Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 22 липня, 23:55:42

Виробництво органічної продукції – перспективний напрям розвитку економіки

25.10.2014   14:12

Розвиток органічного виробництва є досить актуальним на сьогодні через низку явних екологічних, економічних та соціальних переваг, що притаманні цій сфері діяльності.

Основна тенденція світового ринку – це збільшення попиту на органічні продукти.

Чернігівщина завдяки реалізації на території області українсько-швейцарських проектів є однією з лідерів серед регіонів України. Питома вага області серед кількості підприємств – 20,5%. Сьогодні в області працюють 8 виробників-органіків. Основні напрямки: овочі, фрукти, зернові культури, крупи, борошно, м’ясні та молочні продукти.

Виробництво будь-якої продукції розвивається та нарощується тільки за однієї умови – коли вона має попит, а, відповідно, і ринки збуту. На сьогодні виробники області успішні на зовнішньому ринку і тенденція щодо нарощування експорту зернових культур позитивна. Готовність органіків нарощувати обсяги і постачати продукцію на внутрішній ринок гальмується через низку проблем. Головна з них – нерозуміння споживачами самого поняття «органічна продукція». Ще одним стримуючим фактором є ціна продукції, яка перевищує звичайну від 50% до 2 разів і низька купівельна спроможність населення.

З метою нарощування виробництва та реалізації органічної продукції, обласною державною адміністрацією розробляється план першочергових заходів, зокрема, опрацьовується можливість продажу органічної продукції через торгівельну мережу та бюджетні заклади.

– Виробник зможе налагодити стабільний ринок збуту лише тоді, коли споживач розумітиме, що таке органічна продукція і буде чітко знати мотивацію до її споживання. Тому ми маємо всіляко підтримувати та економічно стимулювати її виробників, доносити до людей інформацію щодо користі такої продукції для здоров’я, - говорить в.о. голови облдержадміністрації Сергій Журман.


Прес-служба облдержадміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

 Поліція Чернігівщини встановлює обставини падіння 4-річної дитини з вікна п’ятого поверху

Поліція Чернігівщини встановлює обставини падіння 4-річної дитини з вікна п’ятого поверху 14:00

Співробітники Чернігівського районного управління поліції відкрили кримінальне провадження за фактом травмування хлопчика 2020 року народження внаслідок падіння з вікна багатоповерхівки. Малюка госпіталізовано до дитячої обласної лікарні.

Виконком затвердив тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також на послугу з управління побутовими відходами

Виконком затвердив тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також на послугу з управління побутовими відходами 13:44

Тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також середньозважений тариф на послугу з управління побутовими відходами сьогодні, 22 липня, затвердив виконавчий комітет Чернігівської міської ради.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:34

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

4,8 тис. пропозицій роботи налічувалося у базі вакансій обласної служби зайнятості протягом І півріччя 2024 року

4,8 тис. пропозицій роботи налічувалося у базі вакансій обласної служби зайнятості протягом І півріччя 2024 року 13:32

А це на третину більше відповідного показника минулого року, що свідчить про поступове відновлення виробничих потужностей та інфраструктури на Чернігівщині.

 Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 66 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 66 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 09:20

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини