Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 17:45:23

Обговорено стан впровадження в області Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду”

19.01.2012   10:38

18 січня в облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи – технологічна модернізація економіки і розвиток інфраструктури щодо впровадження Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду – ІІ фаза”, в якому взяли участь члени робочої групи, координатор проекту ““Місцевий розвиток орієнтований на громаду”, представники облдержадміністрації, обласної ради, райдержадміністрацій.

Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду”

Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду”

Як зазначалося на засіданні, Проект ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду” в Чернігівській області впроваджується за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради. Реалізація І фази Проекту була розпочата ще навесні 2008 року.

Була розроблена та схвалена Цільова програма “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” у Чернігівській області на 2010 рік”, у якій взяли участь 8 “пілотних” районів: Борзнянський, Коропський, Корюківський, Куликівський, Менський, Щорський, Срібнянський та Ріпкинський.

У кожному з них було відібрано по 5 сільських рад для участі в мікропроектах. Всього протягом І фази проекту було реалізовано 45 мікропроектів.

І фаза впровадження Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду” успішно завершилася і у липні 2011 року була підписана угода про подальше партнерство між облдержадміністрацією, обласної радою та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй до 31 травня 2015 року.

На даний час в області реалізується ІІ фаза Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.

Для участі в Проекті в 6 районах області відібрано по 4 громади. Це Бахмацький, Городнянський, Корюківський, Куликівський, Чернігівський та Щорський райони. На даний час створено 25 громадських організацій. Підготовлено та направлено на погодження 5 мікропроектів, 3 з яких затверджено.

Координатор проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду” Владислав Сила поінформував присутніх про стан реалізації Проекту на Чернігівщині. Він детально охарактеризував впровадження ІІ фази Проекту. За його словами, пріоритетними напрямками ІІ фази проекту є охорона здоров’я; енергозбереження, яке складається з звичайного енергозбереження та інноваційних технологій; охорона навколишнього середовища; водопостачання; економічні ініціативи.

Робоча група заслухала інформацію т.в.о. начальника інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в Чернігівській області Михайла Щерби про порядок видачі декларацій на початок будівельних (ремонтних) робіт, для громадських організацій, які беруть участь у реалізації ІІ фази проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду”.

Під час засідання своїм досвідом поділилися представники районів, у яких реалізовано І фазу Проекту ПРООН. Про розробку мікропроектів ІІ фази у Корюківському, Щорському, Куликівському, Бахмацькому, Городнянському та Чернігівському районах детально розповіли представники райдержадміністрацій.

На думку учасників засідання, Проект ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” дав поштовх до самоорганізації громад та залучення інвестицій для вирішення місцевих проблем. Більшість громадських організацій поза рамками співпраці з Проектом самотужки здійснюють ініціативи і шукають інших донорів для вирішення проблем соціального розвитку громади.

На завершення засідання було наголошено на необхідності прискорення процесу підготовки та подання мікропроектних пропозицій від сільських громад для розгляду та затвердження співфінансування з боку ПРООН і місцевих бюджетів.
 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.