Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 серпня, 19:21:54

На демополях області продовжується збір "інтелектуального урожаю"

28.08.2014   08:10Агенцiя

26 серпня поточного року товаровиробники з чотирьох областей: Київської, Полтавської, Сумської та Чернігівської, зібралися на одному з багатьох інтелектуальних полігонів землеробства, що є на наших поліських землях.

І місце закладання демонстраційного поля, і агропідприємство були обрані не випадково. Бобровиччина здавна край, що має глибокі корені традиційного хліборобства. А з певного часу - і позитивний досвід розвитку виробництва зерна кукурудзи.

Тому саме в с. Нова Басань в ТОВ «Наташа – Агро», де технологи поля вміють вирощувати по 10,0 т/га зерна кукурудзи і більше, вчилися учасники Дня поля. До їх уваги і вибір високопродуктивних гібридів, і сільськогосподарських машин для поверхневого обробітку грунту, і висококліренсних оприскувачів посівів сільськогосподарських культур.

Семінар організували спільно фірми «Монсанто» та «Юпітер 9», що є офіційним дилером John Deere в Україні. Стан та «урожайну поведінку» висіяних навесні більше як 60 монсантівських гібридів кукурудзи з різним ФАО, вивчили учасники зустрічі. А також оцінювали якість роботи ґрунтообробних машин, що агрегатуються з гусеничними та колісними тракторами фірми John Deere.

За статистичними даними, в 2013 році Україна зібрала 26 млн тонн зерна кукурудзи. Завдяки цьому наша держава стала на третю сходинку в світі за обсягами експорту зерна цієї культури. Порівняно з показниками трирічної давності, в Україні обсяги зерна виросли втричі. Знавці аграрного ринку вже сьогодні прогнозують на найближчі п’ять років, що держава зможе досягнути рівня виробництва цього зерна в обсязі 50 млн. т.

Приймати виважені управлінські рішення на основі маркетингу виробництва зерна кукурудзи вчилися і головні фахівці галузі, які працюють в управліннях агропромислового розвитку райдержадміністрації області. Адже Чернігівщина в минулому році мала найбільший в аграрній історії обсяг виробленого зерна кукурудзи - 2,14 млн т, що дозволило будувати і експорт, і забезпечувати окремі продовольчі потреби та тваринництво фуражем. Високі виробничі показники, без сумніву, є наслідком постійного зростання культури землеробства. І не враховувати, і не вивчати прийоми підвищення ефективності кукурудзяного поля ми не маємо права.

Окремим акцентом наради було зосередження увагу учасників на екологічно безпечному як для оточуючого середовища, так і для присадибних ділянок громадян, застосуванні десикантів. Оскільки десикація посівів в умовах сьогоднішніх енергетичних реалій неминуча, то організувати виконання її, відповідно до вимог техніки безпеки, керівники сільськогосподарських підприємств зобов’язані. На що іще раз на полі наголосили фахівці Департаменту агропромислового розвитку.


Прес-служба Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині громадянами задекларовано понад 1,2 млрд грн доходів, отриманих у 2021 році

На Чернігівщині громадянами задекларовано понад 1,2 млрд грн доходів, отриманих у 2021 році 14:12

Протягом 7 місяців поточного року декларації про майновий стан і доходи, отримані протягом 2021 року, подали 3482 мешканця Чернігівської області та задекларували понад 1,2 млрд грн доходів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 14:04

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 9:00 16 серпня по 9:00 17 серпня 2022 року

Юрист з Чернігівщини боронить кордони на Сході країни

Юрист з Чернігівщини боронить кордони на Сході країни 08:59

Сергій родом із Чернігівщини, але все своє свідоме життя прожив у столиці. За освітою - юрист.

На Чернігівщині роздають безкоштовний хліб

На Чернігівщині роздають безкоштовний хліб 08:53

На Чернігівщині випікають та безоплатно роздають хліб для гуманітарних потреб жителів. Для цього за координації і підтримки Чернігівської ОВА область отримала 90 тонн борошна

«Золото» та «бронза»: збірна армрестлінгу із Прилук вдало виступила на Чемпіонаті України

«Золото» та «бронза»: збірна армрестлінгу із Прилук вдало виступила на Чемпіонаті України 08:47

Прилуцькі спортсмени збірної команди ГО «Чернігівська федерація армспорту» вдало виступили на Чемпіонаті України із армрестлінгу – вибороли «золото» та «бронзу».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини