Обговорено стан впровадження в області Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду”
18 січня в облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи – технологічна модернізація економіки і розвиток інфраструктури щодо впровадження Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду – ІІ фаза”, в якому взяли участь члени робочої групи, координатор проекту ““Місцевий розвиток орієнтований на громаду”, представники облдержадміністрації, обласної ради, райдержадміністрацій.

Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду”
Як зазначалося на засіданні, Проект ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду” в Чернігівській області впроваджується за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради. Реалізація І фази Проекту була розпочата ще навесні 2008 року.
Була розроблена та схвалена Цільова програма “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” у Чернігівській області на 2010 рік”, у якій взяли участь 8 “пілотних” районів: Борзнянський, Коропський, Корюківський, Куликівський, Менський, Щорський, Срібнянський та Ріпкинський.
У кожному з них було відібрано по 5 сільських рад для участі в мікропроектах. Всього протягом І фази проекту було реалізовано 45 мікропроектів.
І фаза впровадження Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду” успішно завершилася і у липні 2011 року була підписана угода про подальше партнерство між облдержадміністрацією, обласної радою та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй до 31 травня 2015 року.
На даний час в області реалізується ІІ фаза Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.
Для участі в Проекті в 6 районах області відібрано по 4 громади. Це Бахмацький, Городнянський, Корюківський, Куликівський, Чернігівський та Щорський райони. На даний час створено 25 громадських організацій. Підготовлено та направлено на погодження 5 мікропроектів, 3 з яких затверджено.
Координатор проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду” Владислав Сила поінформував присутніх про стан реалізації Проекту на Чернігівщині. Він детально охарактеризував впровадження ІІ фази Проекту. За його словами, пріоритетними напрямками ІІ фази проекту є охорона здоров’я; енергозбереження, яке складається з звичайного енергозбереження та інноваційних технологій; охорона навколишнього середовища; водопостачання; економічні ініціативи.
Робоча група заслухала інформацію т.в.о. начальника інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в Чернігівській області Михайла Щерби про порядок видачі декларацій на початок будівельних (ремонтних) робіт, для громадських організацій, які беруть участь у реалізації ІІ фази проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду”.
Під час засідання своїм досвідом поділилися представники районів, у яких реалізовано І фазу Проекту ПРООН. Про розробку мікропроектів ІІ фази у Корюківському, Щорському, Куликівському, Бахмацькому, Городнянському та Чернігівському районах детально розповіли представники райдержадміністрацій.
На думку учасників засідання, Проект ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” дав поштовх до самоорганізації громад та залучення інвестицій для вирішення місцевих проблем. Більшість громадських організацій поза рамками співпраці з Проектом самотужки здійснюють ініціативи і шукають інших донорів для вирішення проблем соціального розвитку громади.
На завершення засідання було наголошено на необхідності прискорення процесу підготовки та подання мікропроектних пропозицій від сільських громад для розгляду та затвердження співфінансування з боку ПРООН і місцевих бюджетів.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).