Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 13 березня, 20:33:18

Аграрії України вже готуються до весняно-польових робіт

18.02.2015   09:57Агенцiя

Заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов взяв участь у всеукраїнській селекторній нараді з питань підготовки і проведення комплексу весняно-польових робіт та фінансування установ ветеринарної медицини у 2015 році. Нараду 17 лютого провів Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

За словами Міністра, банківський сектор України має можливість надати кредити аграріям у розмірі 60 мільярдів гривень. Це не менше рівня минулого року. На компенсацію відсотків сільгоспвиробникам у державному бюджеті передбачено 300 мільйонів гривень.

Як зазначалось, проведення весняно-польових робіт у цьому році очікуються дуже складним. Це пов'язано із значним подорожчанням матеріально-технічних засобів.

Озимих культур посіяно на площі 9 мільйонів гектарів, з яких 98% отримали сходи. Запаси вологості у ґрунті мають оптимальні значення.

Потреба аграріїв країни у мінеральних добривах складає 960 тисяч тонн, з яких придбано 60%. Дизельного палива для проведення весняно-польових робіт необхідно понад 400 тисяч тонн. Наразі сільгосппідприємства закупили трохи більше половини від потреби.

Також Олексій Павленко повідомив про те, що вже вирішено питання з фінансуванням аграрних вузів, які підпорядковано Міністерству освіти і науки України.

Голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Віталій Башинський повідомив присутніх про те, що видатки з утримання ветлікарень та фінансування лабораторних робіт мають бути забезпечені за рахунок місцевих бюджетів. Водночас, Кабінет Міністрів України розглядає можливість підтримки установ ветеринарної медицини також і з державного бюджету.

На завершення наради Олексій Павленко дав доручення місцевим органам виконавчої влади щодо вжиття додаткових організаційних заходів для забезпечення аграріїв матеріально-технічними ресурсами та продовження моніторингу стану озимих культур.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині перед судом постане зловмисник, який обвинувачується у вбивстві жінки та зґвалтуванні малолітньої дитини

На Чернігівщині перед судом постане зловмисник, який обвинувачується у вбивстві жінки та зґвалтуванні малолітньої дитини 08:57

Поліція завершила досудове розслідування та скерувала до суду обвинувальний акт, щодо 19-річного чернігівця, який підозрюється у вчиненні низки тяжких злочинів.

12 березня: цей день в Україні і світі

12 березня: цей день в Україні і світі 08:54

День 1478 Російська агресія - Day 1478 Russian aggression

«Допомога ветеранам – це мій обов’язок і покликання»: Вадим Довгошей, помічник начальника поліції Чернігівщини з ветеранської політики 13:08

Вадим Довгошей пройшов непростий шлях — від добровольця чернігівської територіальної оборони до спецпризначенця поліції, який отримав важке поранення під час оборони держави.

Освіта, здоров’я та потреби ВПО ­– В’ячеслав Чаус провів нараду з керівниками районів 11:06

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів нараду зі своїми заступниками й керівниками районів. Обговорили поточні питання по багатьох напрямах життєдіяльності громад.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж., внаслідок небезпечних подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини