Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 11 липня, 08:38:23

Залучати іноземні інвестиції для модернізації галузі тваринництва

25.02.2015   08:43Агенцiя

Стан та тендеції розвитку галузі тваринництва обговорили на всеукраїнській селекторній нараді, що відбулась 24 лютого під керівництвом Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка. Від Чернігівщини участь у нараді взяв заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов.

Як повідомив Олексій Павленко, економічна ситуація в країні негативно відобразилаяся на виробнитві тваринницької продукції. Зокрема, індекс інфляції за минулий рік склав майже 125%. Зросли закупівельні ціни на основні корми, медикаменти, паливо. Збільшилась орендна плата за землю під господарськими спорудами. У той же час залишається низька закупівельна ціна готової продукції та зменшується купівельна спроможність населення.

За минулий рік відбулося зменшення поголів’я великої рогатої худоби на майже 150 тисячі голів, свиней — на 150 тисяч, птиці – на 2,2 мільйонів голів.

Водночас, обсяги виробництва молока за 2014 рік зросли до 11 мільйонів тонн. Середній річний удій на корову зафіксовано на рівні 5 тисяч кілограм молока, що забезпечено у першу чергу покращенням технологій виробництва.

У даній ситуації, за словами Міністра, важливим є вдосконалення нормативно-правової бази для полегшення умов ведення агробізнесу та спиряння вивезенню продукції тваринництва за межі України.

Чернігівщина займає друге місце в державі за чисельністю поголів’я тварин м’ясного напрямку. Протягом минулого року в області введено в експлуатацію чотири молочні ферми та один свинокомплекс. На 2015 рік заплановано будівництво восьми об’єктів на 3,5 тисячі голів. Але через спалахи африканської чуми свиней та відповідні карантинні обмеження у господарствах усіх форм власності відбувся спад поголів’я свиней.

В області, як і в цілому по країні, також спостерігається тенденція до збільшення затратної частини виробництва. У цих умовах господарства кардинально міняють підходи господарювання у бік високорентабельних культур. Виробники, які мають продуктивність дійної череди у 8 тисяч літрів молока на корову в рік, зараз працюють з мінімальною рентабельністю.

На завершення наради, Олексій Павленко дав доручення місцевим органам виконавчої влади проводити постійний моніторинг стану галузі тваринництва та створювати робочі групи із залучення іноземних інвестицій для модернізації ферм, доїльних залів, закупівлі племінної худоби.

Останні новини Чернігівщини

Колегія Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації провела засідання

Колегія Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації провела засідання 14:59

9 липня на засіданні Колегії Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації говорили про проведену роботу у першому півріччі 2020 року, зокрема про результативність співпраці з громадськими організаціями.

Здійснено повторний моніторинговий візит до гауптвахти Чернігівського зонального відділу Військової служби правопорядку

Здійснено повторний моніторинговий візит до гауптвахти Чернігівського зонального відділу Військової служби правопорядку 13:20

Моніторинговою групою у складі працівників Департаменту національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олександра Малого, Максима Побережнюка та громадського монітора Лариси Шумної здійснено повторний моніторинговий візит до гауптвахти Чернігівського зонального відділу Військової служби правопорядку.

За реагування військової прокуратури Чернігівського гарнізону до бюджету повернуто понад 1 мільйон гривень

За реагування військової прокуратури Чернігівського гарнізону до бюджету повернуто понад 1 мільйон гривень 12:44

У 2019-2020 роках Квартирно-експлуатаційним відділом м. Чернігова та одним з приватних підприємств, зареєстрованим у м. Київ, укладено договори про відшкодування вартості теплової та електричної енергії, спожитої в процесі надання послуг з харчування військовослужбовців.

АНОНСИ ПОДІЙ