Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 травня, 02:40:33

Виробництво органічної продукції – перспективний напрям розвитку економіки

25.10.2014   14:12

Розвиток органічного виробництва є досить актуальним на сьогодні через низку явних екологічних, економічних та соціальних переваг, що притаманні цій сфері діяльності.

Основна тенденція світового ринку – це збільшення попиту на органічні продукти.

Чернігівщина завдяки реалізації на території області українсько-швейцарських проектів є однією з лідерів серед регіонів України. Питома вага області серед кількості підприємств – 20,5%. Сьогодні в області працюють 8 виробників-органіків. Основні напрямки: овочі, фрукти, зернові культури, крупи, борошно, м’ясні та молочні продукти.

Виробництво будь-якої продукції розвивається та нарощується тільки за однієї умови – коли вона має попит, а, відповідно, і ринки збуту. На сьогодні виробники області успішні на зовнішньому ринку і тенденція щодо нарощування експорту зернових культур позитивна. Готовність органіків нарощувати обсяги і постачати продукцію на внутрішній ринок гальмується через низку проблем. Головна з них – нерозуміння споживачами самого поняття «органічна продукція». Ще одним стримуючим фактором є ціна продукції, яка перевищує звичайну від 50% до 2 разів і низька купівельна спроможність населення.

З метою нарощування виробництва та реалізації органічної продукції, обласною державною адміністрацією розробляється план першочергових заходів, зокрема, опрацьовується можливість продажу органічної продукції через торгівельну мережу та бюджетні заклади.

– Виробник зможе налагодити стабільний ринок збуту лише тоді, коли споживач розумітиме, що таке органічна продукція і буде чітко знати мотивацію до її споживання. Тому ми маємо всіляко підтримувати та економічно стимулювати її виробників, доносити до людей інформацію щодо користі такої продукції для здоров’я, - говорить в.о. голови облдержадміністрації Сергій Журман.


Прес-служба облдержадміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.