Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:02:23

На часі посівна

17.03.2015   08:22Агенцiя

Майже 80% валового продукту області дає землеробство. І зараз найактуальніша тема для аграріїв – посівна. Та цього року вона має свої особливості – фінансові. Чи готова Чернігівщина до проведення весняно-польових робіт і на урожай яких культур сільгоспвиробники сподіваються найбільше, ми дізнавалися у фахівців.

Більш ніж у два рази у порівнянні з минулим роком зросли витрати на проведення весняно-польових робіт.

Звичайно, аграрії були готові до підвищення цін на пальне, адже вона збільшується традиційно перед посівною, але ніхто не очікував, що настільки. Бензин та солярка подорожчали майже на 110 відсотків, і тільки на них необхідно витратити більше 430-ти мільйонів гривень. Що ж до добрив, то минулого року вони коштували близько трьох тисяч гривень за тонну, а цього – одинадцять з половиною, і це найдешевше.

Олександр Савченко, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, каже: «На 69% на сьогодні забезпечені добривами, пальним – на березень–середину квітня. На 100% забезпеченість азотними добривами, а щодо азотно-калійних, на жаль, є певна залежність від імпорту».

Імпортують з Білорусі та Росії, і дефіциту цих добрив немає, справа знову ж таки в ціні, кажуть у департаменті агропромислового розвитку.

Цього року планується посіяти не менше, ніж минулого, і більше 70% площ відведено під зернові. За словами Олександра Савченка, залишається у пріоритеті кукурудза, сонях, соя, пшениця; спад по житу і вівсу.

Збільшують і площі під гречкою, адже вирощувати її вигідно. Культура невибаглива і потребує не дуже великих затрат, до того ж затребувана на ринках.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.