Платники Чернігівщини за рік перерахували до бюджетів та фондів більше 10 мільярдів гривень
Минулий рік для податківців Чернігівщини був надзвичайно складним і напруженим, але, як свідчать підсумки, і результативним. Надходження до загального фонду держбюджету від платників області склали 1млрд.860,5 млн. грн. Приріст до 2013 року становить понад 130 млн. грн.
Найбільша питома вага у сумі надходжень - плата за користування надрами – 54 відсотки. Податки на додану вартість та на прибуток становлять відповідно 25 та 11 відсотків.
Серед дванадцяти податкових інспекцій найвагоміших здобутків досягли Прилуцька ОДПІ, ДПІ у м.Чернігові, Бахмацька, Варвинська, Корюківська та Ніжинська ОДПІ.
Крім того, до спеціального фонду надійшло 33,8 млн. грн. Єдиного соціального внеску за минулий рік сплачено більше 3 млрд. грн.
До місцевого бюджету за рік податківці спрямували 1млрд. 741 млн. грн. податків і зборів. Найсуттєвіше наповнив місцевий бюджет податок на доходи фізичних осіб. Його питома вага - 72 відсотки. Плата за землю становить 13 відсотків, збір за спеціальне використання лісових ресурсів – 2 відсотки. Найбільший внесок зробили платники, які знаходяться на обліку в ДПІ у м.Чернігові (35 відсотків), Прилуцькій (14 відсотків), Ніжинській (9,9 відсотка) та Бахмацькій ОДПІ (7 відсотків).
Порівняно з минулим роком приріст надходжень до місцевого бюджету склав 152 млн. грн. Зменшили платежі лише платники Варвинського та Срібнянського районів.
Платежів, що адмініструються Чернігівською митницею, надійшло за минулий рік 3,96 млрд. грн.
Податківці та митники Чернігівщині вдячні платникам за високу громадянську свідомість і прозорість у сплаті податків та зборів. Сподіваються на плідну співпрацю на засадах партнерства та довіри і в цьому році.
Останні новини Чернігівщини
Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0: від усвідомлення – до дій 11:43
Проєкт “Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0” – це простір, створений для підтримки дівчат 14-16 років із різних куточків України у розвитку лідерських навичок, розуміння себе та світу навколо.
СБУ викрила на Чернігівщині підпалювача, який на замовлення рф знищив військове авто та намагався втекти за кордон 11:33
Контррозвідка Служба безпеки викрила на Чернігівщині зловмисника, який за вказівкою куратора з рф знищив військовий автомобіль, що використовувався для забезпечення підрозділів Сил оборони України та намагався втекти з країни.
У січні 2026 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 946 мільйонів гривень податків та зборів 11:30
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень 2026 року надійшло 946 млн грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 111 млн грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
Можливості для розвитку: що пропонує громадам Чернігівщини «U-LEAD з Європою» у 2026 році 10:20
Команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області представила головам громад регіону результати роботи за 2025 рік та окреслила нові можливості співпраці у 2026 році. Під час зустрічі йшлося про навчальні програми, консультаційну підтримку та нові ініціативи для розвитку громад.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:35
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.