На часі посівна
Майже 80% валового продукту області дає землеробство. І зараз найактуальніша тема для аграріїв – посівна. Та цього року вона має свої особливості – фінансові. Чи готова Чернігівщина до проведення весняно-польових робіт і на урожай яких культур сільгоспвиробники сподіваються найбільше, ми дізнавалися у фахівців.

Більш ніж у два рази у порівнянні з минулим роком зросли витрати на проведення весняно-польових робіт.
Звичайно, аграрії були готові до підвищення цін на пальне, адже вона збільшується традиційно перед посівною, але ніхто не очікував, що настільки. Бензин та солярка подорожчали майже на 110 відсотків, і тільки на них необхідно витратити більше 430-ти мільйонів гривень. Що ж до добрив, то минулого року вони коштували близько трьох тисяч гривень за тонну, а цього – одинадцять з половиною, і це найдешевше.
Олександр Савченко, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, каже: «На 69% на сьогодні забезпечені добривами, пальним – на березень–середину квітня. На 100% забезпеченість азотними добривами, а щодо азотно-калійних, на жаль, є певна залежність від імпорту».
Імпортують з Білорусі та Росії, і дефіциту цих добрив немає, справа знову ж таки в ціні, кажуть у департаменті агропромислового розвитку.
Цього року планується посіяти не менше, ніж минулого, і більше 70% площ відведено під зернові. За словами Олександра Савченка, залишається у пріоритеті кукурудза, сонях, соя, пшениця; спад по житу і вівсу.
Збільшують і площі під гречкою, адже вирощувати її вигідно. Культура невибаглива і потребує не дуже великих затрат, до того ж затребувана на ринках.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).