Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 12 липня, 14:57:13

Споживання газу на Чернігівщині за 9 місяців поточного року зменшилося на 13%

31.10.2014   14:08Агенцiя

За 9 місяців 2014 року в Чернігівської області було спожито 462,6 мільйонів куб. м природного газу, що на 69,2 мільйони кубометрів або на 13% менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Так, побутові споживачі спожили менше газу на 31 мільйон куб. м, що становить 10,5%, бюджетна сфера - на 4,1 мільйон куб. м, це 21%, промисловість – на 12,7 мільйонів куб. м (17,2%), теплопостачальні підприємства – на 21,2 мільйони куб. м (15,1%).

Внаслідок загального падіння обсягів споживання ПАТ «Чернігівгаз» недоотримав 13% доходів, а це 19,3 мільйони гривень, закладених в тарифи на транспортування та постачання природного газу.
Складне фінансове становище компанії також посилюється зростанням вартості основних матеріалів та обладнання, яке необхідно закуповувати облгазу в процесі виробничої діяльності.

У зв`язку з різким подорожчання паливно-мастильних матеріалів видатки ПАТ «Чернігівгаз» за 9 місяців зросли в 3 рази, а саме на 3 мільйони гривень. На 677 тисяч гривень або у 8 разів збільшилися витрати на обслуговування газорозподільчих пунктів.

Через падіння курсу національної валюти та інфляційні процеси стрімко зростають ціни на матеріали та обладнання. Приміром, побутовий газовий лічильник подорожчав на 150 гривень і тепер коштує 600 гривень, металева труба зросла в ціні вдвічі – з 6 до 12-13 гривень за кілограм. Вартість 5 кг зварювального дроту зросла до 160 гривень, а в минулому році була 105 гривень, газозварювальне обладнання коштує 5,5 тисяч гривень, що на 3,5 тисячі дорожче ніж торік.

«Не зважаючи на зменшення обсягів спожитого газу, правила безпеки не звільняють ПАТ «Чернігівгаз» від виконання своїх обов`язків та сплати податків в державну казну. Ми не маємо права відхилятись від затверджених графіків проведення планово-технічного обслуговування, ремонту об`єктів та багато іншого. На нас покладена велика відповідальність за безпеку наших споживачів», - наголосила голова правління ПАТ «Чернігівгаз» Алла Ярова.

У зв`язку з недофінансуванням можуть виникнути проблеми з виконанням програм з модернізації газопроводів та утримання їх в належному стані. До того ж теперішня ситуація може спричинити затримку у виплаті заробітної плати або скорочення робочого графіку персоналу, що є вкрай неприпустимим в опалювальний період. Вирішити питання дозволить лише коригування тарифів у бік збільшення.

За останні роки обсяг споживання природного газу на Чернігівщині впав з майже 1 мільярду куб. м в 2011-му до 842 мільйонів в 2013 році. Прогнозоване споживання газу на кінець 2014 року – 794 мільйонів кубометрів.

Довідка: ПАТ «Чернігівгаз» - підприємство з газопостачання та газифікації. Основною сферою діяльності компанії є розподіл та постачання природного газу. Щорічний обсяг транспортування становить близько 800 млн. куб. м. природного газу. Система газопостачання Чернігівщини складається з 10,7 тисяч км газопроводів.
Нашими споживачами є понад 346,7 тисяч сімей, більше 3 тисяч підприємств та установ Чернігівської області.
Найкрупнішими клієнтами ПАТ «Чернігівгаз» є Малтюроп Юкрейн, САН ІнБев Україна, Чернігівський молокозавод.
Компанія входить в десятку найбільших платників податків регіону. Щорічно до бюджетів усіх рівнів сплачується близько 70 мільйонів гривень податків і зборів.

Прес-служба ПАТ "Чернігівгаз"

Останні новини Чернігівщини

Чотири ліцеї та 23 гімназії. У Чернігові перепрофілювали заклади загальної середньої освіти 14:33

Тобто, змінили тип шкіл та затвердили їхні статути у новій редакції. Відповідне рішення затверджене на 41-й (позачерговій) сесії Чернігівської міської ради VIIІ скликання 10 липня.

Чернігівські поліцейські розкрили крадіжку грошей з втраченої банківської картки 13:48

Оперативники Чернігівського райуправління поліції викрили зловмисницю, яка привласнила знайдену банківську картку, а потім викрала з неї 180 тисяч гривень.

Проєкт школярки з Бобровиці на виставці креативності та інновацій в Румунії відзначили золотою медаллю 13:06

8 золотих медалей та 1 спеціальний приз привезли з Європейської виставки креативності та інновацій EUROINVENT учні – члени Малої академії наук України.

Німеччина профінансувала закупівлю шести «соціальних таксі» для громад Чернігівської області 12:44

Бахмацька, Ніжинська, Носівська, Бобровицька, Сосницька та Прилуцька громади отримали спеціалізовані автомобілі для перевезення маломобільних людей.

Привласнив майже 800 тисяч гривень з бюджету на ремонті доріг: у Прилуках поліцейські скерували провадження до суду 12:08

Слідчі Прилуцького райвідділу поліції завершили досудове розслідування за фактом заволодіння бюджетними коштами, виділеними на капітальний ремонт доріг у одній з громад Прилуцького району. Фігурант – місцевий підприємець – вніс до офіційних документів завідомо неправдиві відомості про обсяги виконаних робіт.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини