Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 22:05:16

За вісім місяців цього року від платників Чернігівщини до місцевих бюджетів надійшло 1 млрд. 87 млн. грн.

03.09.2014   07:39

Своєчасна і прозора виплата зарплати – це імідж підприємства і справа честі керівника.

Від того, наскільки роботодавці будуть добросовісно дотримуватися трудового законодавства, значною мірою залежить наповнення місцевих бюджетів. А це, в свою чергу, визначає можливості територіальних громад. Адже, податок на доходи фізичних осіб є найсуттєвішим у наповненні місцевих бюджетів.

За вісім місяців цього року від платників Чернігівщини до місцевих бюджетів надійшло 1 млрд. 87 млн. грн. Це на 56 млн.грн більше, ніж за відповідний період минулого року. Податок на доходи фізичних осіб у місцевих бюджетах становить 70,5 відсотка.

- Питанням легалізації ринку праці, зокрема, прозорості виплати зарплати на Чернігівщині приділяється велика увага, - зазначив заступник начальника Головного управління Міндоходів у Чернігівській області Петро Жабинець. - Безумовно, рівень добровільної сплати податків дуже високий. Разом з тим з початку року завдяки проведеним контрольно-перевірочним заходам щодо достовірності виплати доходів громадянам до місцевих бюджетів додатково спрямовано близько 1 млн.200 тис.грн.

Головне управління Міндоходів в Чернігівській області систематично проводить роз’яснювальну роботу серед роботодавців щодо дотримання норм трудового законодавства та своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати. Ці питання порушуються під час семінарів, зустрічей в трудових колективах, засідань «круглих столів», телефонних «гарячих ліній» тощо.

Необхідно пам’ятати, що відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР та ст. 115 Кодексу законів про працю України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Крім того, своєчасна і прозора виплата зарплати – це імідж підприємства і справа честі керівника. А для працівника – соціальні гарантії і достойна пенсія.
 

Останні новини Чернігівщини

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років 14:20

Великий резонанс викликали нещодавно прийняті постановою №211 норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років. Тому детально відповідаємо на питання, які найбільше турбують людей цієї вікової групи.

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині

До суду скеровано обвинувальний акт щодо грабежу у ювелірному магазині 12:44

Під процесуальним керівництвом Чернігівської місцевої прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України (відкрите викрадення чужого майна (грабіж)).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні 12:39

Упродовж минулої доби вогнеборці підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідували 32 пожежі, що виникли внаслідок необережності громадян у поводженні з вогнем, а також спалювання сміття і сухої рослинності.

Виклики та досягнення Ріпкинської громади в реалізації реформ . ВІДЕО 12:27

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво смт Ріпки про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів 12:24

Лісові господарства державного та комунального підпорядкування Чернігівської області за час весняної лісокультурної кампанії вже охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів площі.