Встановлення лічильників від фонду "Поліський оберіг" розпочалося!
На минулому тижні розпочався монтаж перших семи лічильників тепла в багатоквартирних будинках Чернігова за програмою енергозбереження в будівлях від БФ "Поліський оберіг" народного депутата України Владислава Атрошенка. Детальніше про хід виконання цієї важливої для чернігівців програми нам розповів директор фонду Роман Старіков.

– Пане Романе, наскільки активно чернігівці відгукнулись на ініціативу «Поліського оберегу» і як іде виконання програми енергозбереження в будівлях?
– На сьогоднішній день до Благодійного фонду надійшло вже понад 170 звернень мешканців багатоквартирних будинків Чернігова щодо сприяння у встановленні лічильників теплової енергії. Робота ведеться з кожним будинком індивідуально. Процес встановлення лічильників уже розпочато. На черзі перші 7 будинків, мешканці яких показали злагоджену роботу по реалізації програми «Енергозбереження» спільно з Благодійним фондом «Поліський оберіг» Владислава Атрошенка. Щодо інших будинків, то робота триває: наприклад, на понад 20 будинків вже отримують технічні умови; мешканці більш ніж 60 будинків проводять уточнюючі консультації. Терміни виконання програми залежать від активності самих громадян – мешканців багатоквартирних будинків.
– Яка процедура встановлення лічильників?
– Спочатку мешканці будинків на загальних зборах приймають рішення щодо встановлення лічильника. Після цього необхідно звернутися до Благодійного фонду з відповідною письмовою заявою підписаною мешканцями будинку. Потім фірма-партнер проводить огляд будинку і готує технічні умови із зазначенням діаметра труби лічильника, який підлягає встановленню у кожному конкретному будинку. Фінансування зазначених робіт здійснюється Фондом в рамках програми «Енергозбереження» спільно з мешканцями будинків.
– Від чого залежить вартість робіт і хто проводить встановлення лічильників?
– Вартість лічильника з встановленням залежить від діаметра труби, на яку він встановлюється. Якщо труба діаметром 50 мм, мешканцям потрібно зібрати 17 300 грн., якщо 65 мм – 18 500 грн. В окремих випадках діаметр труби може бути більшим, або, навпаки, меншим, тоді вартість обліковується індивідуально. До названих сум не входить вартість робіт з обладнання приміщення, встановлення дверей, замків тощо. Встановлення лічильника «під ключ» проводить Чернігівська фірма-партнер програми «Енергозбереження» ТОВ «ПівнічБудПостач». Фірма має ліцензію на даний вид робіт і співпрацює як з Чернігівською ТЕЦ, так і з «Облтеплокомуненерго». Важливим аспектом програми є те, що ми встановлюємо лічильники європейського виробництва, закуплені у офіційного дилера в Україні. Тому гарантійні зобов’язання несе офіційний представник європейської компанії в Україні. Лічильник сертифікований в Україні і його використання погоджується з теплопостачальниками Чернігова. Лічильник має проходити держповірку раз на чотири роки. Оскільки власниками лічильника є мешканці будинку, вони і будуть надалі сплачувати за його повірку – це передбачено діючим законодавством.
– Кому належатиме лічильник після встановлення?
– Після встановлення лічильника він передається мешканцям будинку за актом приймання-передачі. Таким чином, лічильник і все допоміжне обладнання стає спільною власністю мешканців будинку.
Більш детальну інформацію щодо реалізації програми енергозбереження в будівлях можна отримати у приймальні БФ «Поліський оберіг»: м. Чернігів, вул. Магістратська, 4, тел.: 930-911.
PR
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.