Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 липня, 03:12:58

Коли ж почнуть платити гроші клієнтам "Демарку"?

15.11.2014   09:03Агенцiя

Кошти вкладникам і клієнтам банку «Демарк» будуть виплачені – вкотре заявив начальник управління Національного банку в області Леонід Волошок. Обласна державна адміністрація за ініціативою вкладників направила до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб листа з вимогою терміново визначити банк-агент, через який здійснюватимуться виплати колишнім клієнтам «Демарку», і прискорити початок цих виплат.

У банку «Демарк» близько 80 тисяч вкладників. Ці люди сподівалися, що виплати боргів банку, який припинив свою роботу, розпочнуться з 1-го листопада. Щоправда, тимчасова адміністрація від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, введена в «Демарку», не давала чіткої обіцянки почати виплати з цього дня, але така дата називалася в ЗМІ. Зараз поки немає можливості розпочати виплати – визнає начальник управління Національного банку Леонід Волошок. Але заявляє, що гроші громадян не пропадуть — виплати будуть проводитися у повному обсязі.

Леонід Волошок – начальник територіального управління Національного банку в області: «Я від своїх слів не відмовляюся: виплати будуть по банку «Демарк» — повірте мені, будуть. Це підтверджує керівництво Національного банку, з яким я спілкуюся, і про це говорить закон. Інша річ — що ми хотіли це зробити раніше, швидше – це поки не здійснюється. Чому? Втрутилися якісь інвестори – я не знаю їх, повірте мені – які хочуть вивчити стан банку. Я достеменно хочу сказати: вони будуть вивчати, але нічого вони суттєво не вирішать. Тому ми сьогодні працюємо з Фондом гарантування вкладів – це надія вкладників, надія тих, хто тримає депозити, пенсійні свої кошти і рахунки на картках.»

Поки що тимчасова адміністрація провела інвентаризацію активів банку і склала реєстр вкладників і клієнтів. Однак не визначений банк, через який ітимуть виплати, і чітко не названа дата початку виплат. На вимогу ініціативної групи клієнтів обласна державна адміністрація направила листа до керівників Фонду гарантування вкладів щодо прискорення роботи над виплатами.

Сергій Журман – в.о. голови облдержадміністрації: «Як найшвидше визначити банк-агент Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, через який вкладники банку «Демарк» будуть отримувати свої кошти. І, по-друге, прискорити початок повернення коштів населенню.»

Клієнти «Демарку» обурені тим, що представник тимчасової адміністрації Володимир Приходько, який зараз керує проблемним банком, не спілкується з громадянами в тому режимі, який передбачений Положенням про порядок інформування вкладників. Це посилює суспільну напругу. Тому вони вимагали від Фонду гарантування вкладів взагалі змінити керуючого.

Руслан Волощук – представник ініціативної групи вкладників банку «Демарк»: «На жодне питання пан Приходько не відповів. Відповідь у нього була одна: «не знаю.» Ми б хотіли, щоб поміняли уповноважену особу – Приходька – з тієї причини, що він не вміє спілкуватися з вкладниками і кредиторами.»

Керівник управління Нацбанку натомість пообіцяв добитися від тимчасової адміністрації через керівництво Фонду в Києві, щоб керуючий регулярно оприлюднював суспільно важливу інформацію про роботу з організації виплати боргів.


http://chodtrk.com.ua/?p=18591

Останні новини Чернігівщини

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання 12:15

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину 12:07

На початку липня у Городні завершили будівництво артезіанської свердловини. Її глибина – 508 метрів. Це резервна свердловина, що дозволить забезпечити стабільне водопостачання якісної питної води жителям міста, пишуть на сайті громади.