Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 09:23:04

На часі посівна

17.03.2015   08:22Агенцiя

Майже 80% валового продукту області дає землеробство. І зараз найактуальніша тема для аграріїв – посівна. Та цього року вона має свої особливості – фінансові. Чи готова Чернігівщина до проведення весняно-польових робіт і на урожай яких культур сільгоспвиробники сподіваються найбільше, ми дізнавалися у фахівців.

Більш ніж у два рази у порівнянні з минулим роком зросли витрати на проведення весняно-польових робіт.

Звичайно, аграрії були готові до підвищення цін на пальне, адже вона збільшується традиційно перед посівною, але ніхто не очікував, що настільки. Бензин та солярка подорожчали майже на 110 відсотків, і тільки на них необхідно витратити більше 430-ти мільйонів гривень. Що ж до добрив, то минулого року вони коштували близько трьох тисяч гривень за тонну, а цього – одинадцять з половиною, і це найдешевше.

Олександр Савченко, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, каже: «На 69% на сьогодні забезпечені добривами, пальним – на березень–середину квітня. На 100% забезпеченість азотними добривами, а щодо азотно-калійних, на жаль, є певна залежність від імпорту».

Імпортують з Білорусі та Росії, і дефіциту цих добрив немає, справа знову ж таки в ціні, кажуть у департаменті агропромислового розвитку.

Цього року планується посіяти не менше, ніж минулого, і більше 70% площ відведено під зернові. За словами Олександра Савченка, залишається у пріоритеті кукурудза, сонях, соя, пшениця; спад по житу і вівсу.

Збільшують і площі під гречкою, адже вирощувати її вигідно. Культура невибаглива і потребує не дуже великих затрат, до того ж затребувана на ринках.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:15

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 27 лютого до 8:00 28 лютого 2020 року.

Нарада з комісарами 08:46

27 лютого за рішенням військового комісара Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковника Олександра Криворучка на базі Ніжинського об’єднаного міського ТЦК та СП відбулись одноденні збори із військовими комісарами області.

Проаналізували досвід впровадження Шкільних служб порозуміння

Проаналізували досвід впровадження Шкільних служб порозуміння 08:26

26 лютого в Чернігові в прес-центрі «Чиста політика» відбувся круглий стіл щодо обговорення результатів діяльності Шкільних служб порозуміння (ШСП) в навчальних закладах Чернігівщини, як одного з механізмів профілактики підліткової агресії.

Спільні заходи дають результат: 9 тис найманих працівників офіційно працевлаштовано

Спільні заходи дають результат: 9 тис найманих працівників офіційно працевлаштовано 08:16

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що у рамках проведення спільних заходів з метою підвищення рівня заробітної плати, сплати податків та єдиного внеску, дотримання трудового законодавства фахівцями податкової служби та Держпраці в області проведено співбесіди з 398 cуб’єктами господарювання у сфері торгівлі і тимчасового розміщення та організації харчування та розповсюджено майже 1 тисячу інформаційних буклетів.

Судом розглянуто кримінальне провадження відносно місцевого жителя, який відкрито заволодів телефоном незнайомця

Судом розглянуто кримінальне провадження відносно місцевого жителя, який відкрито заволодів телефоном незнайомця 08:04

Під час судового розгляду знайшло своє підтвердження обвинувачення чоловіка у тому, що він 11.07.2019, опівдні, перебуваючи біля будинку № 50 по вул. Рокосовського у м. Чернігові, шляхом ривку, з передньої кишені джинсів, відкрито заволодів мобільним телефоном потерпілого марки «Asus».