У Чернігові податківці роз’яснили законодавчі новації на семінарі
Днями фахівці ДПІ у м. Чернігові провели загальний семінар для платників податків міста.
Під час заходу були висвітлені питання щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток у 2015 році, справляння платежів до місцевого бюджету, підсумків кампанії декларування, забезпечення платників безкоштовними ключами електронного цифрового підпису тощо.
Так, про нюанси електронного адміністрування ПДВ надала роз’яснення начальник відділу контролю за декларуванням ПДВ Вікторія Соломко. Вона нагадала присутнім, що з урахуванням змін, внесених Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» до Податкового кодексу, система електронного адміністрування ПДВ впроваджується поетапно:
– в тестовому режимі з 1 січня до 1 липня 2015 р.;
– на постійній основі – з 1 липня 2015 р.
Фахівець звернула увагу присутніх на відповідальність платників, яка передбачена за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування податкових накладних в ЄРПН.
«Відповідно до п. 35 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу норми абзацу другого п.120¹.1 ст.120¹ цього Кодексу не застосовуються при порушенні термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних/розрахунків коригування, складених у період з 1 лютого до 1 липня 2015 року», - акцентувала Вікторія Соломко.
Про наближення терміну запровадження реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку третьої групи (фізичними особами –підприємцями) поінформував фахівець управління податкового та митного аудиту ГУ ДФС у Чернігівській області Андрій Ланько.
Так, згідно норм Податкового кодексу України не застосовують реєстратори розрахункових операцій фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи. У всіх інших випадках платники єдиного податку фізичні особи-підприємці другої і третьої груп зобов'язані застосовувати РРО. При цьому зазначені зміни вступають у силу:
-для платників єдиного податку третьої групи - з 1 липня 2015 року;
-для платників єдиного податку другої групи - з 1 січня 2016 року.
Виступаючий наголосив на можливості передбачуваного мораторію (до 1 січня 2017 року) на перевірки платників єдиного податку з питань дотримання порядку застосування РРО у разі застосування ними у власній господарській діяльності зареєстрованих, опломбованих в установленому порядку та переведених у фіскальний режим роботи РРО з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно.
Присутнім також були надані роз’яснення по новому Порядку формування та подання страхувальниками звіту з ЄСВ. Начальник відділу адміністрування ЄСВ Галина Мушенок зазначила, що з 1 червня звіти за травень 2015 р. будуть подаватися страхувальниками за новими формами.
Крім того фахівці інспекції розповіли про переваги подання звітності в електронному вигляді і про електронні сервіси Державної фіскальної служби України, якими можуть користуватися платники.
По завершенню заходу слухачі отримали відповіді на всі запитання.
Останні новини Чернігівщини
Патрульні виявили нетверезу водійку під час комендантської години 17:08
Учора під час комендантської години, патрулюючи вулицею Парковою інспектори зупинили автомобіль Mitsubishi ASX.
У Нацполіції завершився тренінг із розвитку якісної ветеранської політики за підтримки Уряду Великої Британії 16:27
У межах реалізації Проєкту «Реформування сектору цивільної безпеки в Україні» за підтримки Уряду Великої Британії відбувся п’ятиденний навчальний тренінг для помічників керівників з питань ветеранської політики в регіонах на тему «Адвокація інтересів захисників і захисниць у діяльності Національної поліції України».
Молодь з малих територіальних громад Чернігівщини отримала ще сім президентських грантів 15:35
Ще сім представників молоді з малих територіальних громад Чернігівської області отримали гранти Президента України. Відповідний Указ №724/2026 Володимир Зеленський підписав 14 серпня.
Чернігівські спортсмени здобули сім медалей на чемпіонаті України зі стрільби кульової 14:54
З 09 до 15 серпня у Вінниці відбувся чемпіонат України серед спортсменів 2008 року народження та молодших зі стрільби кульової.
Уряд виділив майже 33,5 млн грн для прикордонних громад Чернігівщини 14:02
Днями уряд виділив 2,3 млрд грн для підтримки прифронтових громад. Дотацію розподілили між обласними бюджетами та бюджетами 179 територіальних громад прифронтових регіонів.