Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 03:20:09

Стан посівів викликає занепокоєння через складні погодні умови

05.01.2015   08:42Агенцiя

Різкий перепад температур, відсутність снігового покриву – величезний стрес для озимих культур. Не менш негативно вплинула на рослини і посуха, яка почалася з середини липня і спричинила розтягування періоду посівної. Як результат – в південних районах області місцями настільки низька зволоженість грунтів, що зерно не проростало. Як сильно вплинуть складні погодні умови на врожайність, Чернігівська обласна Державна телерадіокомпанія дізнавалась в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Цього року озимих посіяно на площі понад двісті двадцять п’ять тисяч гектарів, що на двадцять тисяч більше, ніж минулого. При цьому значно зросла кількість саме пшениці, а жита, навпаки, зменшилась. Це пов’язано з нерентабельністю останнього – вже понад два роки культура не затребувана на зерновому ринку.

Та стан посівів викликає занепокоєння. Аграрії відзначають: такої посушливої осені, як цьогоріч, не було вже кілька десятків років. «Посуха почалася з середини липня, нетипова погода спричинила розтягування періоду посівної, хто сіяв за рекомендаціями науковими, хто чекав опадів. Тому розтягнулися дещо в часі» — каже директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Савченко.

У грунті недостатньо продуктивної вологи, відзначають фахівці обласного центру з гідрометеорології. Тож в доброму стані знаходиться лише 22% посівів, в задовільному – 54, а решта – в слабкому й зрідженому.

Олександр Савченко: «Буквально ті днів 10, що була плюсова температура, навіть в деяких районах вегетація відновилась, дещо покращили ситуацію дощі і відтавання снігового покриву, але сильно воно не відобразилось на покращенні. Крім того, стресова температура дуже сильно вплинула, зокрема різкий перепад з плюса до мінус десять».

А це – удар по озимині. Така ситуація може негативно вплинути на рівень врожаю, кажуть аграрії. Як і підвищення цін на пально-мастильні матеріали – через це добрив було внесено менше запланованої кількості. Окрім зернових, посіяно майже 24 тисячі гектарів ріпаку. Культура ця дуже примхлива й вибаглива до температурного режиму.

Олександр Савченко: «На сьогоднішній день уже є дані, що 4 тис га повністю загинуло, решта під великим питанням. Фаза розвитку була недостатня, є великий ризик, що всі ці площі будуть пересіяні на весні».

Та у департаменті агропромислового розвитку запевняють, що хвилюватися за продовольчу безпеку не варто. Хоч погодні умови і не дуже сприятливі, область зможе забезпечити себе необхідним.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.