Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 липня, 00:41:12

Тарифи, встановлені для ПАТ "Чернігівгаз", не покривають фактичних потреб компанії

27.04.2015   10:33Агенцiя

З 1 квітня 2015 року НКРЕКП затвердила для ПАТ «Чернігівгаз» нові тарифи на транспортування та постачання газу, не врахувавши при цьому інфляцію, здорожчання матеріалів та обладнання і не піднявши рівень заробітної плати. Нововстановлені тарифи покриють фактичні витрати компанії лише на 67%.

Так, тариф на транспортування для ПАТ «Чернігівгаз» встановлено у розмірі 618,3 гривні за 1 тис. м3 (без ПДВ), тариф на постачання – 94,40 грн. за 1 тис. м3 (без ПДВ). В той час коли газ подорожчав майже в 6 разів, тарифи за його доставку кінцевим споживачам зросли лише вдвічі.

Новими тарифами не передбачено збільшення в 2015 році видатків підприємства на повірку та ремонт лічильників газу, створення обмінного фонду та заміну облікових пристроїв із заводським браком, а також придбання необхідних матеріалів. Ціни на паливо та енергоресурси закладені на рівні вересня 2014 року. За таких умов компанія не може гарантувати планомірне виконання програм, спрямованих на розвиток газових мереж Чернігівської області.

Тарифи розраховувалися виходячи з обсягу споживання газу в 658,9 мільйонів кубометрів. Лише за три місяці поточного року побутові споживачі використали на 12 мільйонів кубометрів або на 7,3% менше від запланованого обсягу, а подальше здорожчання газу призведе до ще більшого його скорочення. Враховуючи те, що 86,3% в структурі споживання газу Чернігівської області йде на побутові потреби, то можна передбачити, що ПАТ «Чернігівгаз» недоотримає тарифної виручки, тому тарифи потребують перегляду.

За умови збереження обсягу газу закладеного в тарифах, планова тарифна виручка ПАТ «Чернігівгаз» складе близько 450 мільйонів гривень. Увесь запланований прибуток, а це 1,7% коштів, буде спрямований на ремонт і модернізацію газомереж та на оплату податку на прибуток.

Загальна сума інвестиційних вкладень становитиме 9,8% тарифних коштів, понад 4,4% спрямується на оплату матеріалів та послуг, ще 21% відрахується на оплату праці персоналу. Внаслідок підвищення ціни газу суттєво зростуть видатки на оплату банківських послуг - вони становитимуть 18,5 мільйонів гривень або 4,1% коштів, що в 4,5 рази більше ніж торік. Об’єм питомих втрат та виробничо-технологічних витрат газу складе 3,6% від річного обсягу транспортування газу. Залишок грошових коштів в якості прибутку підприємства в тарифах не запланований.

Повна структура тарифів ПАТ «Чернігівгаз» представлена у вільному доступі на сайті газорозподільчої компанії. Будь-який споживач може оцінити та проаналізувати грошові надходження від тарифів і на що компанія їх витрачає.

«Зайшовши на наш сайт, споживачі можуть співставити наші доходи та витрати і пересвідчитися, що компанія працює відкрито і прозоро», - зазначає в.о. заступника голови правління з фінансово - економічних питань ПАТ «Чернігівгаз» Сергій Прийма. - Досить часто споживачі газу плутають поняття тарифів на оплату з доставки газу з поняттям «вартість газу». З 1 тисячі кубометрів доставленого газу, компанії залишається лише десята частина – 712,7 гривень. Це і є тарифи на розподіл і поставку, з яких компанія фінансує безперебійне газопостачання кожної квартири і

установи, встановлює лічильники, проводить ремонти, сплачує податки і заробітну плату і т.і. Тому, стабільність роботи газотранспортного комплексу області напряму залежить від відповідності розміру тарифів до витрат компанії».

Також керівник розповів, що при перегляді тарифів Нацкомісія взагалі не врахувала для газовиків підвищення заробітної плати.

«Наразі компанія має один із найнижчих середніх розмірів оплати праці по області – 2,5 тисячі гривень, що на 25% нижче від середнього рівня по промисловості. Останнє підвищення було в жовтні 2013 року. На жаль, Нацкомісія в нових тарифах не передбачила підняття оплати праці для нашого персоналу», - наголосив Сергій Прийма.

Останні новини Чернігівщини

Під час нересту у браконьєрів вилучено 958 кг незаконно добутої риби та понад 16 км сіток

Під час нересту у браконьєрів вилучено 958 кг незаконно добутої риби та понад 16 км сіток 14:10

З 25 березня по 29 червня на Чернігівщині тривала весняно- літня нерестова заборона щодо вилову водних біоресурсів.

Мешканець Чернігова отримав вирок за пропаганду війни

Мешканець Чернігова отримав вирок за пропаганду війни 14:04

За матеріалами Служби безпеки України Деснянський районний суд Чернігова заочно засудив місцевого мешканця за публічні заклики до війни, які він поширював через інтернет.

Підтверджених випадків COVID-19 в області – 576

Підтверджених випадків COVID-19 в області – 576 13:50

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА на 11 годину 6 липня зафіксовано 3 нових випадки COVID-19: два у Чернігові та один у Козелецькому районі (хворий був госпіталізований до районної лікарні з пневмонією). Чернігівці лікуються амбулаторно.

Джерела доходів населення області. ДОВІДКА

Джерела доходів населення області. ДОВІДКА 13:47

За підсумками вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, середньомісячні сукупні ресурси (доходи) середньостатистичного домогосподарства Чернігівської області 2019 році зросли порівняно з 2018 роком на 15% та становили 11180 грн (в Україні – 12118 грн).

Поліцейські затримали особу, підозрювану у вбивстві

Поліцейські затримали особу, підозрювану у вбивстві 13:38

Поліцейські Чернігівського відділу поліції помістили до ізолятора тимчасового тримання чоловіка, який обґрунтовано підозрюється у завданні десятка смертельних ножових поранень знайомому.