Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 листопада, 12:50:44

Майже чверть озимини на Чернігівщині під загрозою загибелі

19.12.2014   11:05Агенцiя

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, існує досить висока ймовірність повної або часткової загибелі під час зимівлі 24% загального обсягу озимих зернових культур, а це складає 54 тисячі гектарів. На сьогодні, за даними постійного моніторингу агрономічної служби, у доброму стані знаходиться 22% озимини, ще 54 % - у задовільному, а решта є слабкими та зрідженими.

Не додає оптимізму і ситуація з озимим ріпаком. Із посіяних 23,6 тисяч гектарів на сьогодні вже повністю загинуло більше 4 тисяч гектарів (17%). Аграрії прогнозують, що до кінця зими, більш за все, загине ще понад 12 тисяч гектарів цієї культури. В цілому, добрі шанси на виживання мають лише 31% посіяних обсягів, що знаходяться наразі в задовільному стані.

Така ситуація спричинена нетиповими погодними умовами, а саме посухою, яка продовжувалась від початку посіву, до припинення вегетації озимими культурами, була несприятливою для розвитку як колосових культур так і ріпаку та мабуть ніколи не спостерігалась на теренах Чернігівщини.

Незначні опади, що відмічались у вересні та інколи у жовтні і листопаді не поліпшили ситуації з вологозабезпеченістю орного шару ґрунту і на кінець другої декади листопада (час припинення вегетації) вони сформувались на рівні недостатніх (12-15 мм), а місцями у північних районах низькі (8 мм).

Нестабільні агрометеорологічні умови, а саме відсутність снігового покриву, випадання дощів на мерзлу землю, підвищений температурний режим та розмерзання верхнього шару ґрунту, не додають оптимізму стосовно перезимівлі озимини, знижуючи їх зимостійкість.

На початку першої декади грудня мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих знижувалась до 7-11º морозу і могла бути загрозливою для перезимівлі слаборозвинених рослин.

Загалом аграрії Чернігівщині під урожай 2015 року посіяли понад 225 тисяч гектарів озимих на зерно, в тому числі озимої пшениці - більше 199 тисячі гектарів, озимого жита – 24 тисячі гектарів та понад 2 тисячі гектарів озимого ячменю.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:26

30 листопада відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Олександра Кодоли.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 12:05

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Срібне: рятувальники дістали з річки тіло потонулого чоловіка

Срібне: рятувальники дістали з річки тіло потонулого чоловіка 11:56

28 листопада об 19:10 до Служби порятунку "101" у смт Срібне від працівників Національної поліції надійшло повідомлення про те, що в межах районного центру у озері Графське знаходиться тіло людини.

Відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн

Відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн 11:42

У рамках проєкту етер "Бібліотайм" відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн. Тема заходу "Музика листопада".

Патрульні оперативно розшукали підлітка, що втік з лікарні

Патрульні оперативно розшукали підлітка, що втік з лікарні 11:02

Суботнього дня патрульні екіпажі отримали інформацію, що з травматологічного відділення обласної дитячої лікарні самовільно пішов пацієнт – 17-річний хлопець, який перебував на лікуванні.