Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 липня, 03:23:26

Несплачені вчасно податки можуть коштувати значно дорожче

11.11.2014   18:03

На 1 листопада платники податків Чернігівщини заборгували зведеному бюджету 562,7 млн. грн.

Підрозділи погашення заборгованостей Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області з початку року ліквідували 84 млн.грн. податкового боргу, в т.ч. за рахунок мобілізації коштів до бюджету - 63 млн.грн.

Поява боргу, як правило свідчить, що у платника виникли фінансово- економічні проблеми або він ухиляється від сплати податків. Саме тому погашення боргу проводиться у двох напрямках. Передбачені процедури як самостійного виходу із ситуації, так і заходи примусового впливу.

Платникам, у яких виникли фінансово-економічні проблеми, надається  можливість своєчасно виконувати свої зобов'язання перед бюджетом та уникати подальшого накопичення боргів через розстрочення або відстрочених грошових зобов'язань чи податкового боргу в межах бюджетного року. З початку року по області прийняті 332 рішення про розстрочення податкових зобов'язань на суму понад 30 млн. грн. За цей період сплачено  розстрочених та відстрочених грошових зобов'язань і податкового боргу  20,5 млн.грн.

До підприємств-боржників, які накопичують податкові борги або ухиляються від сплати податків, застосовуються заходи примусового впливу. А саме - вилучення готівки, реалізація майна, виставлення платіжних вимог. Завдяки таким заходам  мобілізовано 1млн. 766 тис.грн. Зокрема, реалізовано майна боржників на 585 тис.грн., вилучено 117,6 тис.грн. готівки, стягнуто платіжними вимогами 1062,9 тис. грн.

Проводиться робота з погашення податкового боргу за рахунок реалізації майна підприємств-боржників. У податкову заставу описано майно боржників на суму 26 млн.грн.

Податкова служба області подала звернення до суду щодо надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок заставленого майна боржників на загальну суму 7,2 млн.грн. До господарського суду направлені позови про стягнення коштів та майна 257 платників на суму більше 8 млн.грн.

Щодо 560 підприємств прийнято відповідне рішення про стягнення боргу Державною виконавчою службою за рахунок активів на суму понад 37 млн.грн.

Тож висновок очевидний - несплачені вчасно податки можуть коштувати значно дорожче. Самостійна сплата податків та недопущення податкових боргів дозволять уникнути зайвих проблем і небажаних наслідків.

Останні новини Чернігівщини

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання 12:15

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину 12:07

На початку липня у Городні завершили будівництво артезіанської свердловини. Її глибина – 508 метрів. Це резервна свердловина, що дозволить забезпечити стабільне водопостачання якісної питної води жителям міста, пишуть на сайті громади.