Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 травня, 10:12:53

Секрет ферми

17.01.2012   12:36Агенцiя

Спорудження доїльних залів значно підвищує якість молока

Олександр Грищенко — своєрідний, нетиповий «дояр». Він сидить у кімнаті перед доїльним залом і керує виробничим процесом з комп’ютера.
— Про кожну корову ми знаємо все: скільки вона давала молока при роздої, скільки тепер, яка її продуктивність протягом певного періоду, — зазначає заступник директора з тваринництва агрофірми імені Шевченка, що у селі Григорівка Бахмацького району.

Перший доїльний зал з’явився тут шість років тому. За цей час лише одного разу трапилася поломка. А загалом працює надійно. У господарстві 520 корів, молоко отримують високої якості. Та й надій від корови у Григорівці наближається до 6 000 літрів на рік.

Нині на Чернігівщині вже працюють тридцять сучасних доїльних залів. «Мода» на них вивела область на лідируючі позиції з технічного переоснащення ферм.
Ось і під час відвідин ПСП «Фортуна» переконуюся, як господарство додало завдяки дружбі з новітніми технологіями. Тут уже утримують 1257 корів — на 457 більше, ніж торік. У населеному пункті Пролетарка у 2007 році сільгосппідприємство відкрило доїльний зал, який обслуговує 300 голів дійного стада. На досягнутих успіхах при цьому не спинились і у жовтні минулого року запустили в селі Южному доїльний зал на 32 місця з корівником на 480 голів, а також розпочали будівництво другого корівника на 500 голів.

— Здійснюється реалізація понад 20 інвестиційних проектів у молочному скотарстві, — повідомив заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло. — Лише з початку минулого року введено в дію і працюють чотири молочні комплекси, зокрема, у ПСП «Авангард» Бахмацького району і ТОВ «Обрій ЛТД» Талалаївського району — на 600 корів кожний, у ПСП «Фортуна» Ічнянського району — на 500 корів та ТОВ «Нива» Семенівського району на 300 корів. У найближчі дні очікується введення в дію ще чотирьох подібних більш як на 2,5 тисячі корів.

Всього у найближчі чотири роки в області завдяки інвесторам має запрацювати ще понад 60 сучасних молочних комплексів. Що це дасть? Нині на Чернігівщині 66 відсотків молока виробляється у господарствах населення і лише 34 відсотки — промисловим способом. У разі здійснення планів щодо будівництва новітніх ферм понад 60 відсотків всього молока сільгосппідприємствами вироблятиметься з найвищими якісними показниками. Воно відповідатиме світовим стандартам якості.

Павленко Сергій, "Голос України"

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:41

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 25 травня до 8:00 26 травня 2020 року.

Які податки найбільше наповнюють місцеві бюджети Чернігівщини

Які податки найбільше наповнюють місцеві бюджети Чернігівщини 08:22

До місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області у січні-квітні 2020 року надійшло понад 1,9 млрд грн від сплати податків і зборів. Приріст до відповідного періоду минулого року 7,9 відс. (+139,7 млн гривень).

"Пощедрував" на 4 роки 08:11

Вироком Новозаводського районного суду м. Чернігова від 29.04.2020 обвинуваченого, 1991 року народження, визнано винним за фактом незакінченого замаху на відкрите викрадення чужого майна (грабіж), вчиненого повторно (ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 186 КК України).

На Чернігівщині розпочалась операція

На Чернігівщині розпочалась операція "МАК-2020" 08:07

Поліція нагадує громадянам про те, що в Україні заборонено висівати та вирощувати мак чи коноплю. Такі дії тягнуть за собою адміністративну або кримінальну відповідальність.