Статистика зубожіння
ЦІКАВО. Згідно свіжих даних Держстату, обіг роздрібної торгівлі в Україні падає. Саме цей показник чітко показує, стає нація багатшою або біднішою.

Чим більше грошей у населення, тим швидше зростає обсяг цієї торгівлі - громадяни більше заробляють і більше витрачають, та навпаки.
Як пише в своїй авторській колонці експерт Олександр Охріменко, якщо в січні-жовтні минулого року роздрібна торгівля в Україні зросла на 9,3%, то цього року впала на 6,8%. Винен Донбас, як люблять повторювати прем'єр і президент? Частково так. Саме в Луганській та Донецькій областях падіння найбільш катастрофічне - на 40,3% і 31,9% відповідно. Але і в інших областях ситуація не набагато краща. У максимально віддаленій від Донбасу Волинській області торгівля скоротилася на 4,7%, а в Миколаївській, що знаходиться ближче - і зовсім на 6,4%. В деяких регіонах, де статистики виявили приріст, він не перевищує відсотка. Але ж ще минулого року в середньому по країні торгівля зросла на 9,3%.
Що змінилося? Різко зросли тарифи на газ та комунальні послуги і подорожчав імпорт через шалену девальвацію гривні. У людей просто не залишається грошей на покупки. Більш того, навіть якщо щось і залишається, населення починає економити, переводячи гривні в долари, які стануть в нагоді в ще важчій ситуації. Це називається падінням рівня життя, або попросту - зубожінням.
Сергій Арбузов, який очолював фінансово-економічний блок Кабміну минулого року, такий сценарій передбачав. Саме це могло б трапитися в Україні набагато раніше, погодься уряд дотримуватися порад МВФ - в першу чергу, накрутивши тарифи, а також відпустивши гривню у вільне плавання. Неможливо зміцнювати економіку, розраховуючи тільки на ринок, який сам собою все виправить, і застосовуючи одні й ті ж рецепти, які МВФ роздає десятиліттями, і які вже багато разів у різних країнах показали свою руйнівність та неефективність, що і трапилося з Україною.
План Арбузова полягав у іншому - підтримувати населення всіма силами, гальмуючи інфляцію і утримуючи під контролем валютний курс, нарощуючи витрати населення. Саме зростаючий попит повинен був витягнути економіку України. І це спрацювало - витрати населення швидко збільшувалися, а до кінця минулого року зростання економіки склало 3,7%.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.