Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 березня, 12:08:23

Валерій Куліч: "Зупинити долар ми зможемо тільки тоді, коли будемо продавати власну продукцію та отримувати валюту у нашу країну"

17.09.2014   09:44Агенцiя

15 вересня в місті Ічня відбувся прес-тур, який показав, що Україна все-таки аграрна країна, а на території області зосереджено багато агропромислових господарств.

Журналісти побували на підприємстві ТОВ «Форсаж», де побачили як закладається озимина, як збирається урожай соняшнику, як у нових умовах утримуються корови і найбільшу гордість підприємства - елеватор, що просто вражає розмахами.

Посів озимої пшениці

Цього року посів озимої пшениці проводиться у складних умовах, бо протягом двох місяців не було дощу. Проте на полі працюють трактори Кейс та Джон Дір, які виготовлені за останнім словом техніки – все автоматизовано системою супутникової навігації. Відповідно, завдяки високій продуктивності машин, достойно оплачується заробітна платня трактористів. Парк автомобілів постійно змінюється, що в свою чергу зменшує логістичну ціну сировини. Загальна площа земель, які обробляються - 22 тис. га землі.

Директор ТОВ «Форсаж» Валерій Куліч зовсім нещодавно відправив до зони АТО техніку, а мобілізація торкнулася й деяких його працівників.

Врожай соняшнику

Та місцевість, де абсолютно піщані землі, засаджується соняшником. Якщо гарно підходити до сівозміни, то ніяких побічних ефектів від «скандальної» культури не буде.

Сьогодні на насіння гарний попит, а збір урожаю надсучасною технікою ще більше покращує ситуацію. Вже висушений та очищений продукт реалізується як в Україні, так і експортується за кордон.

- Шведи та фіни нещодавно купили фуражну кукурудзу та були дійсно здивовані, що у нас такий високий показник якості, - зауважив директор ТОВ «Форсаж» Валерій Куліч.

Загалом компанія співпрацює з Прибалтикою, Скандинавією, Азійськими країнами.

Росія наш найбільший конкурент в Чорноморському регіоні, хоча Україна експортує більше, ніж Росія, та може навіть диктувати свої ціни.

Сучасний корівник

Патріотична жовто-блакитна будівля зі сторони схожа на господарську, проте це корівник, аналогів якого у країнах СНД просто немає.

Комплекс введено в експлуатацію лише декілька місяців тому.

Валерій Куліч з колегами побував у Канаді, де вони побачили таку систему та прийняли рішення відтворити це у своєму господарстві. Таким чином, корови, які ще зовсім нещодавно трималися у радянських корівниках, тепер жительки новобудови з прекрасним освітленням, сучасним навозовидаленням та роботом годівлі. Не дивно, що за таких умов вони дадуть приблизно вдвічі більше молока.

Особливо підприємець зі своєю командою пишається тим, що молоко виходить класу екстра, це дає змогу використовувати його у дитячому харчуванні. Контакт з будь-якими бактеріями просто неможливий через апарат комп’ютерного доїння, який під час роботи збирає всі дані про корову та фіксує їх у комп’ютері.

Силоси та інвестиції

Спроектовано шість елеваторів, наразі вже побудовано два, кожен з яких вміщує 10400 тон сировини.

- Було дуже важко прийняти рішення чи інвестувати кошти у таке масштабне будівництво. Але це наша держава, іншого варіанту немає, - вважає директор ТОВ «Форсаж» Валерій Куліч.

Поки банки йдуть на зустріч і фінансують такі проекти, то можна сміливо будувати. Курс долара принципово не змінив справ підприємства, бо під час експорту сировини, гроші отримуються у валюті.

- Зупинити долар ми зможемо тільки тоді, коли будемо продавати власну продукцію та отримувати валюту у нашу країну, - наголошує директор ТОВ «Форсаж» Валерій Куліч.

Досьє


Директор ТОВ «Форсаж» Валерій Куліч починав свою діяльність з торгівлі зерновими ще у 1978 році, а з плином часу це все плавно перетворилося у виробництво. Сьогодні Валерій Петрович займається менеджментом у виробничій сфері та має трьох «дочок». Разом з групою підприємств «Агро-Трейд» і СТОВ «Інтер» на чолі з Михайлом Бондарем та ПОСП «Жадьківське» на чолі з Сергієм Шептуном вони утворюють майже замкнений цикл. Виробництво, організоване у Ічнянському районі, забезпечує роботою 400 працівників. В планах  залишається лише переробка сировини, і відчувається, що їм вистачить ентузіазму.

Юлія Ковтун

Останні новини Чернігівщини

Що подивитися: 12 фільмів з минулого року, які ви пропустили

Що подивитися: 12 фільмів з минулого року, які ви пропустили 11:51

Якщо ви давно не дивилися хороших фільмів, то прийшов час надолужити згаяне. Пропонуємо ознайомитися з добіркою з 12 приголомшливих фільмів, що з’явилися в прокаті в минулому 2019 році. Це фільми, які гарантовано не залишать вас байдужими.

Смачні рецепти вихідного дня: 7 страв з ячмінної крупи або

Смачні рецепти вихідного дня: 7 страв з ячмінної крупи або "перловки" 11:39

Перловка — удивительный продукт. Очень питательный. Это обработанное ячменное зерно. А именно ячменная каша поддерживала гладиаторов Древнего Рима перед боями. Достоинство перловой крупы — невысокая калорийность. Всего 109 ккал на 100 г. Кстати, замедлить процесс старения не хотите ли? Бегом за перловкой! Она богата лизином — природным коллагеном. Не нужно никакого дорогущего крема. Вот оно — решение. Простое.

Гороскоп на наступний тиждень 30 березня - 5 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 30 березня - 5 квітня 2020 року 10:50

5 квітня точне сполучення Юпітера та Плутона в Козерозі. Це кінець тотального контролю на користь нового миру. Люди вчаться жити з новим досвідом, з’являються можливості, завдяки серйозним змінам, починається новий цикл життя в глобальних масштабах. Змінюється структура економіки, події у великому бізнесі чи політиці, торкнуться кожної людини.

29 березня створено рецепт найпопулярнішого в світі напою - кока-коли

29 березня створено рецепт найпопулярнішого в світі напою - кока-коли 09:33

У березні 1886 року в Атланті полковник Джон Пембертон, фармацевт за освітою, намагався знайти засіб від головного болю.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини