Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 березня, 16:51:58

Європейці допоможуть відновити ЖКГ малих міст Чернігівщини

13.11.2014   16:54

Питання залучення фінансування європейських інвесторів для реалізації інфраструктурних проектів в малих містах Чернігівщини на засадах державно-приватного партнерства та механізму концесії обговорили під час зустрічі 13 листопада керівники Департаменту інвестиційного розвитку та капітального будівництва облдержадміністрації Олег Міщенко, Департаменту ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації В’ячеслав Сальніков, Державного підприємства «Центр розвитку державно-приватного партнерства» (Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства) Євген Радченко та Фінансово-консалтингової компанії “Star Consulting” (“Стар Консалтинг”) Мартін Баєр.

Насамперед Олег Міщенко привітав всіх учасників робочої зустрічі та висловив сподівання, що сьогоднішній діалог буде плідним і результативним.

Керівники ДП «Центр розвитку державно-приватного партнерства» та Фінансово-консалтингової компанії “Стар Консалтинг” презентували свої установи.

- ДП «Центр розвитку державно-приватного партнерства» (ДПП) є одним із сучасних механізмів залучення інвестиційних коштів в розвиток галузей, які традиційно відносяться до державного/муніципального сектора: житлово-комунальне господарство, транспорт, медицина. Цей механізм набирає все більшу популярність по всьому світу, – повідомив Євген Радченко.

Особливістю державно-приватного партнерства, за його словами, є співпраця між державним і приватним партнерами. У більшості випадків ДПП передбачає залучення коштів приватного інвестора з частковою передачею йому права на операційне управління об’єктами інвестицій на обумовлений термін. Для міст така форма співпраці дозволяє модернізувати інфраструктуру галузі міського господарства із мінімальним залученням власних чи бюджетних коштів. При цьому, об’єкти модернізації та новостворені об’єкти залишаються у комунальній власності. Для приватного партнера така форма співпраці, по-перше, дозволяє працювати на попередньо недоступному ринку, по-друге, отримувати прибуток від управління модернізованими об’єктами ЖКГ. Саме тому, приватний інвестор зацікавлений у використанні найбільш ефективних технологій та ефективному управлінні майном.

Фінансово-консалтингова компанія “Стар Консалтинг” є партнером ДП «Центр розвитку державно-приватного партнерства» в залученні європейських інвестицій в галузь ЖКГ України.

Генеральний директор ФКК "Стар Консалтинг" Мартін Баєр розповів, що їх установа входить до групи компаній, які мають досвід роботи на ринку Європи понад 15 років. Ними реалізовано понад 700 проектів, що профінансовані Європейським Союзом та приватними інвесторами. Зокрема, такі проекти вже впроваджено в Чехії, Польщі, Латвії, Естонії та інших країнах східної Європи.

Наразі зазначена група компаній розпочинає свою роботу в Україні. “Стар Консалтинг” пропонує реалізувати найбільш актуальні для невеликих міст нашого регіону проекти реконструкції та подальшої експлуатації підприємств ЖКГ шляхом підготовки та подальшої передачі їх у концесію. Це, зокрема, стосуватиметься підприємств водопостачання та водовідведення, теплопостачання, поводження з твердими побутовими відходами та вуличного освітлення.

У рамках зустрічі було підписано тристоронній Меморандум про співробітництво між Департаментом інвестиційного розвитку та капітального будівництва облдержадміністрації, ДП «Центр розвитку державно-приватного партнерства» та ФКК “Стар Консалтинг”.

Окрім цього, ФКК “Стар Консалтинг” підписала Меморандуми про співпрацю ще з Менською, Сосницькою, Ріпкинською та Щорською міськими радами.

- Предметом Меморандумів є співпраця сторін у питаннях залучення іноземних інвестицій та коштів фінансової допомоги Європейської комісії у соціально-культурні проекти, економіку та соціальну сферу Чернігівської області. Кошти залучатимуться у модернізацію та реконструкцію підприємств комунального господарства регіону шляхом підготовки та реалізації відповідних грантових, кредитно-інвестиційних, лізингових, консигнаційних та інших проектів, у тому числі у форматі державно-приватного партнерства, – наголосив Олег Міщенко.
 

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 3 особи та 299 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 3 особи та 299 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 15:40

Упродовж минулого тижня з 23 по 30 березня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 192 чоловіки особового складу та 59 одиниць спеціальної техніки.

ДБР повідомило про підозру у службовій недбалості командиру взводу поліції і його екс-підлеглому

ДБР повідомило про підозру у службовій недбалості командиру взводу поліції і його екс-підлеглому 14:46

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань повідомили про підозру командиру взводу роти патрульної служби поліції особливого призначення "Чернігів" і екс-поліцейському цього взводу, яких підозрюють у службовій недбалості, в результаті якої постраждали 8 правоохоронців, повідомили в прес-службі ДБР.

Задоволено два позови про виплату державної допомоги дітям-сиротам із числа випускників

Задоволено два позови про виплату державної допомоги дітям-сиротам із числа випускників 14:01

Відтак, двоє випускників отримають відповідні виплати.

Поліція разом з військовою службою правопорядку патрулюють вулиці

Поліція разом з військовою службою правопорядку патрулюють вулиці 13:57

Спільні наряди несуть службу не тільки в Чернігові, а й у місцях дислокації військових гарнізонів на території області.

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом 12:11

Протягом останніх днів для міської лікарні № 2, яка першою прийматиме можливих хворих на коронавірус, закупили п’ять нових апаратів штучної вентиляції легень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини