Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 лютого, 13:28:13

Секрет ферми

17.01.2012   12:36Агенцiя

Спорудження доїльних залів значно підвищує якість молока

Олександр Грищенко — своєрідний, нетиповий «дояр». Він сидить у кімнаті перед доїльним залом і керує виробничим процесом з комп’ютера.
— Про кожну корову ми знаємо все: скільки вона давала молока при роздої, скільки тепер, яка її продуктивність протягом певного періоду, — зазначає заступник директора з тваринництва агрофірми імені Шевченка, що у селі Григорівка Бахмацького району.

Перший доїльний зал з’явився тут шість років тому. За цей час лише одного разу трапилася поломка. А загалом працює надійно. У господарстві 520 корів, молоко отримують високої якості. Та й надій від корови у Григорівці наближається до 6 000 літрів на рік.

Нині на Чернігівщині вже працюють тридцять сучасних доїльних залів. «Мода» на них вивела область на лідируючі позиції з технічного переоснащення ферм.
Ось і під час відвідин ПСП «Фортуна» переконуюся, як господарство додало завдяки дружбі з новітніми технологіями. Тут уже утримують 1257 корів — на 457 більше, ніж торік. У населеному пункті Пролетарка у 2007 році сільгосппідприємство відкрило доїльний зал, який обслуговує 300 голів дійного стада. На досягнутих успіхах при цьому не спинились і у жовтні минулого року запустили в селі Южному доїльний зал на 32 місця з корівником на 480 голів, а також розпочали будівництво другого корівника на 500 голів.

— Здійснюється реалізація понад 20 інвестиційних проектів у молочному скотарстві, — повідомив заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло. — Лише з початку минулого року введено в дію і працюють чотири молочні комплекси, зокрема, у ПСП «Авангард» Бахмацького району і ТОВ «Обрій ЛТД» Талалаївського району — на 600 корів кожний, у ПСП «Фортуна» Ічнянського району — на 500 корів та ТОВ «Нива» Семенівського району на 300 корів. У найближчі дні очікується введення в дію ще чотирьох подібних більш як на 2,5 тисячі корів.

Всього у найближчі чотири роки в області завдяки інвесторам має запрацювати ще понад 60 сучасних молочних комплексів. Що це дасть? Нині на Чернігівщині 66 відсотків молока виробляється у господарствах населення і лише 34 відсотки — промисловим способом. У разі здійснення планів щодо будівництва новітніх ферм понад 60 відсотків всього молока сільгосппідприємствами вироблятиметься з найвищими якісними показниками. Воно відповідатиме світовим стандартам якості.

Павленко Сергій, "Голос України"

Останні новини Чернігівщини

Першим заступником голови Чернігівської ОДА став львів’янин  Віталій Загайний

Першим заступником голови Чернігівської ОДА став львів’янин Віталій Загайний 12:38

Голова об'єднання громадських організацій «Центр громадянських ініціатив», львів’янин Віталій Загайний став першим заступником голови Чернігівської ОДА.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарукі з робочою поїздкою на Чернігівщині

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарукі з робочою поїздкою на Чернігівщині 12:30

20 лютого, із робочою поїздкою на Чернігівщині перебуває Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

"Так ніхто не кохав…": відбулася нова зустріч мистецького проєкту "Михайло Коцюбинський. У колі друзів" 12:26

19 лютого в музеї-заповіднику відбулася ХХХ зустріч мистецького проєкту «Михайло Коцюбинський. У колі друзів». Вона була присвячена темі кохання в житті відомих людей.

В області створюється ще одна ОТГ – Ладанська

В області створюється ще одна ОТГ – Ладанська 12:16

У Прилуцькому районі процедуру добровільного об’єднання завершує Ладанська ОТГ. До її складу ввійдуть територіальні громади Ладанської селищної, Івковецької, Краслянської сільських рад Прилуцького району.

Географічні зазначення в Україні. ВІДЕО 12:05

19 лютого відбулася прес-конференція на тему: «Географічні зазначення в Україні: що прийде на зміну коньяку і чи знатимуть гуцульську бриндзю за кордоном?».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини