Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 21 квітня, 00:04:56

Чернігівські та івано-франківські експерти в форматі телемосту обговорили актуальні питання щодо енергоефективності

01.05.2015   10:13Агенцiя

У четвер, 29 квітня, телеканал "Новий Чернігів" спільно з ТРК "ВЕЖА" провів телеміст Чернігів – Івано-Франківськ на тему "Енергонезалежність та енергоефективність".

У заході взяли участь експерти з питань житлово-комунального господарства, представники влади, громадськості та науковці з Чернігова та Івано-Франківська.
Чернігів представляли начальник відділу енергозбереження Чернігівської міської ради Володимир Бурдов, місцевий координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець, керівник ГО "Доброчин" Олександр Підгорний.

Володимир Бурдов розповів про програми енергозбереження, які впроваджуються у Чернігові. За його словами, міська влада з 2005 року дуже плідно працює в цьому напрямку. "Місто активно бере участь в усіх проектах та конкурсах, щоб залучити додаткові кошти для фінансування проектів енергозбереження. В рамках цих проектів була проведена тепломодернізація дитячого садочку №71, старого корпусу школи №11, також за рахунок співпраці з іншим інвестором ми замінили вікна у шести школах міста. У бюджетній сфері на 34% зменшилося споживати води, на 20% - газу, на 4% - електроенергії", - зазначив чиновник.

На думку Наталії Висіканець, найбільшої уваги у Чернігові, як - зрештою - і по всій країні, потребує термомодернізація будинків, оскільки витрати на обігрів осель на сьогодні є дуже значними - як в об'ємах використання енергоресурсів, так і в грошовому еквіваленті.

"Невисока зацікавленість мешканців Чернігова у створенні ОСББ та добровільних об’єднань співвласників, а також не досить активна зацікавленість в утепленні власних осель є суттєвою проблемою. На мою думку, важливою є підтримка з боку держави. І сподіваюся, що постанова №231, яка направлена на прозорий механізм фінансування і підтримки ОСББ і мешканців приватних будинків дасть поштовх до утепленням власних осель", - зазначила в ході телемосту Наталія Висіканець.

В свою чергу, Олександр Підгорний зауважив, що наразі містяни не надто активно цікавляться питаннями термомодернізації, і з цим пов'язане іще одне завдання влади - більш активно заохочувати проведення енергоефективних заходів. "Сьогодні у нашого громадянина, на превеликий жаль, існує такий собі "споживчий компонент": громадянин не хоче вкладати кошти, щоб зробити собі тепліше, краще і економніше", - констатував представник чернігівської громадськості.

Івано-Франківські експерти також підтримали колег з Чернігова. На їх думку, є одна важлива річ, яку місцева влада може зробити - це інформаційні кампанії, спрямовані на стимулювання економії ресурсів. Міські ради мають можливість це роз’яснювати через комунальні ЗМІ, соціальну рекламу, депутати мажоритарних округів можуть проводити зустрічі з виборцями на цю тему. Іншою важливою складовою діяльності місцевої влади має бути контроль за якістю наданих житлово-комунальних послуг.

"Насправді, підвищення тарифів може дати позитивний ефект – це усвідомлення громадянином необхідності брати відповідальність на себе з одного боку, а з іншого - контролювати якість наданих послуг. Ці дві важливі сторони – контроль і відповідальність – можуть дати відчутний ефект: зменшення енергозалежності, а з іншого боку - розвиток альтернативних джерел", – зазначив голова Івано-Франківського обласного осередку ВМГО "Демократичний Альянс" Тарас Случик.

Під час телемосту проходило інтерактивне опитування громадян на тему "Чого ви очікуєте від реформи в енергетичній галузі?". Всього до студії зателефонували 268 чернігівців. З них 42% (112) висловили надію, що будуть покращувати якість послуг; 36% (97) – що буде стимулюватися економія енергоресурсів та 22% (57) – висловили думку, що реформа сприятиме енергетичній незалежності.

Нагадаємо, що Чернігів та Івано-Франківськ є містами-партнерами Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні", кінцевою метою якого є підвищення енергоефективності міст-партнерів та зменшення викидів СО2 у атмосферу.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 19 нових випадків COVID-19

Виявлено 19 нових випадків COVID-19 19:10

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА в області станом на 20 квітня зафіксовано 19 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 19 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 19 нових випадків COVID-19 19:00

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА в області станом на 20 квітня зафіксовано 19 нових випадків COVID-19.

Чернишов озвучив культурні проєкти, включені у

Чернишов озвучив культурні проєкти, включені у "Велике будівництво". Які з Чернігівщини? 18:21

Культура – новий напрям у Програмі Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». У 2021 році планується відновлення 20 об’єктів культурного спрямування.

Перед початком роботи четвертої сесії облради восьмого скликання відбулися засідання постійних комісій

Перед початком роботи четвертої сесії облради восьмого скликання відбулися засідання постійних комісій 17:06

Депутати проаналізували питання порядку пленарного засідання, які стосуються бюджетної сфери, управління та розпорядження комунальною власністю, використання лісових ресурсів, природно-заповідного фонду області.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 413 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 413 осіб 16:46

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 20 квітня в області щеплено першою дозою 8579 людей, з них: вакциною AstraZeneca щеплено 8166 осіб, вакциною CoronaVac — 239 та вакциною Comirnaty (Pfizer-BioNTech) – 174.