Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 23:19:20

Валерій Куліч: "Зупинити долар ми зможемо тільки тоді, коли будемо продавати власну продукцію та отримувати валюту у нашу країну"

17.09.2014   09:44Агенцiя

15 вересня в місті Ічня відбувся прес-тур, який показав, що Україна все-таки аграрна країна, а на території області зосереджено багато агропромислових господарств.

Журналісти побували на підприємстві ТОВ «Форсаж», де побачили як закладається озимина, як збирається урожай соняшнику, як у нових умовах утримуються корови і найбільшу гордість підприємства - елеватор, що просто вражає розмахами.

Посів озимої пшениці

Цього року посів озимої пшениці проводиться у складних умовах, бо протягом двох місяців не було дощу. Проте на полі працюють трактори Кейс та Джон Дір, які виготовлені за останнім словом техніки – все автоматизовано системою супутникової навігації. Відповідно, завдяки високій продуктивності машин, достойно оплачується заробітна платня трактористів. Парк автомобілів постійно змінюється, що в свою чергу зменшує логістичну ціну сировини. Загальна площа земель, які обробляються - 22 тис. га землі.

Директор ТОВ «Форсаж» Валерій Куліч зовсім нещодавно відправив до зони АТО техніку, а мобілізація торкнулася й деяких його працівників.

Врожай соняшнику

Та місцевість, де абсолютно піщані землі, засаджується соняшником. Якщо гарно підходити до сівозміни, то ніяких побічних ефектів від «скандальної» культури не буде.

Сьогодні на насіння гарний попит, а збір урожаю надсучасною технікою ще більше покращує ситуацію. Вже висушений та очищений продукт реалізується як в Україні, так і експортується за кордон.

- Шведи та фіни нещодавно купили фуражну кукурудзу та були дійсно здивовані, що у нас такий високий показник якості, - зауважив директор ТОВ «Форсаж» Валерій Куліч.

Загалом компанія співпрацює з Прибалтикою, Скандинавією, Азійськими країнами.

Росія наш найбільший конкурент в Чорноморському регіоні, хоча Україна експортує більше, ніж Росія, та може навіть диктувати свої ціни.

Сучасний корівник

Патріотична жовто-блакитна будівля зі сторони схожа на господарську, проте це корівник, аналогів якого у країнах СНД просто немає.

Комплекс введено в експлуатацію лише декілька місяців тому.

Валерій Куліч з колегами побував у Канаді, де вони побачили таку систему та прийняли рішення відтворити це у своєму господарстві. Таким чином, корови, які ще зовсім нещодавно трималися у радянських корівниках, тепер жительки новобудови з прекрасним освітленням, сучасним навозовидаленням та роботом годівлі. Не дивно, що за таких умов вони дадуть приблизно вдвічі більше молока.

Особливо підприємець зі своєю командою пишається тим, що молоко виходить класу екстра, це дає змогу використовувати його у дитячому харчуванні. Контакт з будь-якими бактеріями просто неможливий через апарат комп’ютерного доїння, який під час роботи збирає всі дані про корову та фіксує їх у комп’ютері.

Силоси та інвестиції

Спроектовано шість елеваторів, наразі вже побудовано два, кожен з яких вміщує 10400 тон сировини.

- Було дуже важко прийняти рішення чи інвестувати кошти у таке масштабне будівництво. Але це наша держава, іншого варіанту немає, - вважає директор ТОВ «Форсаж» Валерій Куліч.

Поки банки йдуть на зустріч і фінансують такі проекти, то можна сміливо будувати. Курс долара принципово не змінив справ підприємства, бо під час експорту сировини, гроші отримуються у валюті.

- Зупинити долар ми зможемо тільки тоді, коли будемо продавати власну продукцію та отримувати валюту у нашу країну, - наголошує директор ТОВ «Форсаж» Валерій Куліч.

Досьє


Директор ТОВ «Форсаж» Валерій Куліч починав свою діяльність з торгівлі зерновими ще у 1978 році, а з плином часу це все плавно перетворилося у виробництво. Сьогодні Валерій Петрович займається менеджментом у виробничій сфері та має трьох «дочок». Разом з групою підприємств «Агро-Трейд» і СТОВ «Інтер» на чолі з Михайлом Бондарем та ПОСП «Жадьківське» на чолі з Сергієм Шептуном вони утворюють майже замкнений цикл. Виробництво, організоване у Ічнянському районі, забезпечує роботою 400 працівників. В планах  залишається лише переробка сировини, і відчувається, що їм вистачить ентузіазму.

Юлія Ковтун

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).