Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 серпня, 20:32:59

Область тримає курс на розширення зовнішньоекономічного співробітництва

29.11.2014   10:25

За 9 місяців поточного року експорт товарів з області зріс майже на чверть, а імпорт зменшився на 8,2%. Завдяки цьому сформувалось позитивне сальдо у розмірі 78,3 мільйонів доларів США. У цілому ж обсяги зовнішньоторговельного обороту зросли проти минулорічного показника на 7%.

Структуру експорту формували зернові культури, вироби з паперу та картону, готові харчові продукти, деревина й вироби з неї, текстильні матеріали та текстильні вироби, мінеральні продукти, молоко та молочні продукти, взуття, насіння і плоди олійних рослин, котли, машини, олії рослинного походження.

При цьому, у зв’язку з загостренням зовнішньополітичної ситуації на східному напрямку та наданням ЄС Україні торговельних автономних преференцій, відчутно змінилася географія поставок.

Зокрема, порівняно з аналогічним періодом минулого року експорт до Російської Федерації та Республіки Білорусь скоротився на 5,4%, а їх частка в загальному обсязі зменшилась з 37% до 28,2%.

Натомість поставки до країн ЄС формували 32,9% загальнообласного експорту проти минулорічних 26,4% і їх обсяг зріс в 1,6 разів.

В умовах складної фінансово-економічної ситуації в області активно вживаються заходи, спрямовані стимулювання експортної активності підприємств, сприяння поліпшенню умов доступу продукції підприємств Чернігівщини на світові ринки.

З метою розширення зовнішньоекономічного співробітництва проводилися зустрічі керівництва облдержадміністрації з делегаціями посольств іноземних країн в України. На одній із них досягнуто домовленості про відкриття в Чернігові Почесного Консульства Латвійської Республіки. Воно вже діє.

– На наше запрошення у жовтні відбулося виїзне засідання Міжнародного Трейд-клубу в Україні, в ході якого підписано Меморандум про співпрацю, а місцеві товаровиробники мали змогу налагодити діалог з представниками дипломатичного корпусу та компаній з 14 країн світу.

Спільно з Чернігівською Регіональною торгово-промисловою палатою за участі фахівців Мінекономрозвитку та Мінагрополітики України для наших експортерів було проведено низку семінарів з питань доступу товарів вітчизняного виробництва до ринку ЄС. Тобто основні акценти ми розставляємо на сприянні зростанню економічної присутності підприємств області на ринках зарубіжних держав, - наголошує в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман.

Останні новини Чернігівщини

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання 20:28

17 серпня у Чернігові відбулось засідання виконкому відділення Національного олімпійського комітету України у Чернігівській області.

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі 20:20

Про проблеми громад Новгород-Сіверського району та шляхи їх розв’язання начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом з керівниками районних військових адміністрацій, деякими керівниками структурних підрозділів ОВА спілкувався 16 серпня з очільниками ТГ.

У Коропській громаді правоохоронці проводять безпекове відпрацювання

У Коропській громаді правоохоронці проводять безпекове відпрацювання 20:16

Правоохоронці здійснюють профілактичні рейди щодо стабілізації оперативної обстановки на території Коропської громади, слідкують за дотриманням правопорядку.

Яку роль відводив Чернігову у лютому путін?

Яку роль відводив Чернігову у лютому путін? 20:12

Видання The Washington Post 16 серпня оприлюднило матеріал стосовно потаємних первинних планів путіна по відношенню до захоплення Києва.

На Чернігівщині громадянами задекларовано понад 1,2 млрд грн доходів, отриманих у 2021 році

На Чернігівщині громадянами задекларовано понад 1,2 млрд грн доходів, отриманих у 2021 році 14:12

Протягом 7 місяців поточного року декларації про майновий стан і доходи, отримані протягом 2021 року, подали 3482 мешканця Чернігівської області та задекларували понад 1,2 млрд грн доходів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини