Податкова пояснює, що робити аби майно не пішло з "молотка"
На платників податків, які не виконують свої зобов'язання перед бюджетом, можуть поширюватися різні засоби впливу, передбачені законодавством. Якщо вони виявляться неефективними на майно боржників може бути накладений адміністративний арешт.
Як вберегтися від цього відділ комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області попросив дати поради начальника управління правової роботи Головного управління ДФС у Чернігівській області Ніну Соловей.
Адміністративний арешт майна платника податків є винятковим способом забезпечення виконання ним обов'язків, визначених податковим законодавством. Це передбачено вимогами статті 94 Податкового кодексу України.
Зокрема, підставою для арешту майна є відмова платника податків від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу; відсутність реєстрації особи як платника податків у контролюючому органі, якщо така реєстрація є обов'язковою; відсутність дозволу на здійснення господарської діяльності, торгового патенту, а також реєстраторів розрахункових операцій, зареєстрованих у встановленому законодавством порядку.
Такими ж будуть наслідки для боржника, якщо він порушує правила відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, відмовляється від проведення перевірки стану збереження такого майна, чи не допускає податкового керуючого до складання акта опису майна, яке передається в податкову заставу; коли платник податків, що отримав податкове повідомлення або має податковий борг, вчиняє дії з переведення майна за межі України, його приховування або передачі іншим особам, а також якщо фізична особа, яка має податковий борг, виїжджає за кордон це є підставою для арешту майна.
У разі адміністративного арешту майна платнику податків забороняється реалізація прав розпорядження або користування цим майном (повний арешт майна). При умовному арешті на платника податків поширюються обмеження щодо реалізації прав власності на майно, які полягають в обов'язковому отриманні дозволу контролюючого органу на здійснення будь-якої операції з майном.
Є дуже простий і надійний рецепт уникнути цих проблем - прозоро вести бізнес і вчасно сплачувати податки.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.