізації програми енергозбереження в будівлях можна отримати у приймальні БФ «Поліський оберіг»: м. Чернігів, вул. Магістратська, 4, тел.: 930-911.

PR
 

Останні новини Чернігівщини

Проаналізували готовність області до проведення виборів

Проаналізували готовність області до проведення виборів 12:41

Вибори, які мають відбутися в Україні вже найближчої неділі, відрізняються від попередніх за кількома пунктами. Серед основних — новий виборчий кодекс, нові громади, які вперше обиратимуть своїх депутатів, епідемія коронавірусу, яка значно ускладнює організацію виборчого процесу.

За позовом прокурора суд зобов’язав оформити право власності на будівлю дитячого садка

За позовом прокурора суд зобов’язав оформити право власності на будівлю дитячого садка 12:18

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов Ніжинської місцевої прокуратури, зобов’язавши одну із сільських рад Ніжинського району вчинити дії щодо реєстрації права власності на будівлю дитячого садка площею 480 кв.м. орієнтовною вартістю 4,2 млн. грн.

Які працівники потрібні роботодавцям сьогодні?

Які працівники потрібні роботодавцям сьогодні? 10:51

Майже 8 тисяч безробітних громадян працевлаштовано обласною службою зайнятості протягом січня-вересня 2020 року, що на 6% більше, ніж за відповідний період торік. Про це свідчить підсумкова статистика за 9 місяців. Отже, яку роботу пропонують роботодавці сьогодні?

У Чернігові провели торги з продажу права оренди на дві земельні ділянки

У Чернігові провели торги з продажу права оренди на дві земельні ділянки 10:45

21 жовтня в Чернігівській міській раді відбулися торги з продажу права оренди на дві земельні ділянки несільськогосподарського призначення комунальної власності.

У ОДА розповіли, як відбуватиметься голосування на місцевих виборах в умовах пандемії

У ОДА розповіли, як відбуватиметься голосування на місцевих виборах в умовах пандемії 10:20

Цієї неділі, 25 жовтня 2020 року, на території Чернігівської області відбуватимуться місцеві вибори. Як і по усій Україні, голосування здійснюватиметься в умовах адаптивного карантину. З метою убезпечення учасників виборчого процесу на державному рівні затверджено ряд протиепідемічних заходів.