Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 березня, 19:04:59

Показник рівня інфляції в 2014 року в Чернігівський області становив 126,7 %

13.01.2015   09:11Агенцiя

Про індекси споживчих цін на товари та послуги

За розрахунками Держстату показник рівня інфляції в грудні 2014 року в області становив 103,2%, в Україні – 103,0%; за 2014 рік в області – 126,7%, в Україні – 124,9%, повідомляє Головне управління статистики у Чернігівській області.

У грудні найвищі показники інфляції зафіксовано у Львівській (103,6%) та Кіровоградській (103,5%) областях.

На загальну цінову ситуацію в області вплинуло зростання на 4,7% цін на продукти харчування.
Найбільше (майже в 1,8 раза) подорожчали крупи гречані, в 1,7 раза – помідори, на 41% – огірки, на 25,6–26,5% – буряк та капуста. На 10,3–12,0% зросли в ціні яблука, пшоно та рис; на 6,2–9,9% – риба та продукти з риби, яйця, морква, цибуля, олія, спеції та часник; на 1,6–4,3% – хліб, макаронні вироби, яловичина та свинина, масло, сири, кондитерські вироби з борошна та цукру, фруктові соки, кава.

За 2014 рік в області з продуктів харчування найбільше (в 1,8 раза) подорожчав рис, в 1,7 раза – продукти переробки зернових (у т.ч. крупа гречана майже у 2,4 раза), в 1,5 раза – фрукти, шоколад та спеції, на 48,4% – яйця, на 40,8% – сало.

Кондитерські вироби з цукру та борошна, молочні суміші для дитячого харчування, цукор, хліб, макаронні вироби, мінеральні води, кава, чай, м’ясо та м’ясопродукти, олія, риба та продукти з риби зросли в ціні на 19,5–34,9%; масло, фруктові соки, молоко та сири – на 9,3–13,2%.

Тютюнові вироби подорожчали на 24,8%, алкогольні напої – на 24,2%.

Майже вдвічі зросли ціни (тарифи) на гарячу воду, в 1,6 раза – на природний газ, в 1,5 раза – на холодну воду, на 49% – за опалення, на 43% – за послуги каналізації, на 11,3% – за електроенергію.

На 60,3% подорожчали паливо та мастила, на 44,6% – фармацевтична продукція, на 31,9–36,5% – побутова техніка та домашній текстиль, на 20,3–24,2% – одяг, транспортні та амбулаторні послуги, взуття.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина — перша в Україні: 168 медалей на чемпіонаті з кікбоксингу ІСКА 13:32

З 26 до 29 березня в Києві відбувся чемпіонат України з кікбоксингу ІСКА серед дорослих, юніорів, юнаків старшого та молодшого віку, а також дітей.

5 вправ для голосу, які допоможуть журналістам звучати впевнено 13:19

П’ять ефективних технік, які допомагають звучати впевнено та не втрачати голос медійникам навіть після навантаження — налаштування дихання, розігрів дикції, вправи для носа, робота з діафрагмою, швидке відновлення.

Натхненна подорож у світ симфоній Моцарта 12:54

29 березня 2026 року Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) подарував численним глядачам нову зустріч із симфонічної спадщиною Вольфганга Амадея Моцарта.

Питання освіти, надійний зв’язок і реалізація програми Скринінг здоров’я 40+ – В’ячеслав Чаус на нараді з керівниками РВА 12:39

Начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус провів нараду з керівниками п'яти районних військових адміністрацій. До зустрічі долучилися заступники голови ОДА – Костянтин Мегем, Дмитро Синенко, Жанна Шерстюк, Іван Ващенко та Сергій Зенченко.

Відкриття ангіографічної операційної та інсультного блоку — новий етап розвитку медичної допомоги в Ніжинській громаді 12:17

У Ніжинській центральній міській лікарні ім.М.Галицького днями запрацювали нова сучасна ангіографічна операційна та спеціалізований інсультний блок.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини